Ghiocei-Martie-Aprilie 2009(93) -alaturi de Monica

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Monica, imi pare foarte rau pentru voi Multa putere!

Am pus citeva poze cu copiii pe blog

http://sirimie.blogspot.com/



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

MONICAmai mult nu ma simt in stare sa spun!!!!!!!!!!!!!

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Nu am cuvinte. Monica

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ANCA stim si noi cum este cu bakuganii Cati G are ala, cati ala. Nici eu nu ma asteptam sa aud pe aici de ei

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Cuscra draga si noi tot zero suntem la capitolul dinti dar nici nu ma grabesc! Sa vina cand vor fi sa vina......pana cand apar 2-3-4 mai avem de asteptat.
PUPAM dulce mamica si nora cu ochii ca preuzeaua

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Va scriu si voua, si Aylei..., desi probabil mesajul meu va fi controversat

********

Abia acum am redeschis calculatorul si am citit despre Ayla... :(

... si ca multe dintre noi am gandit, in primele clipe ca mult prea nedrepte si complicate sunt uneori caile Domnului. Apoi insa..., am simtit ca trebuie sa citesc si in urma, paginile din urma de la capitolul Almei... si da, din pacate, am gasit firul balonului in care zboara spre cer, sufletul de inger al lui bb din burtica...

Era octombrie, 6. Gandul Aylei era spre micuta Alma, dar, parca pentru prima oara, pe langa durerea atator luni, ceva nou incepea sa incolteasca. Era credinta. Acea credinta spirituala ce aduce liniste si impacare, "Iar daca e deja sus in Cer, si de acolo vegheaza asupra celor dragi ei, pe care ii iubeste si care o iubesc, si daca de acolo chiar trimite cate-un semn, cate un vis sau cate un fluturas la geam, si cate un inger pazitor... probabil ca locul ei este acolo,...". Si zilele trec, si vestea unui bb apare brusc si neasteptat peste sufletul ravasit al dragei noastre Ayla. Dar pentru Alex nu parea la fel de neasteptat, caci... "el stia... cum oare stia? cine ii soptise?". Si o intrebare nu vrea sa se lase dusa... "va fi un nou copilas sau... o noua sansa la viata?"... Si sufletul de mama de inger raspunde: "Opt luni... am plans si m-am rugat: Da-mi-o Doamne inapoi!... Asa trebuia sa fie... Viata noastra ar fi fost perfecta."...

Nici noi, si nimeni nu ar fi stiut sa raspunda la intrebare...

Si au fost aceste cateva zile in care sufletul de mama de inger a stat cu nasucul lipit de geamul vietii, precum fetita cu chibrituri privind impodobitul si luminatul brad de Craciun...

Si deodata, prin geamul vietii, se vede cineva cu adevarat nou, era de fapt, raspunsul la acea intrebare... "Si uite, ca azi, a trebuit sa trec prin spaima ca ceva nu e ok cu bebe, ca sa-mi dau seama ca mi-l doresc."

Dar bb din burtica a plecat sus, "A fost un vis frumos. Si scurt."...

Un vis? Un semn?

Si balonul urca incet si lin, tot mai sus...

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 5 luni

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ILINCA imi esti tare draga!

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ILINCA MONNVAS mai fetelor noi nu avem ciupicii rupti dar cand stam in fundulet ne leganam fata-spate.....hm impresionant! Ne primiti in club

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Neatza. Azi noi dam cafeaua. Cat p-aci sa v-o dau pe la 4



Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput