FIV- Dr LAURA DRACEA (4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Fetelor abia maine o sa aflu rezultatul. Pana atunci o sa ma urc pe pereti.
Sper sa fie un beta mare cat pt gemeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

VASILASANITA multa bafta. Poate se prinde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

Ufff si tu tot maine?Speram ca macar tu sa primesti raspuns azi.Eu am facut si azi dim un test si avea o liniuta mareeee si rosie.Asa ca sunt pregatita si pt un rezultat prost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

ANCUTZA cand ar fi trebuit sa iti vina CM-ul? Ce fel de test ai facut? ( de la ce firma)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Vanessa: Pai nu se poate sa-ti dea rezultatul la urgenta? Nu stiu cum rezisti ....nu ai facut nici un test?? Sa stii ca am pumnii stransi!!
Ancutza: Si eu spun sa astepti, nu e nimic sigur pana nu faci analiza de sange. Doamne Ajuta!!
Eu ar fi trebuit sa incep din ziua 2 de CM (procedura scurta), dar dr. mi-a spus ca nu putem incepe deoarece valoarea estradiolului e prea mare....ar fi trebuit sa fie sub 150 pmol/L si era 227....nu mai inteleg nimic...intervalul de referinta e : 46 - 607 in faza foliculara.Sincer mi-am cam pierdut rabdarea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

MARIA ce urmeaza sa faci in continuare? Repeti estradiolul peste cateva zile? Multa bafta.
Nu am facut nici un test. Incerc sa rezist pana maine cand o sa am rezultatul de la beta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

Ultimul ciclu l-am avut pe 3 oct, iar acum vad ca iar a inceput sa isi faca aparitia secretia rozalie. Se prise aseara acum vad ca apare din nou.Sper sa rezist intreaga pana maine. VANASSA facut SureCheck

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Eu ultimul cm l-am avut pe 5 oct, iar luna asta ar fi trebuit pe 3 sa vina.( eu sper sa nu vina )
Eu nu am sangerat, dar am in continuare dureri de burta.
Sper sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

Sfatul meu : nu face test de sarcina asteapta beta .Eu nu mai sunt asa optimista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

ANCUTZA o sa aflam in curand rezultatele exacte. Nu mai este mult pana maine. Noi ce am putut sa facem, am facut.

Mergi la inceput