Mamici de fulgusori (149) - FELICITARI CAMY !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Bai, la mine la usa au sunat niste ciudati. Cica-s cu Halloween-ul!!!
Na belea! Oi fi in State si n-am stiut pana acuma?

monis cu poze
sapt 39 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, imi pare rau sa stric atmosfera placuta de aici, dar CEZARIANA scrie pe mine...
din pacate copilul tot cu capul in sus e, iar acum sunt sanse mult mai mici sa se mai intoarca...
ma duc din nou peste 2 sapt. sper intre timp sa ma mai obisnuiesc cu gandul ca ma voi opera.
si cand ma gandesc cate cezariene se fac "la moft", iar cand vrea cu tot dinadinsul cineva sa nasca normal, nu se poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

fetelor, imi pare rau sa stric atmosfera placuta de aici, dar CEZARIANA scrie pe mine...
din pacate copilul tot cu capul in sus e, iar acum sunt sanse mult mai mici sa se mai intoarca...
ma duc din nou peste 2 sapt. sper intre timp sa ma mai obisnuiesc cu gandul ca ma voi opera.
si cand ma gandesc cate cezariene se fac "la moft", iar cand vrea cu tot dinadinsul cineva sa nasca normal, nu se poate...

Ramo.... hai nu fi trista, .... nu-ti pierde optimismul... Ai vazut ca in cazul Laviniei bebe s-a intors de cateva ori in ziua cu operatia.... deci mai e timp.... Si daca va fi cezariana.... DD va avea grija de amandoua.... dar eu sper sa iasa asa cum iti doresti tu... si frmusetea mica sa fie sanatoasa... ( si mami... binenteles) . Multi pupici.... si





Sa te inveselesc macar putin


35+ AMR 4+ sapt Mihnea
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

fetelor, imi pare rau sa stric atmosfera placuta de aici, dar CEZARIANA scrie pe mine...
din pacate copilul tot cu capul in sus e, iar acum sunt sanse mult mai mici sa se mai intoarca...
ma duc din nou peste 2 sapt. sper intre timp sa ma mai obisnuiesc cu gandul ca ma voi opera.
si cand ma gandesc cate cezariene se fac "la moft", iar cand vrea cu tot dinadinsul cineva sa nasca normal, nu se poate...

In doua saptamani se poate introarce d nenumarate ori, stai linistita



Si pana la urma nu e cum vrem noi, ci cum vrea DD


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +36 Maya Paula
AMR 4 SAPTAMANI !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

Buna fetelor, am aparut si eu, si nu pot sa nu incep prin a felicita proaspetele noastre mamici, chiar daca asa de tarziu, sa le traiasca puiutii!  
In special ma bucur mult pt Camy care a avut atat de suferit si acum traieste fericirea de a tine in brate un copilas sanatos pe care atat de mult si l-a dorit si l-a asteptat. Inca o data, felicitari Camy!

monis, Andrecluj, dana n. ce mai faceti? sper ca sunteti bine!

Pup toate burticile!

32+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Fetelor care faceti cezariana, cata oxitocina se foloseste, aveti idee? Am auzit la stiri ca si la cezariana foloseste!
Nu de alta dar maine sa caut!!! Caci la cat sunt de fricoasa.

Ramonik, nu fii trista, chiar nu ai de ce! Puiuta se poate intoarce, chiar daca zic ei ca sunt slabe sanse...si mie imi ziceau la fel...si s-a intors! Iar despre cezariana... eu fac la cerere! La cat esti tu de sportiva nici sa nu te gandesti ca nu te vei recupera instant! Dar mai bine zi-ne si despre pui!!! Cate kg are, e in grafic??? fetele!

35+ cu Ingrid Alexandra AMR 3 saptamani sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

monis sa nu-mi spui ca te-au prins nepregatita, fara "bumboane" , trick or treat?


Anca 38+ Sabina Ioana

ASTEPT SA-MI DESCOPAR

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ramonika - repede si eu cu gura - nu strici nimic aici, bebelusa inca se poate intoarce si daca nu, cezariana e f buna


monis cu poze
sapt 39 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Buna seara fetele mele dragi!
Ma bucur ca apuc sa scriu si eu la capitolul acesta sa o felicit si eu pe mamica fericita ca azi a venit pe lume comoara ei. Sanatate si tot binele din lume, Camy draga! Am fost cu gandul alaturi de tine de azi dimi si ma bucur ca toate sunt ok.
Nu am apucat sa citesc nimic, dar am vazut listuta cu bebeii de pe prima pagina. Ce fain arata cate un bebel pe fiecare care, deci e clar ca a venit prima si cea mai minunata ninsoare din viata noastra.
Ieri am ajuns si eu cu broscoiul meu (care deja e un printisor, dupa ce l-a pupat mami lui) acasa. Parca nu imi vine sa cred ca mi s-a implinit cel mai mare vis al meu si SUNT MAMICA!!!
Multumesc din suflet tututor fetelor care mi-ati trimis mesaje si m-ati sunat. Sunteti nemaipomenite! Imi cer scuze ca nu am putut sa raspund la telefoane sau sa trimit mesaje de multumire inapoi la toata lumea si sper sa nu fiti suparate pe mine, dar adevarul e ca imi mai trebuia macar o mana sa ma descurc cu bebe meu si inca una cu care sa tin telefonul.
Dominic ma tine numai cu pe afara, dar e atat de placut acest sentiment...ca nu va pot descrie in cuvinte.
Sunt si eu o mamica fericita!!!

Ramona,
39+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Krelia - la ce te referi? la faptul ca e 7 seara sau ca e vineri si zic de 2 saptamani ca fac clatite? .
Iti pun deoparte daca le si termin

Ancutza - drept sa zic, am ramas cu gura cascata. Desi am o banuiala, ca daca ieseam la ei cu bomboane, si ei ramaneau cu gura cascata . Ceva imi spune ca nu asta vroiau...

monis cu poze
sapt 39 +

Mergi la inceput