Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Bine v-am regasit la capitolul 40. Azi am fost la medicul de familie dupa concediul medical si retzeta cu clexane si m-am trezit ca m-a si intzepat pt vaccinul antitetanos....si ma cam doare acum. Mai trebuie sa repet o doza peste o luna. Voi veti face acest vccin? Seara am trecut si pe la Selgros si am luat cosmeticele pt bb-i...sunt de la Bubchen.

cris.dogarel Da...foarte multe hainutze primite...Eu am comandat comoda dar la gramada cu dulap, turn, birou, niste rafturi...si inca n-am platit, dar oricum nu o sa am un pretz pt fiecare in parte. Sorry...

andre_lina Din pacate pe la noi nu prea sunt SH-uri...klumea. Dar bun pontul cu Realul. Dar ce marime ne trebuie?
Am vizionat pozicile...foarte frumushele hainutzele...cel mai mult imi place cosmonautul verde cu blanitza...cat ai dat pe el? Si eu vreau unele cu blanitza dar costa 100ron unul si mi s-a parut prea muuult.
Wow ce grasunel e bb! Poate se desfashoara cordonul pana la nastere...

ale1212xa,mariucasara Felicitari pt intalnirea cu bb!

vi4i Ma bucur ca esti bine.


31+

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi



Multumesc de urari... da, cosmonautul verde e cel cu care va iesi din maternitate dl grasunel. Ce sa va zic despre preturi...e luat din second hand la reducere, cu 20 lei ceva de genul asta, deci pretul nu e concludent, e hainutza chilipir.




32+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
Haine pui
poze burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Seara buna fetele!
Acum am venit si noi de la eco. Bebe e bine, are 1200 g dar tot cu capul in sus e. Eu sper sa se intoarca. Ciudat e ca placenta are grad de maturare 1 fata de 2 acum o luna. La noi se pare ca merge invers timpul.
Mie mi-a recomandat medicul sa ma apuc de gimnastica de gravide si masaj dar nu stiu daca voi putea sa parcurg 130 de km de 2 ori pe saptamana sa ma duc la gimnastica. Voi incerca sa fac acasa exercitii usoare si voi lungi plimbarile in pas vioi.
fetele.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 27+ Sebastian Petru



Mariucasara, bebele grasunel si ma bucur ca totul e in regula. Sper ca bebe Sebastian sa se intoarca, asa cum sper s pt al meu.

Acum 28+ cu bb mic si scumpic Arthur


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vi4i

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Vi4i, bravo! pai, altadata intreaba clar daca ai motive de ingrijorare, ca nu e deloc bine ptr bb sa te stresezi aiurea. nu-i asa ca toate celellate nimicuri gen socru nu mai conteaza acum ca stii ca e ok bb?

Cris, 28+cu Ema si Ana(2003)



sa stii ca ai dreptate,chestii gen socru sau nu mai stiu eu ce sunt mari nimicuri pe langa fericirea de a sti ca bebele e bine!!!! si de azi mi-am promis ca nu mai plang si nu ma mai stresez din prostia altora!!! stiti la noi in Moldova avem asa o vorba "nu lua in Cap,pune totul la cur!!!" desi cam riscu e mare sa raman cu fundu mare dar e mai bine asa decat plansa!!!!

24+ Dionisios

baby in burtica


Vi4i, esti tare. Auzi sa ramai cu fundul mare daca pui totul la fund. Mai bine asa decat cu nervi din cauza lor.

Acum 28+ cu bb mic si scumpic Arthur


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ely29 spune:

Andre_lina, de la ce SH le-ai luat? Ca sunt super dragute si eu nu stiu nici un SH cu lucruri petru bebei:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

E unul la eroii revolutiei, vis-a-vis de cimitirul eroilor. si mai e unul pe la rahova, str. margeanului, care are multe haine de bebei. tb sa urmarim cand vine marfa...si sa ne facem loc printre babete... dar merita la ce economie faci, si vedeti cum arata, ca noi



32+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
Haine pui
poze burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Andre lina, sunt tare dragute lucrurile pe care le-ai cumparat.

Acum 28+ cu bb mic si scumpic Arthur


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

multumesc, acum sa iasa el bine sa le poarte pe toate :)

32+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
Haine pui
poze burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Buna seara fetele !!

Nu am mai intrat de ieri si am avut ceva de recuperat la citit...bravo ...

Alexuzzza m-ai innebunit cu tortul de cioco ...nici nu ma mai pot gandi la altceva ......vroiam sa raspund la mai multe subiecte, dar acum cine se mai poate gandi la altceva ...sor-mea a zis ca maine se duce sa imi ia tort ca prea am innebunit-o ... auzi dar nu poti sa furi reteta de la mamica ta sa o impartasesti si cu alte pofticioase :D...

Aaa... Dastefa ...La multi ani pentru ieri !!! scuze de intarziere ...

Ce ma bucur pentru voi, cele care au fost sa-si vada bebeii ...eu abia pe 16 ma duc la eco ...si mi-e asa un dor...

Fetele ...dar frumoase hainute aveti pentru bb ... unele mai frumoase ca altele

Eu nu m-am gandit inca la detargenti dar va multumesc ...m-ati luminat si pe mine ...

Legat de "toaleta" care se face in maternitate ....muuuuuultumesc mult de explicatii ...numai la ce ati scris voi nu m-am gandit eu ...asa ca ...multumesc de lamuriri ...

Eu va urez acum noapte buna si cu cat mai putine drumuri la wc

burticile

Elena, 26+
Poze concediu Thassos 2009
Burtica la 24 sapt
Burtica la 26 sapt
Lucrusoare bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Noapte buna fetelor. Ma duc sa dorm ca mi se inchid ochii si ne auzim maine.

Pupici


Acum 28+ cu bb mic si scumpic Arthur


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza burtici.....va imbii cu o cafea fierbinte...

ploua in bucuresti....si nu-mi place deloc, deloc...

veti rade de mine....insa ieri am simtit si eu niste miscari mai puternice de la bb si mai ales cand a pus tati mana le-a simtit si el ( cand mai punea alta data....se oprea...parca se ascundea)

tot citesc despre bagajul de spital...si mi se pare ca n-o sa le am pe toate niciodata...of. in legatura cu hainele sh...eu trec pe mihai bravu pe langa un sh.."discount" si am vz f multe haine de copii...dar erau puse asa..la gramada si...nu am av rabdare....iar la vatra luminoasa...e unul..."haine vechi si noi" si acolo am luat cate ceva...erau frumos puse si destul de ok sinu doar haine..si paturici..am vz saltelute electrice...si alte chestii..care nu stiu la ce foloseau....tot zic ca mai trec...poate ajung azi.

astept craciunul....de fiecara data l-am fc cu ai mei la suceava..asa imbelsugat....si cu zapada.....anul asta nu cred ca mai pot risca sa fac atata drum.....dar in bucuresti...nu stiu daca va mai fi la fel de frumos...vedem...

ma ia nostalgia...de la ploaie cred...

va pup ...si sa aveti o zi cat mai buna

28+

Mergi la inceput