Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (348)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Salutare fetelor!

Se ingroasa gluma pe aici cu virozele, Si noi in continuare la fel de racite, vad ca la Adelina tusea a disparut au ramas doar mucisorii, in schimb m-a luat pe mine tusea si rau ma sacaie, plus urecgi infundate si imi vajaie capul. Nici eu nici fata nu am facut febra, in schimb nu pot face nimic zici ca m-a batut cineva asa ma simt.

Sanatate tuturor bolnaviorilor!

Sabina sanatate si tie, sa treaca migrena.

Adelina e nerabdatoare sa vina tati de la serviciu cu Tom si Jerry, ca de cand fac astia reclama la tv ne-a innebunit, acum facem colectie cu ei.



Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Vale, multumim.
Ce costumati au fost piticii… ce doveceii …si ce printese…
Maria, sanatate multa Teutei.
Diwana, multumim.
Ce scump e Rares cu albinuta…
Emma , sanatate multa la toti trei.
Cecilia, …de-ar fi numai sperietura…
Spor la pregatit inspectia, sa iasa totul asa cum iti doresti.
Sa fie sanatosi nepotica , nepotelul si finutul si sa va bucurati de ei.
Luy, sanatate Mariei.
Sabina, sanatate multa tie si lui tati, sa va reveniti cat mai repede sis a va bucurati de vacanta alaturi de copilasi.
Rox, bine ca ai rezolvat la IKEA.
Ce interesant mod de lucru au acolo...pentru cei care nu au timp disponibil decat in weeekend , nu e de facut cumparaturi de la ei...pacat ...



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Fetelor, stiu ca s-a mai discutat pe aici de aparatele de aerosoli, dar la vremea aia nu aveam nevoie. Voi de care aveti? Ce va place/nu va place la modelul vostru?
Am fost la dr. si are laringita. Deocamdata nu trebuie sa-i dau decat Nurofen si Eurespal, dar mi-a spus ca daca raguseste si mai tare si nu poate sa respire, i-ar face bine niste aerosoli.

Nana, si mie mi-ar fi placut sa va vad live. Sanatate lui Andrei

Greyeras, sanatate si voua. Zau ca se ingroasa gluma cu virozele astea.


Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Neata pe la amiaza

Eu acum am ridicat capul de pe perna. Zac de duminica de nu mai stiu de mine. Nunta mi-a pus capac si laringita mea s-a agravat, mi-am sacait rau si sinuzita, in concluzie sunt leguma, am dureri de-mi vine sa ma urc pe pereti, si colac peste pupaza vad ca si Vlad a dat drumul la muci de aseara. Fara alte simptome. Sunt cu ochii pe el.
N-am apucat sa citesc nimic, am intrat doar sa va spun ca inca traim, nu pe roze dar ne taram si noi. Ceea ce nu va doresc si voua
Ma intorc la perna mea.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna fetelor! Nici nu-mi vine sa mai intru pe forum zilele astea.De cate ori intru mai gasesc cate un pitic sau cate o mamica bolnaviori.
Va spuneam saptamana trecuta ca eram la capatul puterilor din cauza racelilor repetate ale Biancai. Acum slava domnului am scapat, sper sa nu mai avem nici o problema de acum incolo ca am tras-o pentru toata iarna.
V-am auzit ca va plangeti de tus ela bebi de care nu reusiti sa scapati. Si noi ne-am chinuit cu tusea muuult, i-am dat o multime de siropuri, Eurespal, humex,palntusin, erdomed, robitusin . In cele din urma ne-a trecut cu un siropel de care eu sunt foarte multumita si pe care l-am folosit si anul trecut doar ca uitasem de el. Se numeste Coughend se gaseste la plafar si este minutat. Este recomandat pentru toate tipurile de tuse, pentru faringite, laringite, bronsite, viroze, astm bronsic si multe altele. LA BIa s-a vazut efectul din prima zi de administrare. Chiar daca observati ca nu mai tuseste trebuie totusi administrat 5 zile.
In afara de asta dr noastra ne-a recomandat un siropel pentru imunitate care este indicat in special copiilor care merg in colectivitate. Se numeste IMUNICE, se administreaza 2,5 ml de 2,3 ori pe zi, 20 de zile , pauza 10 zile. Administrarea se face toata perioada rece.
Va dorim multa sanatate.
MAmi de printesa Bianca Elena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Va salutam si noi!

Suntem OK, multumim de intrebare. Doar un weekend mai lung (ieri a fost zi libera). Acum din nou la treaba..

Sanatate bolnavilor- mamici, tatici sau pitici!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

OOOOOF, numai bolnaviorare si bolnaviori pe aici!

Va pupam si sa va insanatositzi iute!


Piciulika, mami dewww.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Michael (8.10.2007) si Countdown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Diwana, noi avem un Omron ,e foarte bun, insa nu e silentios si a fost greu pana s-a obisnuit Andrei cu zgomotul. De aceea nu ii pot face aerosoli in somn.

Ana, imi pare rau de asa vesti, multa sanatate tuturor. Si pe mine ma chinuie o criza de sinuzita, nu numai ca ma doare capul, dar ma doare nasul infiorator.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Roxana, multumesc de raspuns. Probabil ca va trebui sa investim intr-unul. Ai grija si de tine.

Ana Sanatate si tie. Pentru Vlad tin pumnii stransi sa nu fie nimic.

Vero, Doamne ajuta sa nu mai ai probleme de sanatate cu Bianca.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Roxana, cand ai timp, ti-as fi recunoscatoare daca ai scrie mai multe despre aparatul de aerosoli.
Am citit pe net ca este indicat in tratamentul dereglarilor pulmonare, a astmului, traheitei, bronsitei, sinuzitei, a alergiilor si a racelii. Medicamentele sub forma lichida sunt introduse in aparat, unde sunt transformate in particule foarte fine, usor de inhalat.
Care medicamente? Exista medicamente speciale ptr ele? Nu stiu sincer cum se foloseste. Exista medicamente care inlocuiesc siropurile, gen sirop de tuse etc, sau sunt medicamente ca si antibioticele?
Sunt dusa tare, nu? Sper sa nu radeti de mine, dar v-am tot auzit ca sunt ideale de folosit incat m-am hotarat sa cumpar si eu unul ptr Andrei dar trebe sa stiu ce si cum inainte. Sa nu il iau si sa ma trezesc ca fara reteta nu am cu ce il folosi. CA la mine orice e posibil.

Ana
, multa sanatate si tie si lui Vlad.
Carpatino, te . Ma bagasesti la banuieli.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput