FIV- Dr LAURA DRACEA (4)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

Asa e VANESSA.Deja ce se intampla acum nu mai tine de noi.Speranta mea e undeva sub 1la suta .Incerc sa ma tin tare pentru vestea de maine.Oricum eu o sa aflu rez undeva dupa pranz.Da si daca va fi beta mare cred ca ma va sti toata firma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Fetele,sunteti bine? Eu sper ca da,va rog din tot sufletul meu,veniti cu vesti bune

"In 2010 DD imi va darui si mie un bebelus!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

FETELOR AJUTOR, ca imi bubuie capul.....NU mai inteleg nimic.
Rezultat primit 67,60 ( valori de referinta in functie de sapt de sarcina: sapt 1,3-2 val:16-166 UM/ml, sapt 3-4: 101-4870)
DEci sunt sau nu insarcinata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrix69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vanessa80

FETELOR AJUTOR, ca imi bubuie capul.....NU mai inteleg nimic.
Rezultat primit 67,60 ( valori de referinta in functie de sapt de sarcina: sapt 1,3-2 val:16-166 UM/ml, sapt 3-4: 101-4870)
DEci sunt sau nu insarcinata?


DA, cu siguranta! Felicitari... Dupa parerea mea cred ca e doar un bebe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dezamagita spune:

Felicitari:) Sa ai o sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Am sunat la laborator si mi-a zis asistenta ca se calculeaza de la fecundatie. Deci am 2 saptamani de sarcina. Peste cateva zile ar trebui sa repet testul si valoarea ar trebui sa se dubleze.
Sper sa se dubleze.

ANCUTZA te asteptam cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Felicitari Vanesa! Am verificat de nu stiu cate ori forumul sa va daca ai scris. Ma bucur enorm pt tine! Ti au trecut durerile de burta? Pe tine cum te a durut? Incerc sa compar durerile tale cu ale mele, care le am avut de aseara si in dimineata asta, care erau oarecum ca durerile menstruale. cm ar fi normal sa mi vina pe 10. SPER SA NUMAI VINA.
Sper sa fie bine si pt Ancuta.

Pupici multi!!!!!!!!


Dumnezeu ne va ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Multumesc fetelor! Am emotii foarte mari...
Durerile mele de burta au fost ca niste intepaturi si parca ma rodea ceva pe interior, niste gherute. Mie ar fi trebuit sa imi vina menstruatia pe 3 noiembrie. Sper sa mai vina dupa luna august 2010.
VASILASANITA multa bafta si tie si te asteptam cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Vanessa: Felicitari!!!!! In sfarsit o reusita!!!!!!!!!!!! O sarcina usoara si fara probleme iti doresc!!
HcG-ul ar trebui sa se dubleze peste 2 zile , adica la 2 zile de la prima recolare( de la carea i deja rezultatul) ar trebui sa refaci analiza si sa fie valoarea dubla! Nu te mai stresa, bb-ita e acolo si va creste mare!!
Ancutza: Astept sa vii cu acelasi rezultat sau poate chiar mai mare( pentru 2)!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

MARIA multumesc. Am trimis rezultatul la clinica si astept vesti de la ei. Si asistenta de la laborator mi-a zis ca o sa repet analiza si ca valoarea ar trebui sa se dubleze. Sper sa fie asa.
Acum asteptam vesti de la ANCUTZA, dupa pranz.

Mergi la inceput