Burtici fericite de septembrie-octombrie(232)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

CRystina bine ai venit pe la noi. Fetite frumusele ai sa iti traiasca.
Monikus felicitari ptr buricel.
Happy birthday BIAZ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Biaz, LA MULTI ANI !!!

Si pt maine in caz ca nu ma lasa bebele plangacios sa intru,

Laura78nico, LA MULTI ANI !!!

Monica acum mami fericita de Rares Andrei POZE RARES ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Buna fetele...

oare o sa apuc sa va raspund, cat v-am citit azi pe franturi? Ca ba eram cu bebe in brate, ba mai faceam ceva... si mi-am trecut doar intr-un notepad cate un cuvant la fiecare, nu am deschis fereastra sa raspund pe masura ce citesc...

Dana multumim mult de capitol! Esti activa tare, mami! Inseamna ca bebe e cuminte!

La multi ani, Bia ! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de baietii tai dragi!

Revin cu "comentariile pe text"


Mami fericita de minune Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamaria1979
Monikus felicitari ptr buricel.


Multumim frumos. Sper sa ne putem lauda in curand si cu faptul ca nu mai plangem atat de mult, dormim si nu ne mai zvarcolim atat de tare de durerile de burtica.

Monica acum mami fericita de Rares Andrei POZE RARES ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Doro sa treaca racelile si sa fiti sanatosi

Maria mi-a zis doctorul ca pe la vreo 2-3 luni sa-i fac numai analizele de anticorpi. Azi mi-au venit rezultatele la screeningul neonatal si toate rezultatele sunt bune. Pe mine ma interesa in mod special testul de hipotiroidie.

Elle tin pumnii sa treaca repede la Eva starea asta de la canini... si Anna sa nu mai aiba colici

Iulika exact asa face si Alex, cum ai zis tu, la mancare il apuca la sfarsit si apoi il tine vreo ora, apoi vrea iar mancare... cat a durat la tine? La noi crizele sunt din ce in ce mai dese, adica mai multe pe zi.. aseara o luasem pe calea depresiei rau de tot, ca vedeam ca eu cu laptele meu ii provoc crizele. Mi-a amintit apoi sotul ca si bebeii pe lapte praf au colici, dar starea mea tot plangacioasa era...

Meli Razvanel e superb! Are niste trasaturi asa frumoase! Si ce faini sunteti amandoi in prima poza . Cu laptele vorba ta, stii ca i-ai dat doua luni si ca ai vrut, ai incercat. Oricum, pe mine m-ai cam speriat ca dupa ce ne punem pe o cale buna cu laptele se mai poate intampla asa ceva. Tot nu inteleg cum de se poate imputina asa...

Lucia iara ai vorbit frumos despre miracolul de a fi parinte . Si ai fost super simpatica in mesajele de azi dimineata. Esti stalpul odiseei tot timpul, nu doar azi . Ai intrebat de nasterea lui Alice de la coffeechat, uite www.revistatango.ro/maternitatea_casa_de_nebuni-510.html" target="_blank">linkul.

angelli, da, asa zice prin articole, sfarcul spre cerul gurii. Mi-ai facut pofta cu Tunisia...

pazza bine ati venit acasa! Felicitari . Sa fiti sanatosi! Bun venit pe lume lui Darius Andrei. Am tot asteptat vesti.

Monique ce-mi place cum faceti voi activitati de gradi la Teodora! Sper sa fim tot pe aici impreuna cand va fi cazul de jucat cu copiii nostri, sa ne mai dai idei!

Camy Doamne ajuta pe maine! Tinem pumnii si asteptam vestile bune!

Revin ca plange puiul.


Mami fericita de minune Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Hello si de la noi cu un bebe tare smiorcait astazi. Nu a vrut sa doarma neam pana la 5

daci, asa si mie mi-a interzis la bebe dar dupa mai multe apropouri din partea mea a zis ca stai sa mai vedem, peste vreo 2 ani, ca poate sarcina a mai regenerat organismult bla bla. Dar ca oricum e destul de riscant. Si eu vroiam macar 2 copilasi (as putea spune ca ii am )

Credeam ca sunt io anormala cu mancarimile la dumneai, mi-a fost si rusine sa ma plang. Sa stiti ca dupa ce am renuntat la nenorocitele de tampoane s-a ameliorat. Eu am si avut lohii aproape 8 saptamani (curgea cu taraita dar nu puteam sa stau fara tampon) si zilnic cu tampon ma nenorocisem. M-am dezmeticit spre final si am pus compresa sterila cu vata si de atunci a fost mai bine. Dar sincer nici acum nu a trecut de tot si ma scoate din sarite

Meli, imi pare rau pt laptic. DAr parca tu aveai din belsug
Si tu Iulika, parca si tu aveai bine merci.
Off, si al meu a urlat azi de mama focului la sanul drept desi avea gura plina de laptic. NU stiu ce sa ma fac cu el...la stangul a stat 5 minute si a inceput si la el sa urle. Asta este. Noi oricum am facut toate, tot posibilul sa ii alaptam cat mai mult.

Aida, ce mai faci? Ce mai zici??

BIA

Sa fi sanatoasa, fericita si tot ce iti doresti sa se implineasca

CE sa va mai zic? Ca nu mai stiu




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Pazza felicitari si bine ai venit pe lume Darius
Camy tin pumnii si ai in minte ca totul va fi bine. O atitudine buna atrage binele in jurul tau.

Nicholas are colici si astept sa-i treaca. Intre timp il legan, sotul il plimba in carrier, Peter ii arata jucarii, il tinem ridicat, il tinem pe jos, orice ca sa-i distragem atentia. Ii dau si ceva picaturi recomandate de dr., n-au efect, as putea la fel de bine sa-i dau apa. Nici la Peter n-au avut efect acum 4 ani.
Eu mananc orice, cateodata putin alcool, viata mea a revenit la normal sub toate aspectele, inclusiv ciclul. Am 8kg in plus, nu-mi pasa, mananc cand imi e foame pentru ca sunt obosita in continuu.
Viata cu 2 baieti e minunata. O sa incerc sa pun poze sa vedeti ce frumusei sunt. Nicholas e cu ochii pe Peter si invers. Asta micu' rade mult, focuseaza foarte bine, are o privire foarte deschisa si clara, mi se pare cam prea matura pentru varsta lui. Isi tine capul foarte bine si daca-l tin de subrat sta in picioare sub 10 sec., daca e inclinat pe spate isi face vant in fatza ca sa se ridice. Asa a fost si Peter, foarte bine dezvoltat fizic de la inceput. Gangureste mult, face eggg, uau, ehh, amam, bineinteles ca nu atunci cand il filmez
Ce e in partea cealalta a balantei? Ziua prinde MINUTE de somn, de obicei 4-8 min. de cateva ori, acum 5 zile a dormit ziua aproape 2 ore, acum 3 zile a dormit 39 min. Noaptea leaga o data 4-5 ore, apoi se trezeste la fiecare ora. Adica doarme cam 8-10 ore pe zi, fratele lui doarme 11 ore pe zi. Asa a fost si Peter, s-a culcat ca omu' cand avea 7 luni, deci AMR 5 luni

Diana cu Nicholas Tom (3 sep 2009) si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Camy nastere usoara si un bebe sanatos si papacios !!!!!!!!!!



Camy



Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Monikus,

Multumim frumos!

Poze cu Mihnea:
http://community.webshots.com/album/575184550oAbCPH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Nela mi-a placut mult cum ai avut o zi pentru tine . Pozele sunt superbe , toti trei aratati minunat si imi place la nebunie salopetica Anei!

Liliana m-ai facut sa rad tare tare cu ghicitul in kk si cu testul sanului

Daciana, ce de peripetii ati avut si voi! Dar uite ca e bine ca ati scapat de colici macar . Bebe e super expresiv, grasunelul, arata tare bine . Si Doamne ajuta sa ti se implineasca dorinta cu bebe 2!

Gianina multumim de povestea nasterii. Ma bag imediat s-o citesc. Ai fost super distractiva cu "ce orgam nu-si gaseste vechiul drum?" :D. Si asa zici tu ca e bai cu gaurica aia de deasupra funduletului? Off, nu mai aveam nevoie de un stres, eu chiar credeam ca asa sunt toti bebeii

Crystina welcome! Nu stiu cum ai putut sta pe margine sa nu facem galerie la nastere

Adinus , scumpo, cum ti-ai amintit tu de mine, voi, eroii odiseei la capitolul colici... voi la final de colici, noi la inceput...

Ei Luci, vise cu dormitul pe o parte si chiar si cu dormitul in fund era cam greu, asa pe o buca numai...

uve vad ca ti-au raspuns fetele cu sanii bebelinei ca e normal.

monikus , nu dormeam . Sper sa functioneze la voi eliminarea lactatelor, sau daca nu, atunci espumisanul... e groaznic cat se chinuie micutzii. Recunosc ca nu imi puteam imagina cat sufera puiutii si parintii lor pe langa ei... Multumim mult de complimente

Mihaela Joshua e super simpatic, atata imi place de el nu te credem ca e rau

Dana vezi ca spun fetele ca e normal kk verde, e in functie de ce papi tu.

Ai observat ceva cu renuntatul la lapte? Din textele tale nu ar reiesi ca mai sunteti in suferinta de colici. Sper sa nu mi se para doar .

Mancarimi am si eu de cateva zile, vai... e asa de rau ca-mi dau lacrimile. Si daca pun mana doar cat sa pun putina presiune, ma ia cu dureri. Si cum spui tu, si inauntru. Eu cred ca sunt firele alea si pielea care se reface, dar nu ma asteptam sa tina atatea zile.

Eu stiam ca la ei problema cu laptele e legata de intoleranta la lactoza din laptele de vaca. Eu stiu ca lactoza nu se elimina la fierbere. Si doar lapticul asta cumparat e pasteurizat.

Explicatia numelui e absolut superba. Stiu ca mai spuneai tu mai demult de Elisa, ca gasisem semnificatia frumoasa, dar nu stiu daca stiam treaba cu bunica. Ce minunat!

Revin... desi cu capul din ce in ce mai rau. Incerc sa devin imuna la urlete si nu pot. Sotul incearca sa-l calmeze...


Mami fericita de minune Alex

Mergi la inceput