Ghiocei-Martie-Aprilie 2009(93) -alaturi de Monica

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Sirimie, simpatici juniorii tai ! Si am gasit multe trimiteri catre bloguri interesante .

Anca
chiar am simtit ca fiind controversat mesajul tau de data asta.. Nu vreau sa comentez prea mult, am evitat sa o fac si aseara pentru ca ceea ce eram cit pe ce sa spun era pe limba medicilor, nu pe limba sufletului, si cred ca Monica a avut deja destui medici linga ea. Nu stiu daca am inteles eu corect, dar eu nu cred ca Bebe-mic a fost acelasi lucru ca adierile aripilor fluturilor care o urmaresc. Nu cred ca Alma ar fi putut fi atit de egoista incit sa ii "pretinda" mamei ei o surioara in cer. Nu cred ca asta trebuia sa fie o lectie pentru Monica, sa isi dea seama ca de fapt isi dorea acest copil. De data asta cred in instinctul ei de mama, care a facut-o atit de ingrijorata in legatura cu debutul sarcinii, care a impins-o sa vrea sa faca amniocenteza, care o facea sa se indoiasca aici, cu noi, ca ar putea fi bine totul.
Ma bucur ca nu s-a intimplat asta dupa amniocenteza; sentimentul de vina ar fi fost crunt. Si imi pare rau ca am incurajat-o si eu, perfect convinsa, ca totul e ok. Chiar eram convinsa de asta, dar poate putina moderatie din partea mea n-ar fi stricat.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

ILINCA MONNVAS mai fetelor noi nu avem ciupicii rupti dar cand stam in fundulet ne leganam fata-spate.....hm impresionant! Ne primiti in club

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born



Ne mai trebuie cineva care sa cante "mamelor din lumea-ntreaga" si e gata trupa.

Edit: dar tre' sa vina si Ilinca, nu se poate trupa fara un bebe mufat.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

Eu m-am trezit de atatea ori asta noapte, ca nu mai stiu numarul

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza

am citit vestea si inca nu imi vine sa cred ca asa s-a intamplat. Doamne Ajuta sa isi mentina mintea limpede si sa nu uite de cei 3 oameni din viata ei pentru care merita sa traiasca si sa lupte zi de zi

olga - si noi am avut o noapte proasta. pana la 1 nu am dormit deloc se foia si se ridica in fund. la 1 a mancat si a dormit 2-3 ore dupa care am luat-o de la capat pan ala 5 cand am cedat si m-am trezit.si cata treaba aveam azi


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

o fi luna plina?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Aseara m-am culcat tare bine dispusa si devreme. Pentru ca ultimul mesaj citit era cel dinaintea tragicei vesti. Abia acum, cand am deschis Clubul scutecelor, mi-a stat inima-n loc cand am vazut editat subiectul. Ma rog in continuare pentru Monica si pentru familia ei, sa se sfarseasca odata nenorocirile astea. Nu stiu mai mult ce as putea sa spun.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

ILINCA MONNVAS mai fetelor noi nu avem ciupicii rupti dar cand stam in fundulet ne leganam fata-spate.....hm impresionant! Ne primiti in club

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born


asta e miscarea noastra preferata(a gemenilor ma refer)



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Aris am citit ca asa se intampla si cand invata sa se ridice in picioare. Se ridica prin somn si apoi isi dau seama ca aia nu e o pozitie buna de nani... si incepe scandalul.
Al meu face asa ceva daca-l las pe burta - in 20 min il gasesc urland ridicat pe labutze.

Fiu-meu si-a inceput azi cariera de 'telectual: a rupt 2 carti

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Buna dimineata!

inca nu imi vine sa cred ca asa s-a intamplat. Sa-i dea DD putere sa treaca si peste asta.

A avut parte de mult prea multe greutati pentru varsta ei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

eu nu stiu ce sa mai fac cu Stefan, de o saptamana jumatate sta toata ziua doar in picioare. Doar cat doarme sta lungit.

Poze

Mergi la inceput