Bobocei de sept-oct 2008 - IN SARBATOARE!! (209)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

karina_u Multumim de cafea, ma bucur ca ati avut o noapte linistita!!!!!

Hai sa mai dau si eu o si niste , desi la cat de putin ati vb azi nopate pe aici se pare cat toata lumea a avut o noapte linistita, ati dormit tun si pana la 9 cel putin!!!

Cum e Bianca?? Stie careva??? Sper ca bine acum si vor veni repede acasa!!!

Sa avem o zi excelenta!!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Biancu, Doamne ajuta sa fie totul bine, asteptam vesti BUNE

Carla

Anca & Carla (13.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Neata!

Dati ceva cafea ca mor! M-am trezit la ora 2.Cred ca ne iese vreun dinte. Se smiorcaie continuu. Pe la ora 4 m-am enervat si m-am ridicat din pat ca n-avea rost sa ma chinui. Si iar plec la capitala lui peste sa duc copiii la dr sa repetam exudatul. Am in camara o sticla de Pepsi de la ziua Annei si cred ca o beau toata.

Oricum n-am nici pe departe problemele Lauretei.Imi pare rau pentru micuta. Pupici multi sa se faca bine repede.Si lui mami, curaj!

Merg sa impachetez.O zi buna tuturor! Incerc sa revin diseara. Offf, tare greu imi e sa tin pasul cu voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza, haideti la si

Karina_u am dat-o cu triderm si astept efectele… si multumesc

Nocom ma bucur ca ati avut o noapte bun, tot asa s-o tineti , multam de cafea

Lala ia de aici niste cafea in plus

Laureta suntem alaturi de tine mami, ne sa fie totul bine pentru Bianca

Hai Camy si bebe Flavius


de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Carla! Ratonelule, sa te tina Dumnezeu sanatoasa si cu doza de zapaceala cu care ne-ai obisnuit.Spun intr-un sens bun, da?


Da, luni ma intorc la munca.Si am incredere si speranta ca o sa fie bine....

Ma gandesc si eu la Laureta si sper sa fie bine in curand Biancu.Off...ca atunci cand citesc de atatea probleme zau ca iar imi vine sa iau o pauza de forum.




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:



La multi ani, Carla!!!




Sa fii sanatoasa, sa te bucuri de viata si de toti cei dragi si sa se aseze toate pentru tine asa cum iti doresti! La multi ani!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

Am dormit bine, cu o singura trezire peste noapte, la 5.30 pentru un bibe de lapte. Dar acum e mucios rau Si ce vreme e afara.....

Se stie ceva de Biancu ?

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Am avut si noi o noapte foarte agitata, prima de cind s-a nascut Ania. Ieri a facut febra, am contramandat vaccinul si i-am dat, la indicatiile doctoritei, nurofen si panadol. S-a comportat destul de ok ieri, adica in afara de faptul ca era molesita un pic de la febra s-a jucat, a papat bine, etc. Si n-are alte simptome, poate niste muci dar foarte lichizi, nu are nasul infundat. Azi noapte am dormit cu ea si s-a agitat mult, se trezea plingind si nu se oprea decit daca se culca pe mine. Pe la 3 i-am luat temperatura pt ca mi se parea f fierbinte si avea 38.8, asa ca i-am pus un supozitor cu Novocalmin. Dupa asta a dormit ok, pina la 8. Dimineata a avut 37.0. Acum doctorita zice sa continuam cu panadol si nurofen.

Fetelor, ce-i Tantum Verde asta? Ca eu am niste pastile T.V., dar sint pt adulti. A fost adineauri sotul la farmacie si farmacista i-a spus ca nu-i da Tantum pt copii. Banuiesc ca exista si altceva decit bomboanele alea mentolate, nu?
A, si farmacista i-a dat si doua produse homeopate, Belladonna si Mercurius Solubilis - ceea ce m-a impresionat. Uitindu-ma acum pe lista de homeopate postata de Piolica si updatata de Lidia (merci, fetelor), vad ca se potrivesc la simptomele noastre - si eu am o durere in git, s-ar putea sa ma ia si pe mine, dar bag la greu Oscilococcinum.

Multa sanatate puilor bolnavi, acum de pe partea cealalta a baricadei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

multa sanatate puilor mici!

Nausica, e posibil ca febra si muci lichizi sa fie si de la dinti... sa speram ca e varianta cea mai usoara !

Tantum Verde exista spray, doua concentatii, cea mai mica 0,15% ne-a recomandat-o si noua pediatra.
Oricum, e o idee f buna sa-i dai homeopate pt muci / si poti lua si tu pentru gat, pe langa oscillo.
Daca ai gasit asa o farmacista meseriasa, cere-i ceva specific pentru durerea ta de gat, daca nu... homeogene, din ora in ora pana diseara esti ca noua

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput