Sezatoarea canadiana (159)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Noi cred ca o sa facem vaccinul toti 4.
La Victor in clasa majoritatea copiilor il fac, mi-a cerut si el sa il faca. Sunt speriati copiii.

Anca va fi printesa Aurora, cea cu rochie roz iar V. fantoma.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Andrei e acasa, caz mild de flu. Dr a zis ca nu e swine si nici influenza, ca sunt 2 habar n-aveam, ori nu am inteles eu cirect engleza lui arabeasca...
Se simte bine, doar la efort transpira, si face febra (ma refer la efort cat de mic, pana si a manca). Dureri de cap neglijabile, sincer, am vrut sa fiu sigura, si am zis, mai degraba ma panichez decat sa imi para rau mai tarziu!

Nu mai vrea caine, ca asta e refrenul de vreun an, cand a vazut un vecin cum aduna poop dupa caine! Nici pisica daca e responsabilitatea lui exvclusiva ( tot schimbatul nisipului). Vrea parrot, de ala mare, dar e in cautare de o specie care nu poop, si are nevoie de ingrijire minima... Parca iepurele nostru chirias e din ce in ce mai atractiv ca pet!

am fost la parent night la copkil la liceu: nicaieri nici cea mai mica urma de dezinfectant! Facut scandal politicos, ca ma tragea al meu de maneca sa nu ma ambalez, si mi s-a aratat un supply serios de purell, da cica bordul zice ca e pericol ca e inflamabil. Acu eu nu am inteles bine, ca pana am rumegat urmatoarea intrebare, dir o stersese: dau plozii de liceu foc la purell? or what?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Vaccin- si noi am decis ca nu il facem. Am intrebat doctorul de familie daca el isi vaccineaza fetele (are 3 raspunsul a fost nu. L-am intrebat daca sa facem careva vaccin si a zis ca nu prea ne recomanda. La fel au primit raspunsul inca 2 prietene de la medicii lor pediatri. Nu ma intrebati ce voi face daca se imbolnaveste vreunul din copii.
Vecina noastra a avut fetita bolnava in vara de H1N1. Nimeni altcineva din familie nu a luat. Cica a fost 4 zile ca o carpa, a zacut pe canapea si apoi gata.
Oricum daca il fac si are efecte secundare nu ma iert, daca nu-l fac si se imbolnavesc rau copii iar nu ma iert. Dupa consiliul de familie am decis ca nu il facem. Nici macar eu care am boala cronica.
Spalat pe maini in draci, hand sanitizer far alchool asta http://www.toysrus.ca/product/index.jsp?productId=3573558&cp=2582984.3573558, nu mai iau copii la cumparaturi, reducem iesirile in mall si la primul caz de boala in scoala il tin pe Tony acasa. Cam atat, mai mult nu am ce face. Ce mult schimba copiii datele problemei. Cand a fost SARS-ul ma plimbam pe la Spadina fara nici o problema si radeam de aia cu masti. Acum poate va vedeti si pe mine ninja. Daca va vaccinati voi restul nu va mai fi epidemie, nu? Glumesc

a si costume... Sophia e Lady Bug, Tony un dragon cat China.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

maru multa sanatate lui andrei! si succes la gasit parrot care nu poop
al meu cica are in clasa purell, i-am zis sa-l foloseasca, el zice ca da, dar poti sa stii cu adolescentii astia? in mintea lor, boala = stat acasa = nu scoala
sa va mai zic ca chiar aseara a intrat in casa si se ducea direct la calculator; il intreb un' te duci? raspunde cum unde? la calculator! dar' nu te speli pe maini?? a, da... ce face cand nu sunt acasa nu stiu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Olga, ce boala cronica ai tu? Scuze poate ai mai zis si mi-a scapat


Nelia, eu nu vreau sa fac vaccinul. Dar ma inmoi toata cind deschid ziarul, emailul, sau TV. Este atit de mediatizat de te baga in panica si daca esti intreg la minte. Cred ca niic SIDA nu a fost atit de mediatizat vreodata.

Ca si Olga nu mi-as ierta in nici o situatie daca ne-am imbolnavi cu sau fara vaccin.

Al meu sot nici nu vrea sa auda


revin mai tirziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

mai fetelor, nu ati putea sa va hotarati o data?
Ca ieri faceam vaccin, azi nu mai stiu
Eu ma zapacesc cu vaccinul ca ba zic sa il facem mic si mare, ba nu. Eu ar tb clar sa il fac cica, apoi motanul astia ziceau ca e la limita cu astm, si dupa ultimul incident ar tb sa il fac si lui. Si daca e pe asa at le-as face si la ceilalti 2, ca deh, tati al lor e cel mai important din fam. Ca nu mai sunt eu baza de ceva timp
Mama ei de treaba, cu atatea decizii
Exact astea imi trebuiau mie.
Olga, eu nu am apucat sa citesc prea mult. Unde gasesc si eu o adresa de aici la cine sa trimit?
Numai ca nu stiu daca apuc pana luni si dupa aia sunt out pe o bucata.
Daca apuci sa imi scrii azi un email incerc sa pun maine.
Laura cum esti? Bebelina la caldura?
Eu iti scot o majoreta maine dupa amiaza
In alta ordine de idei sunt bine, nu ma gandesc la ce urmeaza ca fug de acasa
Si i-am zis sotului unde ma gaseste daca fug
LA sau San Diego scrie pe mine. Carmenbr, ma primesti? Chiar tu ii faci lui Eric vaccin?
despre baietel s-a scris din cate stiu doar la odiseea nosatra
Speram din tot sufletul sa se infirme dupa test. Miere maine ma execut
Costumele, al mare e pirat, al mic bostanas.
Eu sunt mascata gata, cu freza mea si sprancene false:))
Sper doar sa nu ne ia vreo raceala ceva pana at, ca nu vreau sa mergem prin mall-uri. Sa ma vaz cu op facuta si dupa aia ma mai plimb. Nu de alta dar nu stiu ce s-ar intampla daca se amana la cum isi gasesc cei 2 chirurgi timp.
DanaP multam mult. Si multumesc tuturor fetelor de sustinere.
Apar pe baricade ca cica tb sa fac exercitii cu mainile:)) Si am si notebook acuma:))Yupii.

tuturor mici si mari si un halloween placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

daiopri ma gandesc frumos la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Nelia, eu sunt confuza ca si tine legat de vaccin, nu vreau sa-l fac nici eu nici la copii. Sotul meu nici sa auda, el de obicei fuge de tot ce inseamna injectii. Sunt si eu foarte ingrijorata, la fel ca si toate fetele de aici, Tudor a inceput scoala anul asta, deci a schimbat mediul, adica gradinita cu scoala si e mult mai expus acum, iar eu cu scoala mea sunt mereu prin mijloacele de transport in comun si la scoala.
Sanatate la toata lumea si Doamne ajuta!

si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

http://www.radio-canada.ca/nouvelles/National/2009/10/29/002-AMC-antibacteriens.shtml
Despre dezinfectant......

Marc va fi in cavaler medieval( calavier pe limba lui).Nu prea cred ca iesim insa, nu avem cu cine si va ploua!!!! Era o activitate seara intr-o zona unde inchideau circulatia, dar daca ploua pica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Marule, sanatate multa lui Andrei, sa-i treaca repede si fara urmari!

Codritu, pai de asta intreb, ca poate ne de-confuzam impreuna. Imi plac fetele hotarite, il fac si gata sau nu-l fac si tot gata..., nu asa ca noi, ca mine, ca tine, ca Dana... nu-l facem, da' lesinam de fiecare data cind citim, vedem sau ascultam stirile. Astept si eu copiii sa vad cum sint, dar daca i-a dus in parc Octav, inseamna ca sint bine!

Ne-am intilnit... nu! Poate, totusi... Cum merge scoala? Adica stiu ca ea merge, cum mergi tu?

Mikiion, au venit primele note ale lui Octav, doua sint bune, iar doua f bune! M-am mai linistit un pic, ca desi eu il stiu inteligent foc, vazindu-l cit de stresat e si cum zice ca nu stie cum si ce sa faca, mi-am pus intrebari, ca daca nu face fata... Pfiuuu!
Acum cautam de lucru, ca nu ne ajung banii orice am face si nu vrem sa taiem din ceea ce ne place sa facem noua sau copiilor. Cautam in domeniu, dar mai greu, cred ca pina la urma trebuie sa facem orice, bani sa iasa.

Eu mai am miine si gata vacanta! Ca weekendul nu se pune, ca e prea multa munca.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput