FIV la Sibiu (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

bytzi, in legatura cu gonalul ai idee dc se compenseaza? am citit pe undeva ca s-ar compensa.
Si inca ceva.....am pe cineva in italia....exista sansa sa fie mai ieftin acolo?
ms de incurajari...poate la o noua stimulare voi rasp mai bine....dar intai astept sa treaca cele 2 sapt sa imi fac fsh-ul din nou
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Dar cat a iesit FSH-ul Yarrina?Al meu e 13,5(acum un an era 6,5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

yarrina,salivezdupa fsh-ul tau
bafta pt simbata,te asteptam cu vesti bune
hipnotic,nu se compenseaza gonalul si habar nu am daca e mai ieftin in strainatate
dordemunte,nu ati mai facut nimik?
nu vreau sa te superi pe mine ,nu-ti vreau raul,eu vreau sa invat pe toata lumea sa nu pateasca ce am patit eu ,ca este tare dureros,parerea mea grabeste-te ca la un fsh de 13 nu se stie ce vei produce si cu trecerea anilor nu vei mai putea face nimik,nu mai stiu exact dar parca ziceai ca faci niste trat????lasa-te de trat si treceti pe IA/FIV cit de repede posibil.
jessamine,ai mai scris pe la sub asta in toamna parca...
despre biopsie ti-a rasp fetele la topicul Azoospermia,daca intra daria76,pe aici ar putea sa-ti spuna cum decurge biopsia la Sibiu sau incearca sa-i trimiti un PM ...
Nu stiu decit ca costa 10 mil cu asigurare si internare de o zi,in rest nimik
Despre fiv ..procedura dureaza cu aproximatie intre 14-20 zile depinde cum raspunde org tau la stimulare +inhibarea care se face inainte de stimulare care poate fi cu AC si dureaza ciclul din-aintea stimularii sau inhibare cu analogi care se face din z21 pina in z1 de CM cind incepi stimularea....
Riscuri de la administrarea hormonilor nu am auzit ,sint fete care au facut si cite 9-10 fertilizari si nu am auzit sa aiba ceva.
Bafta la consultatie si poate da dumnezeu si aveti o spermograma mai buna si nu mai este nevoie de biopsie.
mocanita?????


_

endometrioza, FSH 27/20/29
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi

vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

jessamine,am vazut ca nici tu nici daria76,nu aveti activat PM ,poate vede mesajul si iti va raspunde ea
pt activare mesaje private:
te loghezi,in stinga sus in meniu ,dai clic pe mesaje private,in dreapta sus clik pe casuta option ,bifezi activare mesaje private si trimiti,bafta

_

endometrioza, FSH 27/20/29
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi

vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Bytzi, marti am programare pt HSG la Ispasoiu.Am oprit pina acum orice demers pt ca nu ni se dadeau sanse datorita spermogramei sotului.A facut tratament si a iesit foarte bine acum spermograma asa ca o luam(iau) de la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

dar tu erai la dr Mutuliga ce facusi ii schimbasi ce reactie au avut?dr I a fost deacord?
Vrei sa faci inseminari?
Bafta multa atunci

_

endometrioza, FSH 27/20/29
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi

vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Dordemunte eu il am 8.41. Si eu zic la fel la Bytzi, sa te grabesti sa faci FIV ca nu-i timp de pierdut. Si mie mi-e frica ca dupa tratamentul asta pt FIV va creste dar poate ma ajuta Doamne Doamne sa nu fie asa grav.
Acus pe la 16 plec spre Sibiu. Cred ca ajung la 1 noaptea acolo. Dar nimic nu conteaza...sunt bucuroasa ca m-a primit dr sambata. La telefon asistenta mi-a zis ceva de genul ca sa vin pe la 9.30 ca sa fie si dl profesor aici. Oare se referea la dr Strohmer? Stiu ca el face FIV impreuna cu dr Ispasoiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

da,yarrina,despre prof Strohmer este vorba,dar nu ca el ar face fiv cu dr I,dr I face si singur ,profu. vine periodic in tara si atunci cind vine el face consultatiile si procedurile impreuna cu ceilalti dr...
E super ca l-ai nimerit si pe el ,eu la prima consultatie am fost programata la el si abia apoi ne-am decis la dr I ,desi eram plecata pt dr Chicea,am fost super incintata de dr I si impreuna cu sotul am decis sa ramin la el ,desi pe atunci nu se 'auzea' prea multe despre elsi nu stiam ce sa fac....
Sa fii pregatita caci profesorul iti va vorbi mult de biopsie si te va convinge sa o faceti,bafta

_

endometrioza, FSH 27/20/29
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi

vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

yarrina,de ce plecati de azi???noi plecam noaptea pe la 2 cind aveam programare dimineata si ajungeam la fix

editam uitat ca e zapadadrum bun va urez

_

endometrioza, FSH 27/20/29
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi

vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Am mai plecat o data asa si imi venea sa cand ajungeam acolo. Mai bine plec de azi...ajungem si dormim, ne trezim si bem o cafeluta si apoi plecam spre dr.
Sa stii ca si noi ne-am gandit la varianta asta si am s-o pun in discutie. Ne este frica un pic sa nu-i afecteze altceva...

Mergi la inceput