Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (348)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata, ma apuc de munca.

Carpatina, sper ca totul e bine, de ce nu dai nici un semn?

Maria, multa sanatate fetei!

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Offf, ce de puiuti bolnaviori... Multa sanatate tuturor !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Neata.
Gabriela, Nana, Valentina, Celia, Roxana, multumim Acum e cu tuse latratoare. Mi-am adus aminte de tine Roxana, cand te intrebau aia de la urgente cum e tusea lui Andrei, si ma gandeam atunci cum faci deosebirea. Trust me, e usor. Fac un dus si mergem la dr. sa-l vada. Ieri dimineata cand s-a trezit a fost asa de haios, avea voce ragusita, il durea cu siguranta gatul ca mi-a spus: "mami, a intat abina a guitza. Capina" (i-a intrat albina in gura si sa-l scarpin). Asa ca i-am zis ca mergem la dr. sa-i scoata albina din gurita, desi pun pariu ca tot o sa planga de cum intram in cabinet.

Celia, Doamne ajuta sa nu se prinda nimic de Andrei. Tin pumnii

Cecilia, tin pumnii si pt. tine.

Roxana, succes cu Ikea. Azi-noapte m-am uitat in catalogul lor online. Fain!

Maria, sanatate lui Teo. Off, off.

Nana, la ce ora aveti escala in Cluj si cat stati? Poate dam o fuga sa va pupam.

Valentina, foarte frumoase pozele de la gradi.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Neata!

Si noi raciti la greu. ANdrei nu merge la gradi ca nu mai scapam de temperatura asta si am dat-o pe antibiotic, eu tot racita fac uracioase de injectii, tati tuseste de zor....uffff, speram sa ne facem si noi cat mai repede bine.

Sanatate!

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata si o pentru cine nu a baut pana acum....sau mai poftesc una.

Sanatate multa puiutilor bolnavi........sper sa treaca repede.

Celia, da e o situatie dificila la voi, sper sa nu fie nimic grav cu copii......de acest lucru imi este frica si mie.....oricum de la suspect pana la a fi gripa porcina este un pas, dar le place sa sperie oameniiiiii.

Eu am stabilit ultima inspectie, pe 9 decembrie, am ceva materiale de facut si bineinteles prezentarea lucrarii........dar cu asta inchei gradele, mai mult de atat nu mai am ce face........

Aaaaaa si innainte sa ma apuc de treaba, se pare ca azi vine si nepotelul din partea fratelui meu, cumnata mea e la spital cu membranele rupte si contractiiiiiii.......uffff abia vorbea, e la Baia Mare, tare mi-ar fi placut sa fiu langa ei..........sper sa nasca usor si sa fie sanatosi.....tineti-ne pumnii sa decurga totul bine si repede.
O sa fiu super bogata, o nepoata Ioana Sofia, un nepot si un fin Robert......in mai putin de o luna.




Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Maria face iar pauza de gradi saptamana asta, in continuare tuseste productiv si ii curge nasul f.tare. Ieri a fost sotul cu ea la dr, dar nu a auzit nimic la plamani si cica nu ar avea nici rosu in gat - prin urmare singurul tratament prescris a fost Prospan 2,5 ml de 2 ori pe zi, timp de 5 zile. Adica exact ceea ce i-am dat si eu incepand de vineri, cand a inceput sa tuseasca. Ne-a recomandat sa n-o scoatem afara, insa oricum nu aveam de gand s-o ducem la gradi saptamana asta.
Am reusit sa aranjez la serviciu sa-mi iau o zi de concediu pe care s-o impart in 4, adica incepand de azi o sa plec de la ora 15 de la serviciu, astfel incat sa ajung acasa la timp pt ca tati sa poata pleca la munca ( e schimbul 2 spre 3 ). Si astfel reusim cumva sa acoperim saptamana aceasta - oricum bunica nu ar fi putut sa vina sa stea cu Maria, e racita rau.
Sper ca Maria sa-si revina si de luni sa fie in forma, s-o putem duce iar la gradi.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Sanatate tuturor bolnaviorilor!
eu am o migrena care ma tine de 3 zile cu intreruperi.
Sambata la 12 noaptea am ajuns la munte, duminica am zacut, ieri a fost un pic mai bine si azi iar m-a luat.
N-am rabdare de copii, am de lucru si nu ma lasa, degeaba am birou, tati se simte si el rau, a avut tensiune f mare



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Emma, sanatate

Cecilia felicitari pt. nepotica, nepotel si finut. Sa creasca mari si frumosi si sa se bucure de viata. Tinem pumnii sa nasca usor cumnata ta.

Luy saraca Me. Un pupic si ei. Insanatosire grabnica!

Am impresia ca anul asta ataca mai puternic virozele si fac cat mai multe victime. Toata lumea cu care vorbesc se imbolnaveste in lant. Brrr! Sanatate tuturor!

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:


Sanatate multa tuturor. Greu e in sezonul asta, fir-ar sa fie.
Si Andrei e iar cu muci si tuse seaca iar azi noapte a si stranutat de cateva ori. Ma gandesc cu groaza, sper sa nu o luam de la capat.

Diwana, trebuie sa ma uit pe bilete ca nus tiu ora exacta, insa daca vremea va fi ok, noi nici nu o sa coboram din avion, coboara doar pasagerii de Cluj plus bagajele, si noi ne continuam drumul. Tare mi-ar fi facut placere sa va cunosc.

Yaia, cum mai e Tudor azi?
Sabina, ai grija cu migrenele astea, ca nu-i de joaca! Te pup si sper sa treaca, ca sa va bucurati de mini-vacanta!
Sanatate puilor mici si bolnaviori!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Diwana, aia nu ma intrebau de tuse, ma intrebau cum haraie. Pentru mine totul e un harait, nu deosebesc torsul pisicii de suierat.

Emma, multa sanatate baiatului si voua!

Luy, sanatate multa si Mariei, bine ca ati gasit o solutie pentru saptamana asta. Oricum, vremea asta e pacatoasa rau, cu sau fara viroze, tot mai apar probleme.

Cecilia, mai ai destul timp pana la inspectie, spor la treaba si multa bafta!

Sabina, eu sunt cu migrene de 2 saptamani, am putine zile in care ma lasa. Weekendul asta a fost mai bine, insa acum 2 sptamani simteam ca explodez. Si tot asa nu aveam rabdare cu copiii deloc, nici nu prea itiarde de nimic cu senzatia aia de cioburi in cap. Multa sanatate, baga medicamente si lasa naturistele, ca nu merge la asemenea dureri.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput