Ghiocei-Martie-Aprilie 2009 (95)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Citat:
citat din mesajul lui koko_1

I-am dat si eu juniorului branzica calcica si i-a placut tare mult, insa ma dispera ca cerealele bio nu-i plac, molfaie biberonul si rade la mine...o fi din cauza ca 2 luni a servit doar din alea de la nestle (burtica sanatoasa)?
edit: dati click pe junior
mama lu' Cezar - 22 aprilie 2009

Wow! A meritat asteptarea Dulce foc voinicul
Gina lu' Ian

mai fetelor, ziceti voi daca in poza asta nu seamana cezar cu mutzu aici


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Fetelor lamuriti-ma va rog cum e cu oul, adica trebuie neaparat de casa sau merge si din comert ?? macar ultimele au termen de valab pe ele

Branzica din ce lapte faceti ? cu ce recomandati ? Ca lactic, iaurt, lamaie ?

Aaa si cam ce cantitati de papa mananca bebeii pe zi ?

Se vede ca m-a apucat bucataritul


Mami lui Alexandra (03.03.09)




daca nu ai cum sa cumperi oua de casa ia din supermarket oua bio,acelea sunt ok pt bb

a si am facut si eu torul dupa reteta Bogdanei acum vreo luna

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
"nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai" - A. Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

gabi - sa stii ca e o senzatie placuta

dyana - ma bucur ca v-ati linistit si tu si David

floric - uite asa patesc si eu in cate o seara. eu banuiesc cartofii. ca ulei de porumb nu folosesc,am cumparat dar mi se pare pacat sa pun din asta de la supermarket cand eu am ulei de masline adevarat. acum imi tocam creierii si am senzatia ca de la cartofi ar fi. o sa incerc sa ii scot sa vedem.

pisigri - si eu am ramas cu un crocobalaur in gat de cand eram copil si faceam cate 2-3 amigdalite/luna. am scos amigdalele pe la 23 de ani si am facut si dozele de moldamin aferente, dar la analizele de sange mai amanuntite de acum 3 ani am afalat ca am reumatism destul de nasol. de atunci ar fi trebuit sa merg la un specialist dar nu am ajuns. asa ca eu zic sa nu ignoram nicio amigdalita


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ba seamana rau. nu te-ai crizat ca ti-a furat cineva copilul????

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Citat:
citat din mesajul lui koko_1

I-am dat si eu juniorului branzica calcica si i-a placut tare mult, insa ma dispera ca cerealele bio nu-i plac, molfaie biberonul si rade la mine...o fi din cauza ca 2 luni a servit doar din alea de la nestle (burtica sanatoasa)?
edit: dati click pe junior
mama lu' Cezar - 22 aprilie 2009

Wow! A meritat asteptarea Dulce foc voinicul
Gina lu' Ian

mai fetelor, ziceti voi daca in poza asta nu seamana cezar cu mutzu aici


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monamour

Provista-merci mult
Erich e nascutn pe 26 dec.Noi nu suntem ghiocei dar imi plac f f fmult discutiile voastre si m-am gandit ca poate ma primiti si pe mine.

da' cum sa nu; ne bucuram ca vor si alte fete sa intre; inseamna ca suntem "tari"; si ce daca, nu poti sa fii ghiocel de iarna???????? ca noi avem o Maiuta ghiocel de toamna;

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:

Dyana e absolut superb mutzu tau...iti vine sa-l pupacesti incontinuu. Abia acum am vazut si eu pozele tale

mama lu' Cezar - 22 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am uitat sa precizez ca bebe e baietel si il cheama Vlad Ioan.

legat de homeopatie, in Bucuresti mi-a fost recomandat dr. Dumitrescu Adrian, pt ca e si pediatru si homeopat. Inca nu am ajuns, cabinetul e destul de departe de mine..la Pta Sudului.
Si pt fetele din Dr. Taberei, in piata este un plafar ( langa Helpnet ) care in cadrul lui are si un magazin cu produse bio..gasiti laptic, oua, branza, unt si multe altele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

deschid capitol
Aici



Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

neatza
iar dau eu cafeaua?!

bianca - mi-am adus aminte de tine. am vazut o poza cu tine si o prietena si cei doi flacai. ai dreptate in realitate esti muuult mai dragutza cu toate ca eram ciufulite, umflate si vai de noi. dar trasaturile se vad clar. eu te tzin minte zambind mereu, nici decum chinuita de cezariana si parca esti mai micutza de statura,nu?




eu eram ciufulita si palida dar mi-a trecut
tu erai draguta, machiata , relaxata ca tocmai ai nascut razand.

Mergi la inceput