Burtici fericite de sept-oct(233) RAMAS BUN ODISEE

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Off...

Si pe mine m-ati emotionat atat de tare..Nu-mi vine sa cred, sincer, ca se incheie aceasta odisee frumoasa si plina de emotie. Am avut ocazia sa descopar niste fete extraordinare alaturi de care sa traiesc unul dintre cele mai importante momente din viata mea. Cine ar fi crezut? Va multumesc din suflet pt raspunsuri..pt tot ce ati scris cand nu stiati ca va citesc si eu..pt ca mi-ati impartasit sentimente atat de intime voua..nu credeam ca se pot intampla atatea pe un forum...frumos. Sunteti speciale, sa aveti grija de bebelusii acestia mici care intr-o zi vor deveni la fel ca voi.

Va multumesc!!

Andrushca, new mummy
Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Salutare si de la noi!
Luto,emotionant mesaj.
Asa este... Parca mai ieri apareau timide cele doua liniute... Si acum tinem in brate niste bebei extraordinari care ne fac zilele mai pline, ne dau sens vietilor, cu un zambet(chiar si inconstient) ne mangaie sufletele...
Mie nu-mi vine sa cred ca nu mai e acolo in burtica, parca tot as mai vorbi cu ea si ma trezesc mangaind-o.
Sa trecem ,deci, cu bucurie la scutece si sa ne suflecam mainile pentru ce ne asteapta in continuare : vaccinuri, diversificare, dintisori.....
Ne vedem la nivelul urmator!


Iulia iubitoare de Tudorita Mihaita(18.10.2009)
Romania- The land of choice
Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

wow fetelor, ultimul capitol la odisee ....


va multumesc tuturor pentru ca ati fost alaturi de mine si-mi cer iertare ca nu am fost la fel de "prezenta" ca si voi;

sper sa ne regasim la scutece si sa continuam povestea pt ca am mare, mare, mare nevoie de voi

nu vreau sa ne intristam ... asa ca inchei aici, in speranta ca vom fi si de acum inainte, in aceeasi formula



daci


mamica fericita de "galusca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

OOOF ce emotii, ma bucur ca nu sunt singura plangacioasa, eu plangeam de 3 zile a fost minunat sa fiu insarcinata cu voi(si cu Adi) printre rauri si balti de lacrimi nu stiu sa fac dar nu ma imi cumpar un yacht si plec la Nela sau la Andre[


Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

Am citit mesajele voastre si m-am emotionat tare,tare...De miine intram la clubul scutecelor,4 ani,va doresc sanatate copiilor si familiilor vostre.Cu sanatate trecem peste toate.Brrr,4 ani la urmatoarea etapa vom sta...cu speranta ca toate vor fi bune,va multumesc de ajutorul dat,v-am citit desi nu am scris tot timpul cit am stat in pat din sapt.5 pina la sfirsitul sarcinii si...sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Salutare fete dragi

Am intrat sa va salut la acest ultim capitol al odiseei noastre extraordinare. Felicit din suflet noile mamici si transmit pupici bebelusilor. Ieri a fost prima zi dupa aproape o luna de zile, cand am putut sa intru pe net. Am apucat sa citesc doar capitolul precedent, am vazut pozele tuturor mamicilor / beblusilor care au album la semnatura si tin sa spun ca sunt cu totii niste frumosi si dragalasi . La cine nu am vazut poze si as vrea tare mult sa le cunosc copilasii: Dana15 si Raluk . Mi-a tresarit inima cand am vazut ca Luto se intreba daca mai exist . Va spun sincer ca efectiv nu am avut timp, probleme de colici of course si de orar incarcat al lui tati, astfel incat sunt singura cu papusica de la 9 a.m. la 9 p.m. Sofia mea este o scumpica, o iubim tare mult, parca e in familia noastra de cand lumea. La o luna fix luase in greutate 1,3 kg si un cm in lungime . La noi ca si la fetele si Anglia mi se spun scurt la dr ca totul e normal, ceea ce ma dispera, dar ma mai incurajez cu internetul unde gasesc absolut orice info.

Luto, felicitari pt mesajul de predare a stafetei, foarte emotionant si nitel amuzant, in stilul tau caracteristic. Ai descris pe scurt ce am simtit toate si poate nu am putut exprima. Felicitari si pr cei 2 ochisori superbi ai lui David , indraznesc sa ma inscriu la petit .

Fetelor, faptul ca am reusit sa intru pe net se datoreaza unei noi si minunate achizitii facute joia asta, si anume un swing. Va spun sincer ca nu-mi vine sa cred ca am un pic de timp liber si ca soimita mea sta cumintica acolo si numara oitele care danseaza si canta deasupra ei.

Va pup si va caut la scutece. Va doresc la toate ceea ce-mi doresc si mie, adica copilasi sanatosi, voiosi, mancaciosi, necolicosi si somnorosi .



Mamy de Sofia scumpa, 20 sept 2009
poze Sofia
photos



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Buna

E greu sa exprimi emotiile in cuvinte! Felicitari Lutoniana tu ai reusit!!!
Daaa, este foarte emotionat! Se incheie o odisee minunata in care ne-am impartasit fiecare temere, in care am fost alaturi una de cealalta, in care am trait fiecare emotie a nasterii fiecarui bebelus!!!
Chiar daca nu am fost activa intotdeauna, nu cred ca a fost vreun rand sa nu il fi citit!
Imi sunteti taaare dragi! Sa fiti la fel si in noul capitol din viata noastra caci mai avem multe emotii de trait impreuna (primul zambet, primul dintisor, primul cuvant, primul pas facut...)

Va pup pe toate! Si pe bebelusii vostri!

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Waw ce mai trece vremea! Parca ieri intram prima data pe forum, mai intai timid, doar pentru a citi ce scriau fetele Monica Dicut, Mimika, Lutoniana, Mangagirl, Selen ... si apoi ca sa scriu si eu! Ce sarcina si ce odisee frumoasa a fost! Si ce bine ca marea majoritate a temerilor si fricilor noastre nu s-au adeverit si acum ne tinem in brate bebei sanatosi! Imi pare rau ca nu am fost asa activa cum as fi vrut (mai ales in ultima perioada). Sper ca la scutece sa fiu mai activa! Ce frumos ai scris tu Luci, ca de obicei. Tare te admir ca in ciuda unui bebe plangacios ai timp si sa scrii asa! Eu acum am puiutul pe picioare (ca asa il adorm mai nou) si ne pregatim pentru botezul de duminica viitoare! Va pup pe toate si va multumesc ca ati fost alaturi de fiecare data!

de Andrei-Alexandru

POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna dragi colege de odisee si pot spune dragi prietene atat de scumpe mie,

Nu o sa incep prin a pune o fata trista pt ca orice lucru frumos odata inceput trebuie sa aiba si un sfarsit. Totusi, o usa inchisa implica si deschiderea alteia noi. Se va deschide o usa mult mai luminoasa, si vom gasi o lume mult mai senina dincolo de ea.

Vreau sa va multumesc ca ati fost alaturi de mine cu bune si rele si sa va spun ca apreciez fiecare cuvant de incurajare spus si fiecare sfat de care aveam atata nevoie.

S-au cladit prietenii frumoase, relatii de prietenie care indraznesc sa sper ca vor ramane in continuare trainice.

A fost o perioada tare frumoasa din viata noastra, eu una am gasit-o putin mai dificila dar tare frumoasa. Acum privesc cu incredere in viitor, un viitor care indraznesc sa sper ca va fi bun pt noi toate.

Asadar, nu plang dar ma incearca totusi un sentiment de melancolie. Ne vedem la scutece pt ca nu vreau sa ma despart de voi si cred ca nici voi de mine.

Haideti cum puteti cu mic cu mare la scutece.

La revedere odisee draga .

Va imbratisez cu drag pe toate.



PS. Luto, jos palaria pt mesajul transmis fulgisorilor. Ne auzim dincolo

Monica acum mami fericita de Rares Andrei POZE RARES ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bunå seara fetelor!!

Ce emotionant!!Si cum a trecut timpul..cu bune cu rele cu discoteci cu distractii.. s-a terminat odiseea..Nu as putea exprima in cateva randuri ceea ce am simtit alaturi de voi aici pe forum..A fost foarte frumos..nu pot uita ce galerie minunatå am avut la nastere..Fetelor vå multumesc aici la odisee si va voi multumi si la scutece ca existati

Luto ai scris un mesaj tare emotionant si ai gasit cuvintele perfecte pt a descrie emotiile celui mai frumos moment din viata unei mame..

Mami de Chiara si tu ai scris un mesaj tare emotionant..foart frumos si ma bucur atre mult ca te-am avut alaturi de noi si pe tine si pe Monis..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput