THIS IS IT - movie - 2

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

http://latimesblogs.latimes.com/entertainmentnewsbuzz/2009/10/sonys-aborted-attempt-to-release-this-is-it-dvd-before-christmas.html

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Vazand filmul, pur si simplu te face sa vrei sa devii mai bun:
mai bun ca OM, mai bun ca profesionist in ceea ce faci, mai bun ca parinte, mai bun ca locuitor al planetei...
N-am mai trait un sentiment atat de puternic de tristete si speranta amestecate ...Nu stii ce e mai puternic...tristetea si lacrimile pe care nu le poti opri sau zambetul si speranta pe care ti le transmite...

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Un filmulet cu dansatorii din This is it!, care mie mi se par grozavi.Cei mai buni ca sa mai!!!!Enjoy



www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

anka77, fanii aceia erau cu el la Staples center, dar nu in Staples center. Il asteptau la intrare / iesire, pe strada... Cat despre confidente, Michael avea incredere in ei. Erau fani care mergeau cu el (de fapt, dupa el), peste tot, de ani intregi... Probabil ca le-a spus si in trecut lucuri care nu au ajuns in presa si, astfel, avea incredere...

Anculina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Am inteles Rall.Eu am crezut ca aveau acces la repetitii.

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

This is it-posibila nominalizare pentru premiile Oscar

http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/8333286.stm
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/873779/Michael-Jackson-un-potential-star-de-Oscar--VIDEO



www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ" target="_blank">"Let Sadness see what Happy does
www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=related" target="_blank">Let Happy be where Sadness was till now..."
www.youtube.com/watch?v=sHFCt1VKkHY&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=8R0OfbzOVOM" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=kvAFp6bgv4s&feature=video_response" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=7XZGJiY2a3o" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia


Dar, cu riscul de a lua bataie de la voi, in jalea mea legata ce soarta acestui om, ma intrebam... in film i se da cuvintul si lui Michael? Adica e intrebat direct cum se simte, ce simte, care sint bucuriile, care sint ingrijorarile lui tinind cont ce urmeaza? Nu intr-un interviu oficial, ci asa, prieteneste... Sau e filmat numai muncind, dansind si cintind si de departe pe scena? I se vede fata de aproape, i se vad ochii? Sint tare curioasa, stiu, imi veti spune pai, du-te si vezi filmul.





Hai ca io am ce am cu tine, lol! (sper sa stii de gluma)

Te intrebi daca i se da cuvantul lui M sa spuna ce simte, cum simte samd. Sa nu uitam totusi ca ei nu filmau un documentar acolo. Sa nu uitam ca ei inregistrau repetitiile doar ca Michael (si probabil coregrafii si cine mai era in echipa) sa vada cum arata o miscare, o haina, un decor samd. Nu filmau ca sa scoata apoi inregistrarile pe piata, intr-un film. Asta in conditiile in care nu ne gandim la o inscenare sau un plan b al organizatorilor care simteau ca nu o sa faca fatza (dar gandindu-ma la planul b, probabil ca nu se gandeau nici ei asa departe adica sa nu reuseasca sa faca macar 1 spectacol - caci apoi daca renunta, macar aveau show-ul inregistrat, il puteau vinde pe ala facut, nu repetitiile, nu?).

Deci nu vad de ce ar fi trebuit sa existe un interviu, cu oricare dintre ei, Michael sau cei din echipa lui. La momentul ala singurul scop pt care filmau, e logic, era sa vada cum iese show-ul, ce au de schimbat, unde de imbunatatit samd.


Nu te astepta la un documentar in plinul sens al cuvantului. Oricat de bine ar fi editat si montat, reprezinta totusi niste repetii de dans, cantec, costumatie, punere in scena. Cuvantul documentar in sine e cam mult, dupa parerea mea.


Eu vreau sa il vezi, mi s-a pus pata pe tine, na :) Daca as putea te-as lua cu mine maine la 5 si sunt sigura ca te-ai bucura de alea 2 ore, fara sa te gandesti la altceva. Pt ca si din ce spun fetele care au vazut deja filmul si din ce stim deja despre Michael, ii reusea mereu transpunerea spectatorului intr-o lume magica. Uite, pregatite cu ochiul critic fetele astea ale noastre s-au indragostit de film. Pt ca filmul asta e Michael. E munca lui. E dansul. E cantecul. E hiiiihiiii-ul nostru drag :)


Nu te necaji cu dreptatea. De cand lumea interesele cele mai mari sunt ascunse. Important e ce stim fiecare dintre noi.Si uite, filmul asta deja atinge atatea inimi, deja aduc la suprafata un Michael prea putin cunoscut multora...Un amic de la Bucuresti mi-a dat aseara mesaj dupa ce a iesit de la film si mi-a scris stii ce?

Love lives forever.







--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

motanik ...no comment

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Motanik, da' ei nu am nici o indoiala in privinta filmului, numai ca... nu stiu. Numai uitindu-ma la dansatorii lui si am simtit din nou nodul ala in git. Toti, toti din jurul lui au avut de cistigat din colaborarea cu MJ, numai el si copiii lui au pierdut totul. Voi vedea filmul cind voi scapa de acest sentiment, imi fac un cadou de Craciun si voi face rost de el ca sa-l vad. Pur si simplu nu pot sa-i vad atit de veseli pe toti, oricit imi spun ca deh, asta e, mortii cu mortii, vii cu vii. Nu am zis nici un moment ca nu vreau sa vad filmul, sint curioasa de mor, nu ma vedeti ca-s tot aici!?! Dar nu m-am hotarit daca sa dau bani pe el sau nu... dupa ce trece valul si starea mea, ma voi uita sigur.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

nelia, eu te inteleg perfect

Mergi la inceput