Copilasi de iulie-august 2004 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Meii nici io nu-s panicoasa de felul meu....da'acum lucrand in fiecare zi cu atatia studenti am inceput sa ma tem...mi s-a uscat pielea pe maini de cate ori ma spal....mandrei ii dau zilnic vitamina C si un kiwi fara samburi(in afara de marul si banana zilnice).....io mai iau cand nu uit vitamine si poate reusim sa ne vaccinam saptamana asta pentru gripa normala...in rest cu Dumnezeu inainte
Mie imi place iarna,dar aia cu multa zapada soare si ger....asta mohorata cu vant si ploi,nu-mi place deloc..
edit ca mi-am adus aminte,peste o saptamana o sa botezam gorodica aia micaasa ca musai sa ma ajutati,pliiizzz,vreau si io o lista cu ce trebuie sa cumparam si sa fac!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mai,rusine sa-mi fie ca nu am mai verificat de multa vreme lista cu sarbatorite...so, LA MULTI ANI Carolina, sa fii sanatoasa, fericita si implinita!!

Eu fug spre gradinita sa-l iau pe Stefan, ne "auzim" miine!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Carolina!
Sanatosi si voiosi alaturi de cei dragi!

sanatate bolnaviorilor!
eu am decis sa stam mai pe langa casa in perioada asta. nu ca eram noi cine stie ce plimbareti...:)))
Oana e calare pe mine. revin...

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

La multi ani Caro si te asteptam cu poze noi!
Am vazut-o pe frumoasa de Giulia si pe Ikea baby (recunosc, nu m-am prins de ce i-ai zis asa ).
Rob, la's ca trec ele bubele, sanatate lui Matei si pasaricilor.
Carmen, ma bucur sa te revad, da' tare mai esti scurta...
votat Gorodik sef, vad ca e pe primul loc.
Pupici la gasca!

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

uitati la ce lucreaza de doua zile mandra cu bona
http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/octombrie%202009/?action=view¤t=PB031888.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata din tara frigului si a fulgilor de nea dar si a mucilor...

Am reusit ieri sa ajung la medicul de familie cu Matei dar cred ca asteptau peste 20 de persoane, majoritatea cu copii bolnavi, asa ca nci nu l-am dat jos din masina pe Matei si am plecat acasa. Il dau cu un balsam mentolat de la Vick, in continuare Propolis, ceaiuri si Aerius, sper sa o scoatem la capat asa.

Ioana, eu stiu ca la botez iti trebuie lumanarea, un rand de haine complet de la chilotel la haina groasa si papucei, fasa si crijma (asta e panza aia pe care scoate preotul copilul dupa baitza la biserica).
Asta e ce se cumpara dupa traditie, ce e in plus e dupa dorinta si bugetul nasilor . Cred ca daca mergi la un magazin pentru copii stiu foarte bine vanzatoarele. Eu ti-as sugera sa mergi in Siraj, gasesti de toate la fel ca la magazinele din oras dar faci si economii.

Olivia, cum e la munci?

Daria, nici eu parca nu ma panichez cu gripa, in iulie cand am fost la Londra era explozie acolo si nu mi-a fost frica, desi am mers in magazine aglomerate, in metrou...
Mie mi-e frica doar sa nu o dau la altii mai vulnerabili, tata, Matei...

V-am pupat, o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
ce vreme oribila azi la noi, ploua si bate vantul de te ia pe sus.
Robi, sanatate multa lui Matei.
Ioana asa cum a zis si Roberta, cam astea ar fi de luat.
sondaj: li se misca deja dintii copiilor? Patrick are amandoi incisivii de jos miscareti, unul chiar mai mult decat celalalt. ala busit de acum 3 saptamani nu il punem la socoteala
o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza..in Copou fulguieste
Robimultumesc pentru ajutor...io in plus m-am gandit sa-i iau cercei piticei(meii si io tot asa m-am gandit la siraj sau chiar in cartier ca am vreo 4 magazine de cupii cu lucruri frumoase si de calitate...sper sa nu fie cu suparare, deoarece cumnata-mea ii ia doar haine de firma)
Roxi la noi nu se misca dintii...in schimb are la gradi un coleg caruia i s-au schimbat deja 2 incisivi de jos...hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ce frumoasa lucrare, Ioana
Eu cumparasem la vremea aia lumanarea, hainute de schimb de la scutec la cosmonaut, caciula, botosei, o batista mare alba - asta trebuia la catolici si cerceii (astia pt fi`mea, ca tot eu ii luasem si ei). Finului i-am mai cumparat jucarii si am lasat si un pliculet cu banuti.

Roberta, sanatate multa la voi
Cum e in concediu ?
La noi nasol ... si mai si ploua azi

Rox, inca nu misca oficial, insa este preocuparea nr 1 a Giuliei sa-is bage diverse sfori de la lantici, brelocuri, orice gaseste pe la ea si sa traga ... daca-daca ...



-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetelor! Iar sunt deprimata, iarasi ploua...

Dar macar vad ca aici sunt fete talentate - super colajul Gorodicai!! Ioana - vad ca ti-au raspuns fetele pentru botez - si eu zic sa ii iei cercei - eu stiu ca nasa cumpara cerceii daca este vorba de o fina (adica o fetitza)...mai trebuie sa iei pentru parinte, la biserica, un prosop, un sapun si mai trebuie sa ii iei si niste ulei - il foloseste parintele ca sa o miruiasca. Eu i-am mai luat finului meu si o mica cruciulitza de aur pe care a sfintit-o parintele in timpul botezului.

Am mai trecut de o etapa cu casa si ne apropiem de sfirsit - ieri s-au etrminat portile (de fapt automatizarea), s-au facut ultimele reglaje la caldura, azi se termina ultimele finisaje si retusuri prin casa, iar miine se termina si mina curenta. Si gata! Urmeaza curatenia finala si deja din 20 noiembrie incepe sa vina mobila!
Scuze, dar eu doar asta am in cap acum, visez si noaptea...

Edit - sa raspund si la sondajul Roxanei - nu am observat la Stefan sa i se miste vreun dinte - dar lui i-au dat dintii destul de tirziu - primul pe la 7-8 luni asa ca ma astept sa-i si cada mai tirziu...


Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput