Burtici fericite de septembrie-octombrie(232)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

ai,monikus,am facut gentamicina ,clexane,algocalmin,ergomet,calciu,vitamine,oxystine si cine mai cunoaste cite in maternitate,da,betadine aia nenorocita dupa spalaturi,de2 ori pe zi-toate in maternitate.M-am procopsit,of course,dupa antibiotic,cu candida,o sa iau ovule pentru jos si pentru gurita sa incep spalaturi si stamicine,o placere
raluk,cum a fost cu vaccinul in maternitate?Te-ai inteles cu dumnealor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

raluk,am citit acum de urlete la bebe tau..Doamne, eu le am in cap si cind sint in bucatarie la prepararea laptelui.Nu mi-am inchipuit ca cineva se poate chinui in asemenea hal,ore intregi,cum am vazut la copil.I-am spus sotului azi dimineata,ca daca as avea 20 ani cred ca nu as mai face copil sa nu-l mai vad chinuindu-se asa.Macar la cancer se da morfina,zau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Seara buna, fetelor!
Multumesc de urari.
Eu am sarbatorit ziua mea cu o vizita la oftalmolog pentru orjeletul meu care l-a speriat si pe el asa de mare e. Umflatura mi-a cuprins jumatate de obraz si partea dinspre nas. Asa ca acum din nou cu antibiotice. Nici nu mai vad bine si imi vin sa-mi bag unghiile in ochi de durere si mancarime. Halal aniversare!

Pentru fetele care va plangeti de mancarime, si eu ma puteam lauda cu asta acum cateva saptamani si tot de la absorbante era. Imediat ce le-am inlocuit cu tampoane de pansament steril si am incept sa dau cu Bepanten, s-au ameliorat ca prin minune.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:





Bine ai venit pe lume Darius! Sa fii sanatos si norocos!

Felicitari Pazza! Refacere rapida si mult laptic!




luci sa stii ca esti unul din stalpii acestei odisei .. pe bune! pai nu ne inveselesti tu mereu, nu ai tu mereu o vorba buna pentru oricare dintre noi?

nela ce fata de treaba e ana! te lasa sa vezi filme, super! dar sa stii ca ce papi tu, cam in 24 de h trece in laptic .. pupam pe anita plimbareata .. e o dulceata de bb!

suede ma bucur ca sunt vesti bune de la ortoped! cu kineto se rezolva repede, sunt sigura!

mary ce flacau mare ai tu acolo .. se schimba pe zi ce trece razvi.

daciana ma rog sa se rezolve toate problemele si sa nu fie suflu la inimioara!

cristina ai doua fete superbe! sa fie sanatoase ruby si lily!

marianaa eu cred ca ar trebui sa mergi la un dr ptr scurgerea aia .. sa nu cumva sa faci vreo complicatie! imi pare rau ca nu are cine sa te ajute .. pupici multi!


LA MULTI ANI, BIAZ! SA FII SANATOASA SI FERICITA ALATURI DE CEI DRAGI



monikus si eu am luat ergomet, mi-au curs lohii valuri in primele zile .. apoi, dupa vreo saptamana era csa un ciclu in ultimele zile .. dupa aceea s-a oprit si .. au venit din nou .. chiar azi mi-a curs cu chegulete de am zis ca-mi iese prin pantaloni ..

raluk asa repede ti-au venit rezulatele la screening? mie mi-au spus ca in minim 1 luna si maxim 3 ..

mihaela ce dulce e joshua .. si ce de parut are ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


despre noi pe scurt .. eva se kkceste, nu vrea sa pape, febra nu a mai facut (Doamne ajuta!), tine mana in gura si cand o intreb unde o doare, imi arata la canini si spune "ici mami doale" .. anna se chinuie cu burtica mai ales cand e sa faca kk .. se chirceste si plange, mititica ..

azi am ridicat-o pe eva s-o spal la popou (de vreo 3 ori) si ma doare operatia .. nu e f grea .. are 13 kg dar .. ptr taietura de 3 saptamani e enorm .. ofof ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:






Haide Camy, haide Camy!

Iti doresc sa ai o nastere usoara ca un fulg si un bebelus sanatos si papacios! Fii optimista si mergi cu curaj maine la operatie. Sunt sigura ca maine iti vei tine puiul sanatos in brate!




Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



hai ca am monopolizat pagina .. asa-mi trebuie daca intru mai rar .. dar, e greu cu 2 copii chiar daca am ajutor ..

pupici multi!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui unombun

ai,monikus,am facut gentamicina ,clexane,algocalmin,ergomet,calciu,vitamine,oxystine si cine mai cunoaste cite in maternitate,da,betadine aia nenorocita dupa spalaturi,de2 ori pe zi-toate in maternitate.M-am procopsit,of course,dupa antibiotic,cu candida,o sa iau ovule pentru jos si pentru gurita sa incep spalaturi si stamicine,o placere
raluk,cum a fost cu vaccinul in maternitate?Te-ai inteles cu dumnealor?


Imi pare tare rau ca si tu esti la capitolul indopat cu medicamente en-gros. In privinta asta suntem colege de suferinta. Singurul lucru care ma tine este ca ma rog noaptea in timp ce alaptez si imi propun sa trecem cu bine peste ziua de astazi. Ziua de maine nu-mi apartine.
Cu fiecare zi trecuta suntem cu o zi mai mari.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

ce frumos ai scris tu,biaz.Mi-a fost tare dor de tineLa Multi Ani,cu sanatate si copii sanatosi care sa va aduca bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

La multi ani Biaz!!Iti doresc så multå sånåtate tie si familiei tale!!

nela nu gasesc linkul la semnatura ta..si vreau tare så le vad daca esti draguta cand vei mai intra så mai pui un link la pozute

Monica eu nu am avut decat in primele zile laptic apoi nu am mai avut niciodata de o masa completa la sån..cred ca as fi fost si mai supårata daca aveam mai mult si se ducea asa puff!..dar eram pregatita ca am plans destul la inceput si m-am consumat..acum m-am mai calmat si m-am resemnat

Ellenuta imi imaginez ca iti e greu så o ridici pe Eva..13 kile wow...pe mine ma rupe la sale Bruce care are aproape 7 kile darmite 13 kile..

Raluk mami dupå 6 såpt a inceput så scada in intensitate plangaceala lui ..dupå 8 såpt parca se schimbase total plangea decat la masa de seara si acum plage inaine så adoarma..are nevoie så planga putin vreo 10 minute dar tare tare..asa ca så sii ca va trece nu va tine o vesnicie..nu te stresa ca mai toti au si mai e ceva ca poate lui så ii treaca si mai devreme ..nu e musai så astepte 6 såpt..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput