Copilasi de iulie-august 2004 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Ioana, cercei cred ca sunt potriviti. Eu am botezat baieti si le-am luat pe langa cele de imbracat si cate o mica icoana pe lemn (dupa sfintii din numele fiecaruia, Ioan si respectiv Petru).
In loc de panza aia de scos le-am luat cate un prosop mare ca sa-i foloseasca si dupa aia...
L-am vazut pe Michael Jackson de la Ieshi (si dinozaurii ) si desenele frumoase! Bravo

Roxi, Maria declara saptamanal ca i se misca dintii dar am zis ca fabuleaza si nu am controlat-o ...eu cred ca nu i se misca dar am sa verific de data asta...
Pozele de la baitza Evei sunt dementiale!!

Am vazut-o pe Giulia dansand cu Sela ...simpatice foc.

Roberta, Carmen, sanatate multa si sa treaca repede!

Gabi, sa ne zici cand e mutarea ca sa scoatem pampoanele...:)

Andreea/philip, v-am admirat cu dovlecii, sunteti niste frumosi. Pe Nicholas iti vine sa-l rozi!...:)))

Daria, Roberta, concedii placute!

Inapoi la munca! O zi exceptionala sa avem!...:))))

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

asa deci cu dintii.. Gabitz, lui Patrick i-a iesit la 1 an primul dinte da vad ca la astialalti e grabit tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

ne mai tineti minte?

Sunt cu masina la service si am net si nu mai vreau sa lucrez, asa ca m-am gandit ca ar fi frumos sa mai dau si eu o raita pe aici. Din pacate nu mai reusesc sa ma organizez astfel incat sa am timp pentru toti si toate, asa ca a trebuit sa renunt la mai multe, printre care si la DC.

Din fericire copii sunt bine, cresc frumos, au momente in care se impaca tare bine si se joaca tare frumos si momente in care se cearta, de fapt Matei urla dupa ceva care are Stefi, iar daca cumva reuseste sa-l ia incepe Stefi sa miorlaie sau sa se supere. In schimb mi se umple inima de fericire cand vad cum se dragalesc, cum fac boacane impreuna si se apara unul pe celelalt. Stefi merge la gradi (acum e vacanta) si se simte foarte bine, inca nu a racit (da Doamne nici sa nu raceasca), prinde totul foarte usor, ii place tare mult la engleza, merge si la tenis si se pare ca are talent, dar in schimb este foarte comoda si nu asculta mereu de d-na. Banuiesc ca se comporta la fel ca orice copil de varsta ei, cu obrazniciile de rigoare, cu neascultatul de rigoare, are momente cand trebuie sa tip la ea ca sa ma bage in seama si sa faca ce o rog. Avem si o mica problema cu o maseluta. I-am pus o plombita la inceputul lui iulie si de atunci a facut 3 abcese la maseaua respectiva asa ca acum suntem in tratament. Din pacate a fost marcata in sens negativ la prima vizita la stomatologie si avem probleme cu deschisul gurii si cu statul cuminte si cu lasat pe d-na dr. sa umble la maseluta. Oricum ne-am facut program si o perioada vom merge in fiecare saptamana, sper sa se obisnuiasca si sa rezolvam si problema.

Matei are deja doi ani, deocamdata sta acasa dimineata cu bona nepotelului meu (el e la grupa mica la gradi si se duce mai tarziu la el), apoi cu soacra mea si dupa 5-6 ajungem si unul din noi doi. E cam multa lume in jurul lui, dar este un copil cuminte, mananca bine, doarme bine, destul de ascultator (mai putin cand suntem toti acasa), in schimb cam lenes la vorba. Abia acum de citeva zile mai repeta si el dupa noi, dar mai are mult pana sa ne intelegem cu el. Probabil la primavara il vom da la cresa, sa vedem cum reusim sa ne organizam si daca prindem loc.

Cam acesta este raportul despre noi. Din pacate nu am poze pentru ca nici de ele nu am avut timp, dar sper sa recuperez pana la Craciun. Noi cei mari inca lucram, eu sunt pe cont propriu si este destul de greu (prost moment mi-am ales sa o iau pe cont propriu, acum cand este criza ), ma chinui si cu o sinuzita urata, am recomandare de operatie dar sper sa ajung pana la vara fara ea. Sotul este in ultimul an de doctorat si trebuie sa traga tare sa-l termine, dar si dupa ce termina vom fi boieri. Ne tot consolom cu ideea ca inca un an ne va mai fi greu si apoi vom spune ca vom scapa de oboseala aceasta cronica.

Mi-e dor de voi si de nazdravanii vostri, din pacate nici din urma nu am reusit sa citesc, dar sper ca toata lumea este bine, sanatoasa si veseloasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !
Amironeanu, te mai asteptam, sa aduci si poze

La noi ploua ... iar eu astept fetele sa facem fursecuri Daca tot suntem in vacanta Voi avea azi 3 fete (de 5,7,8 ani) asa ca simt ca nu ma voi plictisi. Imi palce sa le ascult ce vorbesc, sunt dementiale

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
andreea m ce bine ca mai avem vesti de la voi! imi pare bine ca copiii is ok. succes la dentist. si tie la munca, sotului la doctorat. sper sa iti mearga si mai bine cu treburile.
restu pe unde ati umblat ieri?? asa absente, nttzzzz
Robi cum e Matei?
Daria voi ce ati mai mesterit ieri?
ma duc si eu sa strang prin casa si sa fac ceva de mancare Evei pentru pranz.
sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ooo, ce am mai mesterit ... marti noapte spre miercuri mi-a mesterit Giulia o vomitatura in somn, io m-am trezit ca icnea. Abia am trezit-o Eram oleaca disperata ... Apoi ieri a fost intr-o stare de molesala, am iesit 10 minute pana afara - dupa lac de unghii roz aprins - si cam atat. Am ratat ora de balet. Am fi mers sa vedem cum e ... Aseara a mai tras o tura, dar i-am dat 1/3 dintr-o pastila de Metroclopramid - asa se scrie oare ?!
Azi e in plina forta, mi-a desenat deja un castel, un camp cu flori si acum cica ma deseneaza pe mine ...

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Patrick cica s-a saturat acu de desenat. sta calare pe minimax.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cam pierdere de vreme la spital..nimeni nu ne baga in seama :(..cum naiba sa inveti ceva?

Andrea bine ai revenit! Bafta sotului si afacerii personale! Te asteptam cu poze..

Daria de ce i-ai dat metoclopramid...zic si eu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

Eu am venit cu Matei la birou (asa se face in concediu, nu? ) si profit de prezenta medicului de medicina muncii sa il consulte.

Secretiile sunt la locul lor, nu se dau duse

ANDREA si tie si copilasilor! Ma bucur ca sunteti bine!

DARIA, sanatate si voua! Ce concedii minunate avem!
Mie mi-au zis colegele ca arat cam obosita... de trei zile muncesc in casa ca un om nebun...

V-am pupat, revin mai tarziu de acasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Bine ca pe minimax, Rox si nu pe DisneyChannel
Kim, i-am dat sa nu mai vomite aseara. Insa astept ceva rosu`n gat, la noi mereu asta vine dupa vomitaturi

Aici ploua in toti dracii ...

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput