Mamici de fulgusori (149) - FELICITARI CAMY !!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianeAli spune:



elenic , bine ai revenit printre burtici. ceva vesti bune?

33+ Lorin Edward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Buna seara fetele mele dragi!
Ma bucur ca apuc sa scriu si eu la capitolul acesta sa o felicit si eu pe mamica fericita ca azi a venit pe lume comoara ei. Sanatate si tot binele din lume, Camy draga! Am fost cu gandul alaturi de tine de azi dimi si ma bucur ca toate sunt ok.
Nu am apucat sa citesc nimic, dar am vazut listuta cu bebeii de pe prima pagina. Ce fain arata cate un bebel pe fiecare care, deci e clar ca a venit prima si cea mai minunata ninsoare din viata noastra.
Ieri am ajuns si eu cu broscoiul meu (care deja e un printisor, dupa ce l-a pupat mami lui) acasa. Parca nu imi vine sa cred ca mi s-a implinit cel mai mare vis al meu si SUNT MAMICA!!!
Multumesc din suflet tututor fetelor care mi-ati trimis mesaje si m-ati sunat. Sunteti nemaipomenite! Imi cer scuze ca nu am putut sa raspund la telefoane sau sa trimit mesaje de multumire inapoi la toata lumea si sper sa nu fiti suparate pe mine, dar adevarul e ca imi mai trebuia macar o mana sa ma descurc cu bebe meu si inca una cu care sa tin telefonul.
Dominic ma tine numai cu pe afara, dar e atat de placut acest sentiment...ca nu va pot descrie in cuvinte.
Sunt si eu o mamica fericita!!!

Ramona,
39+ DOMINIC ANDREI



Ce bine imi pare k ai reusit sa intri si tu macar asa putin si sa ne mai spui cate ceva. Ne-a fost tare dor d tine.

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +36 Maya Paula
AMR 4 SAPTAMANI !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

Ce bine am stat eu azi toata ziua ca o chifla in fotoliu cu calcu in brate.....am uitat ca maine de dimi ma duc la medic la control.....si ar fi cazu sa o aranjez si io pe d-ra fofo si pe d-rele picioare.... Acuma e prea tarziu pt epilator, imi ia vreo 2 ceasuri cu tot cu pauze sa ma epilez pe picioare cu epilatoru, ca transpir de durere.....asa ca iau io Gilette-ul si ma apuc de munca.... Of, ce n-am nici un chef....
Si medicu asta a meu e plin de surprize, de obicei ma aranjez cand ma duc la control ca mereu am norocu sa ajung si la control pe masa. La ultima vizita i-am zis sotului ca mi-e lene sa ma mai razuiesc, ca tocmai facusem operatiunea cu vreo 3 zile inainte, si ca oricum cred ca scap doar cu eco pe burtica....Si la control, surpriza: "ia hai tu dincolo pe masa sa vedem si secretia si colu" Apoi m-am gandit si io ca la cate fofo vede medicu meu intr-o zi intreaga, sigur n-o fi fost a mea pe ultimu loc....
Deci fetele va si ma duc la sa ma kilaresc cumva asa pe orbecaite....macar sa nu-mi fie rusine sa-mi arat maine la doctor.....

saptamana 38 cu pe care o sa-l cheme David
www.sarcina-nasterea.ro/sarcina-pe-saptamani/" target="_blank">Sarcina pe saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Bun venit pe lume:
- Flavius Cristian
- Robert
- Vlad
- Dan Mihail
- Rares Cristian
Sa cresteti mari si sanatosi, si sa va bucurati toata viata alaturi de familia voastra.

Imi cer scuze, de la mamicile de puiutii mentionati mai sus, ca nu am putut sa fiu si eu alaturi de ele cand a fost nevoie de galerie.


Ramona,
39+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Bai, la mine la usa au sunat niste ciudati. Cica-s cu Halloween-ul!!!
Na belea! Oi fi in State si n-am stiut pana acuma?



Sa nu le deschizi ciudatilor!!!! Nu maine e Halloween-ul asta destept?

saptamana 38 cu pe care o sa-l cheme David
www.sarcina-nasterea.ro/sarcina-pe-saptamani/" target="_blank">Sarcina pe saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianeAli spune:


oh, ce surpriza!

Bine ai revenit acasuta RamonaCopot! multa odihna si papa de acum! sa va bucurati de bijuteria aia mica!

33+ Lorin Edward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Bun venit pe lume:
- Flavius Cristian
- Robert
- Vlad
- Dan Mihail
- Rares Cristian
Sa cresteti mari si sanatosi, si sa va bucurati toata viata alaturi de familia voastra.

Imi cer scuze, de la mamicile de puiutii mentionati mai sus, ca nu am putut sa fiu si eu alaturi de ele cand a fost nevoie de galerie.




Bine-ai revenit acasa si pe forum! Multa sanatate si mult laptic!

saptamana 38 cu pe care o sa-l cheme David
www.sarcina-nasterea.ro/sarcina-pe-saptamani/" target="_blank">Sarcina pe saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

Cat despre mine, am fost ieri la control si m-am intors cu vesti proaste: col de 1,4 deschis intern. Mi-au administrat direct o injectie cu cortizon pt maturarea plamanilor buburuzei (erau 2 ampule pt 2 doze, dar mi le-au facut pe ambele deodata, graba mare) in caz ca se intampla, zicea dr ca ajuta sa nu mai stea la terapie intensiva. Pe langa asta mi-a prescris niste tablete, 4/zi care, banuiesc eu, sunt echivalentul gynipralului care il luati voi, si de la care m-a luat cu tremurat si palpitatii, m-a si prevenit. Cica sunt pt contractii, ma rog, contra! 
Bineinteles ca trebuie sa stau lipita de pat. Si nu-mi ramane decat sa ma rog la Doamne Doamne sa reusesc sa mai tin buburuza macar 2-3 saptamani.
Asa ca sunt cam daramata, ingrijorata... tot tacamul.

Monis, krelia stiu ca voi ati luat gynipral (parca asa se numeste) si am vazut ca v-ati plans de palpitatii si tremurici si parca ati gasit un trick sa le fentati? Ce substanta activa are gynipralul?

krelia, la tine cat a fost colul cand te-a  pus la pat si pe med?


 

32+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Ramooooooooooooo bine ai venit acasa , sa-ti traiasca broscoiul si sa ne pui pozici sa-l admiram si noi.

s_alinutza spor la "bic-uit" ...eu m-am incumetat pan' la urma cu epilatorul pe picioare si acu' urlu de durere , am un picior epilat si unu' in asteptare


Anca 38+ Sabina Ioana

ASTEPT SA-MI DESCOPAR

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro
s_alinutza spor la "bic-uit" ...eu m-am incumetat pan' la urma cu epilatorul pe picioare si acu' urlu de durere , am un picior epilat si unu' in asteptare



Din spirit de solidaritate incerc si eu intai cu epilatoru pe picioare oi tine o lingura de lemn in gura



saptamana 38 cu pe care o sa-l cheme David
www.sarcina-nasterea.ro/sarcina-pe-saptamani/" target="_blank">Sarcina pe saptamani

Mergi la inceput