Fulgu de novdec(152)-Felicitari Ali&Moni,Go Laura!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

DRAGA IONELA, stiu ca mai e putin pana nasc si eu, teoretic ar mai fi 6-7 saptamani. Promit sa fiu rabdatoare si sa o tin pe fetita la marsupiul natural atat cat e nevoie.

Oare ce o mai fi cu Simina si Maya?

Fetele eu nu prea simt bebele miscand asa la 2 ore cum zice doctorul ca ar trebui si cand misca e foarte finuta, adica imi pare ca face miscari destul de slabe. Nu ar trebui sa simt niste batai mai dese si energice oare? Sunt totusi in saptamana 32. e adevarat ca am si placenta anterioara, o fi posibil sa atenueze loviturile de picioruse si pumnisori?

Saptamana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:







HAI AALI
HAI MONIS
HAI LAURA








33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

am mai intrat si eu sa vad ce fac fetele noastre, ma bucur ca avem detalii live de la monis, sper sa nasca repede, sa nu se chinuie.

eu nu ma simt prea bine in seara asta, ma cam doare mijlocul si burta. dar nu sunt contractii, cred ca se intinde bebele. sper sa pot dormi la noapte, daca nu vin si fac galerie.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui lacramioara2

DRAGA IONELA, stiu ca mai e putin pana nasc si eu, teoretic ar mai fi 6-7 saptamani. Promit sa fiu rabdatoare si sa o tin pe fetita la marsupiul natural atat cat e nevoie.

Oare ce o mai fi cu Simina si Maya?

Fetele eu nu prea simt bebele miscand asa la 2 ore cum zice doctorul ca ar trebui si cand misca e foarte finuta, adica imi pare ca face miscari destul de slabe. Nu ar trebui sa simt niste batai mai dese si energice oare? Sunt totusi in saptamana 32. e adevarat ca am si placenta anterioara, o fi posibil sa atenueze loviturile de picioruse si pumnisori?

Saptamana 32+

Si eu ma speriam cu chestia asta acum cateva sapt... mi se parea ca al meu bebe e lenes... dar nu avea ritm din asta la 2 ore... am sesizat ca e mai energic seara.... doctorita mea mi-a spus sa ii invat oarecum programul... apoi. daca se abate tare de la el... sa ma intreb ce-i.... fiecare bebe are ritmul lui... unii sunt mai somnorosi... altii mai agitati... unii mai finuti... altii mai puternici. Daca e in normalitatea ei... e fff bine


35+ AMR 4+ sapt Mihnea
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Andre multumesc mult de urare,sora mea e foarte fericita,e prima aniversare ca mamica.
Smaranditza bravo pentru vestile bune

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui lacramioara2Fetele eu nu prea simt bebele miscand asa la 2 ore cum zice doctorul ca ar trebui si cand misca e foarte finuta, adica imi pare ca face miscari destul de slabe. Nu ar trebui sa simt niste batai mai dese si energice oare? Sunt totusi in saptamana 32. e adevarat ca am si placenta anterioara, o fi posibil sa atenueze loviturile de picioruse si pumnisori?Saptamana 32+
Tot pe la 32 de saptamani a inceput sa fie si a mea asa finuta de ma panica tot timpul. Am fugit si am cumparat aparat sa ii ascult inimioara. Acum la 35, nu stiu ce face, se intinde continuu si sunt miscari relativ dureroase, dar tot finute. Important e sa o simti, cred. Ultima data i-am spus medicului ca o simt tare fin si mi-a zis asa "nu intensitatea conteaza, agitata sa fie". (evident de atunci daca nu o simt o ora ma gandesc ca nu e agitata). 35+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Vai ce imi place ca au aparut si mamicile de la sept-oct sa-i faca galerie la Monis.

Hai Monis draga! Inspira adanc, impingi tare timp de 10 secunde si elimini aerul inspirat, tragi aer in piept si iarasi impingi taaaaaaaaaaare 10 secunde si pt ultima data tragi aer in piept si impingi in nou 10 secunde si gata contractia. Apoi refaci fortele pt urmatoarea contractie si daca impingi cat de tare poti in cateva minute iese bebe sa se lase pupat de mami! HAI MONIS!

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali762000
CUI SA TRIMIT VESTI? NU AM NICI UN NR DE TELEFON A FETELOR.

ALI


Ali, intra pe Gmail (contul comun) la Contacts si gasesti acolo numere de telefon ale fetelor


Anca 39+ Sabina Ioana

ASTEPT SA-MI DESCOPAR

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

vreau si eu parola de la contul comun, va rog, multumesc mult

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissa13

vreau si eu parola de la contul comun, va rog, multumesc mult

33+

activeaza PM sa ti-o putem da



35+ AMR 4+ sapt Mihnea
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput