Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

LA MULTI ANI ALEXUTZAA!!!

AL DOILEA SCORPION CARE ITI UREAZA LA MULTI ANI...DUPA ELEFANTICA!

SARCINA FRUMOASA SI NASTERE USOARA, BEBE SANATOS SI REFACERE RAPIDAAA!!!

32+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
Haine pui
poze burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

La multi ani Alexutzzza Distractie placuta azi
La multi ani cu intarziere Dastefa sa aveti parte de o sarcina frumoasa in continuare!
Sa va traisca sotii gravidutelor si sa-i sarbatoriti asa cum se cuvine!

Salutari fetelor dragi, eu am fost o buna bucata de vreme din motive de lipsa de net, abia ieri am reusit sa ne punem si noi net, aici in casa cea noua, in tara cea noua, spun in tara cea noua deoarece de o luna ne-am mutat in Spania. Nu stiu cum am supravietuit atat fara net, insa iata ca spun si eu prezent aici. Mi-a fost tare dor sa va citesc.

M-ati innebunit cu atatea retete care de care mai delicioase, tare gospodine mai sunteti voi, eu sunt o incepatoare in ale gatitului, insa mi-am promis sa fac ceva in privinta asta, mai ales ca acum vom fi 3. Am sa iau exemplu de la voi si am sa ma pun pe treaba

In legatura cu gripa porcina, sunt de asemenea tare ingrijorata. Insa nici vaccinul nu m-as risca sa-l fac. Doamne ajuta sa fie bine si sa nu afecteze pe nimeni gripa asta nenorocita, cateodata ma intreb de ce trebuia sa se intample exact acum cand sunt gravida. Dar asta e si nu avem ce-i face.

Ca sa va pun cat de cat la curent cu evolutia noastra, la ultima eco pe care am facut-o la 21s1z aveam 438g si eram in avans cu 4 zile, adica masuratorile aratau ca am avea 21s5z. Chestia asta m-a facut fericita, pentru ca noi eram mereu in urma cu o saptamana. Lorena este perfect sanatoasa din ce au vazut ei acolo si il saluta pe tati de fiecare data cand pune urechea la burtica ca sa vada ce ii face odorul. In mare deci suntem bine. Aaa si am facut programare pentru o ecografie 3D si 4D pentru cand vom avea 27s. Cand am sunat la cabinetul unde vom face eco, ni s-a recomandat sa o facem la 27s pentru ca spun ei ca se va vedea cel mai bine. Aveti idee de-i asa?

Danyelana am vazut pozele de la kara si vreau sa iti spun ca esti o graviduta super draguta Din cate am citit eu acum muuuuuuuuuuuulta vreme pe forum ziceai ca bebe Arthur cantarea mai mult de 700g cand erai in 23-24 de saptamani, mi-aduc aminte bine? Eu ma tot minunez cum poate fi asa de mare in burtica ta mica






24+ cu Lorena

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

alexutzzza sa fii fericita si ssa dea domnu sa faci un bb sanatos si sa va bucurati de el.

eu te astept la cafea...ca de obicei fierbinte la ora asta...

fetele daca va zic ceva ....parca e banc cu prosti , pe bune...

citeam ce scria miremia..cred c-am botezat-o dar...na intelegeti cum e cu neuronul...si mi-am adus aminte o faza de 2 lei de ieri...

merg la farmacie...cumparce aveam de cumparat dupa care farmacista ma intreaba.." masca nu vreti" ? ...eu NU....ciudat toata lumea cumpara...NU, multumesc ( ma mai vede si gravida).
ajung acasa si-i spun la al meu...uite mai...pe langa faptul ca nu stia ce sa--=mi recomande ca sirop de tuse ( pt el) ...imi mai baga si o masca pe gat...

citind acu mi-am dat seama ca femeia imi vb despre acele masti pt..gripa...eu crezand ca-mi recomanda masca de...FATZA

tocmai mi-am fc niste cartofi la cuptor...cu usturoi... imi ploua in gura...

sa aveti o zi super...alexutzza...hai cu tortul....

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

Alexutzzza
Decenuela ma gandeam ca azi dau eu cafeaua dar se pare ca mi-ai luat-o inainte . Super faza cu farmacista hihiihi...
Ma gandesc ca daca m-au apucat insomniile de pe acum....
Vad ca si Carmita e pe aici...
Ma bag si eu la recuperat... de pagini... ca am ramas cam in urma...


29+ Nicola-Teodora (deocamdata... mai negociem...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_2009 spune:

satulica chiar aseara am vazut la stiri despre picaturile de nas cu apa de mare ca au gresit un lot iar o fetita a fost dusa la spital din cauza asta. Si directorul admisese ca s-a gresit la reteta ref la acel lot. Ma mai gandesc. Multumesc oricum.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui lia_2009

am nasul infundat nu e nici o gripa mereu am avut o raceala cu nasul infundat . Stiti ce picaturi avem voie acum in sarcina stiu ca unele sunt contraindicate. Si mie deseori cand imi suflu nasul este cu sange dar am citit undeva nu mai stiu unde, ca e normal acum in sarcina dar nu obligatoriu, deci nu am de ce sa ma ingrijorez.
Acum ma duc sa stau in pat ca bebelina e tare miscacioasa, poate ca azi m-am agitat mai mult la servici.
Multa sanatate si Doamne ajuta sa nastem bb sanatosi.
29 sapt





Apa de mare e ok. Nimic altceva. Eu asa stiu...
29+


cristies multumesc acum nu stiu sa nu nimeresc lotul acela gresit de care vb la tv ref la picaturi cu apa de mare. Sper ca l-au scos de pe piata.
29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:







LA MULTI ANI ALEXXXXUTTTTTTTTTTZZZZAAAAA

TOT CE ITI DORESTI.............
SANATATE, IUBIRE FERICIRE SI BEBE SANATOS,.............MAI PRESUS DE TOATE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poze
Bea 29+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

ce de fete la schimbul III. e prima data cand se intampla asta si la noi la odisee si taaare ma bucur. mi se pare insa ca e de la gandul la ciocolata Alexutzzei

Asadar, chiar daca nu-s prima, asa cum speram, draga noastra ALexutzza, iti doresc o viatza frumoasa, plina de umor, iubire si ...surprize placute, alaturi de "baietzii" tai. Sa nashti ushor, in 15' cu tot cu travaliu (da' sa ajungi la spital, totushi), sa ai bb sanatos, frumos si destept.




Cris, 28+cu Ema si Ana(2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Alexutzzza sa ai un bb sanatos si sa va bucurati de el.....sa fii fericita si sanatoasa

Mario Andrei 16.08.2005 24+ -Alexandra Elena
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

neata si de la noi...sunt fff suparata,dupa ce k m-au suparat copii ieri toata ziua si m-au facut sa plang.....m-am certat si cu sotul si am plans iarasi...dimineata nu a mai stat nici sa bea cafea a plecat glont........

Mario Andrei 16.08.2005 24+ -Alexandra Elena
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput