Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

neatza, fetele. mmultumim de cafelutza fierbinte, decenuelea, perfecta ptr. vremea asta de kk
as vrea si eu sarbatori la tzara, la peisaje de poveste, dar mi-am propus de cand intru in 36s sa nu plec de pe langa... maternitate.la anu', cu famelie maare..

andrelina, cauta pe net exercitii pentru "rasucit" bb in bozitie craniana. stiu ca al tau este deja, dar sunt aceleshi "incercari si ptr. desfashurat cordon. eu nu m-as stresa, insa. nu e sigur ca se desfasoara, unu, iar doi: daca se intoarce iar cu capul sus... mai rau. vad ca te-ai linishtit d la 2 odisei, asa ca e bine.

larisel, sacii de dormit tre sa fie in principiu mereu cu 20cm mai mari decat bb, deci incepem cu 70. imi pare rau ca te doare vaccinul. sa treaca

Vi4i, ai grija cu pusul la spate. si aia e o zona de care tre sa ai maaare grija acum, cu masaje si chestii ...lubricante, sa iasa bb usor, asa ca nu e pentru "rele"

nu mi-a raspuns nimeni la ? cu "batista bebelushului". ce e, frate? vreun ozn?



Cris, 28+cu Ema si Ana(2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

'Neatza...brrr ce vreme e afara......si frig. Cica la Cta este cel mai cald din tzara...brrr. Azi imi fac program prin casa ca n-as vrea sa ma procopsesc iar cu vreun virus ceva.

rebiana Eu am facut vaccinul si vreau sa fac si a doua doza ca sa fie valabil pt ca altfel e apa de ploaie...dar nu atat pt nastere (doar nu nastem in camp cum ai zis si tu), dar cica vaccinul ar fi valabil 5 ani sau chiar 10 ani dupa altii si am zis ca ar fi ok sa previn...vreaun accident.


31+

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

neata burticile mele preferate
vivi e super ok k aveti asa reduceri......si cadouri al cumpaarturi.......eram sigura k nu rezisti o sa iei tu cv pana atunci...lol la faza cu fundul mare...stiam expresia

larisel..intr-adevar ar fi mai ik sa stai azi in ksa...sa treaca durerea de vaccin

decenuela ms de cafea...bine gandit sa ramanaeti pe langa maternitati de sarbatori fetelor decenuela si cris.dogarel

mariucasara bb grasunel.....si lasa k se intoarce el nu-ti face griji

elefantica sa savurezi cu placere si cu tortul....si am avut paret de o gramaada de drumuri al wc...

andrelina..dar vad ca deja ti-au spus fetele care au mai trecut prin asta

Mario Andrei 16.08.2005 23+
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

ce matinale sunteti!!! eu sunt in trecere de la baie pe la calc, si vad ca ati inceput bine. la mine e numai 6:50 si ma duc sa imi continui somnul.ne ''auzim'' mai tarziu. decenuela sa-mi pastrezi si mie cafea pls
2 camasi de noapte imi ajunge? cum sa o iau? lunga? pana la genunchi?cu nasturei in fata ma gandesc.
am vazut carucior de la graco cu 200e.e scump? are si carseat.loc mare ptr bagaj dedesubt.reducere de la 300E.era chiar dragut.roti medii, duble.mai stau 2 zile in certari ca nu stiu ce sa iau.:( si se cam apropie momentul...




26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Neatzaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!

Vin si eu cu lapticul cald (amagit cu jumatate de lingurita de ness)...si k sa fie tacamul complet mai pun si un corn cu unt langa...

Pe mine m-a trezit pitica ...cica "mami da puturoasa mai esti...trezireaaaaaaaaaaaa!!!" si poc mi-a dat una de m-am trezit direct in picioare ...

Imi pare rau cris_mario ca nu a tinut urarea mea si te-ai dus de mai multe ori la wc ...eu doar o data si si atunci cu cohii inchisi ca nu cumva sa fuga somnul ....

O zi minunata la toate burticile va doresc !

Elena, 27+
Poze concediu Thassos 2009
Burtica la 24 sapt
Burtica la 26 sapt
Lucrusoare bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel


nu mi-a raspuns nimeni la ? cu "batista bebelushului". ce e, frate? vreun ozn?



Cris, 28+cu Ema si Ana(2003)


Nu e ozn dar e pe aproape. E un dispozitiv care se ataseaza la aspiratorul casnic( da da, ala cu care faci curat ca eu am intrebat de 5 ori farmacista ca am crezut ca inteleg eu gresit)si cu care se curata nasul bebelusului. Suna ciudat dar la prima raceala a Sarei am constatat ca face minuni. In cateva secunde scotea tot ce nu as fi reusit in veci sa scot cu pompita clasica si nu e deloc neplacut. Seamana cu o pompita clasica ce are atasat la capat un furtun si apoi un alt dispozitiv care micsoreaza puterea de aspiratie si se ataseaza la aspirator. Mai e o varianta in care mamica aspira cu gura prin furtunas, dar eu am ametit de cat am tras si tot mai fornaia copilul.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 27+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Neata!
Multumim, si noi toate fetele.
La noi ploua si e frig tare, si Sara mea iar e racita . Asa ca azi avem program de joaca la domiciliu.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 27+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

mariucasara, saru'mana ca m-ai luminat. il gasesc la farma? cam cat e, daca stii?

mai e cineva care vrea sa isi faca legare de trompe la nashtere/ceza?


Cris, 28+cu Ema si Ana(2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Buna dimineata si de la noi!

Grasunul nu a dormit nici noaptea asta, m-a trezit pe la 7 dar m-am tot sucit pana pe la 9, in incercarea mea de a dormi mai mult.

Brr... dar frig mai e, tocmai am baut un ceiut, raceala e pe trecute doar cu ceaiuri si 6 oscilococcinum... ce ah1n1, sa fim realisti, vitamina C la greu!

Cu cordonul m-am relaxat, si nu ii fac rasuciri, de frica sa nu se rasuceasca cu capul in sus, lasa ca sta f bine asa, pe pozitie de start.

Am spalat toate hainutele.

Facand un inventar, tb sa ma apuc de shopping la bagajul de spital, biberoane, pompa, termometru, pompita, ce-o mai fi, iar la cap textile paturica, lenjerii... si PATUTUL!

Carutul cred ca ramane pe mai tz :D

zi frumoasa la toata lumea!

32+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
Haine pui
poze burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

Neata burtici!

am fost si noi ieri la doctor la control...., ecografie nu mai facem decat la 32 de saptamani, pe 3 decembrie, desi eu credeam ca facem saptaman viitoare.... .In fine, doctora mi-a examinat colul, cica s-a mai micsorat un pic si ca ar fi bine sa imi iau concediu...de fapt vroia ea sa-mi dea medical, dar dupa 16 nov imi iau concediu de odihna, mai am 11 zile.Sper sa mai rezist o saptamana.A zis sa stau in pat si sa nu fac efort ca vrea sa nasc cat mai aproape de termen.Si asta pt ca am avut cateva contractii saptaman trecuta, dar nu foarte multe, oricum m-am cam speriat, nu prea luam in serios contrcatiile, nefiind dureroase si cedau imediat daca ma intindeam in pat.La mine totul e si pefond psihic....ieri dupa control m-au luat contractiile desi stateam in pat linistita....si imi faceam tot felul de ganduri negre....off trebuie sa fiu mai optimista, ca totusi nu e foarte grav !!
va pup fetelor!

28+ ANDREI ....ne mai gandim la al doilea prenume...
http://community.webshots.com/user/nicolcris22

Mergi la inceput