Noi cu cine votam?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

In primul tur cu Remus Cernea pentru ca mi-a placut mult tot ce a avut de spus si pentru ca apreciez oamenii care stiu sa se exprime, sa fie OAMENI.
In turul 2 votez cu oricine ar fi opozantul lui Basescu!(chiar si cu Becali daca o fi sa fie)

Ioana 14+ si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005)
Pozici: www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1 , www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2 ,www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank"> 3



"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

Si eu tot cu Remus Cernea.
Pacat ca nu exista optiunea asta in sondajul DC si nici in alte sondaje pe care le-am mai vazut; Cine stabiletse daca un canditat are sanse sau nu? Sondajele, asa-i?
Pai daca Cernea nu apare in sondaje, cum sa-l voteze lume?
Si as vrea sa stiu si un motiv pentru care nu exista in sondaje.

Eu cred ca votantii lui Cernea sunt cei care s-au saturat de tot ce e in tara asta si le e lehamite si greata de cei 3 "favoriti".

Tare mi-ar placea si mie sa aflu de la cei care-l voteaza cu convingere pe Base sau Geoana sau Crin, cum i-au convins sa-i voteze. Asta nu-mi e clar. Ca nu inteleg cum un om normal la cap, care vede in ce mocirla traim de-atatia ani de zile, sa-i voteze tot pe astia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui indu
Ca nu inteleg cum un om normal la cap, care vede in ce mocirla traim de-atatia ani de zile, sa-i voteze tot pe astia.

pai inseamna ca aprox. 40% din cetatenii Romaniei (adica cei care merg la vot si voteaza pe unul din cei 3) sunt anormali la cap...
intr-adevar, poate fi si asta o explicatie de ce suntem in halul asta de 20 de ani...



Ramonika si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui indu
Ca nu inteleg cum un om normal la cap, care vede in ce mocirla traim de-atatia ani de zile, sa-i voteze tot pe astia.

pai inseamna ca aprox. 40% din cetatenii Romaniei (adica cei care merg la vot si voteaza pe unul din cei 3) sunt anormali la cap...
intr-adevar, poate fi si asta o explicatie de ce suntem in halul asta de 20 de ani...



Ramonika si Vladutz


nu neaparat toti cei care voteaza cu primii 3 is anormali la cap. Daca voteaza pentru ca stiu ca daca iese Cutarescu (adica unul din cei 3) isi mentin functia, o sa le prospere afacerea, o sa-si poata baga si pe cei 3 nepoti in "bucate", atunci sunt perfect normali la cap (ma rog, din punctul asta de vedere). Dar ma gandesc la cei multi care voteaza ca are Crin ochii albastri sau ca Base e primul in sondaje iar altii oricum n-au sanse. Pe astia din urma nu ii inteleg eu. Sau poate i-as intelege daca mi-ar explica si mie negru pe alb cat bine au facut ei tarii asteia, ca poate nu vad eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza00 spune:

Traian Basescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Fara nici o conotatie negativa, nu vreau a starnesc polemici, (probabil ca s-a mai discutat la acest subiect, dar nu am rabdarea sa citesc 7 pagini), dar am si eu o curiozitate pentru ca am vazut sondajul DC, iar T. Basescu e pe locul 2: de ce ar mai vota cineva cu Basescu?
Vi se pare ca in acesti 5 ani, am progresat vreun pic (noi, ca natiune)? Pentru ca eu vad, si simt ca tara a facut chiar cativa pasi inapoi.
Eu am votat cu el acum 5 ani, iar acum 2 ani am votat impotriva celor care au vrut sa-l suspende, (nu eram in tara si probabil perceptia imi era alterata), dar acum nici in ruptul capului nu as mai vota cu el!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Uite motivatia mea, pe care partial am scris-o si la alt subiect, care intre timp s-a inchis.

http://www.catavencu.ro/povestiri_din_marinarie-11291.html

Eu vreau un presedinte care s-a lovit de tot felul de incercari, care a avut de luat decizii grele, care stie exact ce inseamna rezolvarea unei situatii, cu evaluarea tuturor implicatiilor tehnice, financiare si umane.
Daca a fost capabil sa functioneze fara sa doarma si 72 de ore, daca a stiut sa-si puna oamenii la treaba cu mana forte, daca a avut puterea interioara sa duca asemenea raspundere pe umeri atatia ani, din punctul meu de vedere se califica! Eu nu consider functia de presedinte una decorativa, de salon, ci una unde luptele sunt dure si fara pauza, in care interesele tarii trebuie urmarite si aparate continuu, lucru de care nu-i cred capabili pe contracandidatii sai.

Ce motivatie au Cartarescu, Liiceanu, Iures, Patapievici, sa-l sustina pe Traian Basescu, descoperiti voi...



Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Nu stiu pe cine o sa votez dar stiu sigur ca nu il mai vreau pe basescu!
Imi este lehamite te toti oricum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

In primul tur...nu m-am hotarat, initial am zis Oprescu, apoi am vazut un interviu cu Manole ..nustiucum, am vazut doar cateva minute , dar mi-a placut cum vorbea, iar acum spuneti voi de Remus Cernea, eu nici n-am auzit de el. A, si mai m-am gandit si la Crin Antonescu, numai sa nu fie in turul 2 Geoana si Basescu. Deci...mai am timp de gandire pana duminica
In turul 2 voi vota pe oricare numai pe Basescu nu, indiferent care va fi acela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Voi vota cu Antonescu!"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confuciuswww.funscience.ro

Mergi la inceput