Copilasi din 2002 *66* Acum scolari !

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:


Multumesc, dragi mamici ! Nu e nevoie neaparat de operatie la mama Lali. Pana luni, speram sa decurga totul bine si sa iasa din spital, sa o avem acasa.
In schimb, una din insulinele Cristinei, exact aceea care e mai greu de inlocuit(pt. ca nu este alta identica, cu acelasi tip de actiune), va trebui sa o cumparam, ca nu mai e compensata. Mi s-a confirmat de la farmacie. Asta e tara in care traim !
Laura si sotu', la multi ani, fericiti impreuna !
Scolareilor, vacanta super faina ca si asa e scurta !
Un weekend minunat, tuturor !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nina-deci o veste buna:nu trebuie operata!!
In ce priveste compensarea...nimic nu ma mai mira in tara asta!

Un we frumos, dragelor!

C+C=Andrei

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata.
ptr toata lumea.

Am intrat in vacanta,numa bine ca Andy e mucios de aseara...am primit si prima nota adevarata un -FB la testul de romana.
Deja scrie am,ma ,mama..pe dupa vacanta vor trece mai departe la cifra 5 si M mare de mana.
Pe noi ne-a indrumat d-na spre psihologul scolii,oricum voiam sa-i fac o evaluare psihologica asa ca daca tot ne-a spus o fac si pe asta.Dar nu la psihologul scolii ,ci la o cunostinta,sa vedem ce zice.

Multumesc de urari Cris,Nina

Nina e groaznic ce se intampla intr-adevar,mi-a spus dr.mea ca putine medicamente mai sunt compensate din pacate.Va

Cris noi vb un pic mai tarziu

O zi minunata tuturor

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Nina, ma bucur ca buni este bine si ca in curand se va externa. Despre medicamente... aici sunt compensate, trebuie sa platesti destul de multicel pentru suma necompensata. Aseara am platit pentru un sirop, un fel de Nurofen si niste picaturi de ochi-nas-urechi 11 euro, suma pentru sirop (necompensat) si pentru ce mai ramasese de la celelalte. Nu e un capat de tara, dar e ceva. Pentru un ser fiziologic, o siringa si 2 siropele de plante am dat 20 de euro altadata. Se aduna... Si totusi, pentru medicamentele importante mi se pare ciudat sa nu compenseze macar!

Laura, dar care crezi tu ca este problema? De ce trebuie/vreti sa mergeti cu Andy la psiholog? Sanatate. Saptamana asta a stat si Stefan acasa 3 zile (luni si marti a fost liber). Acum este bine, am mers ieri la medic. Are traheea putin inflamata. Si tuseste. A facut si putina febra, dar putina. Speram sa fie ca nou luni.

Un week-end placut!! Va pup!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nina imi pare rau sa aud ca de aici incolo nu mai e compensata acea insulina. Aici sincera sa fiu nu am avut parte de medicamente compensate ba chiar am platit pe niste flixotide de nebulizare 50 de dolar iar antibioticele sunt in jur de 25. Dar cred ca pentru cei care au un health care card, exista ceva compensari, insa nu sunt sigura. Iar ca sa ai cardul asta trebuie sa fii pensionar sau sa ai un venit mic sau defapt si obligatoriu sa ai minim 2 ani de locuit aici. Or mai fi si alte conditii dar habar n-am.Ma bucur insa pentru mama ta ca nu mai trebuie sa fie oprata. Doamne ajuta sa fie bine.Laura la multi ani cu intarziere tie si sotului tau , sa fiti fericiti multi ani impreuna. Ca veni vorba si noi facem maine 11 ani de la nunta dar nu cred ca facem nimic deosebit.La noi a venit caldura, 32 de grade` azi, Victor nu prea a inteles ce se intampla cu el asa cu zapuseala si burtile goale, cert e ca facandu-se racoare pe seara, a devenit tare voios si vorbaret.


un om are nevoie de sange
my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Buna tuturor!
N-am mai intrat demult, dar incerc sa recuperez...
Ne luptam cu clasa a 2-a, dar acum ne bucuram de vacanta
Laura, de ce tb sa mergeti la psiholog?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Gabi, salutare!!! Cum e in clasa a 2-a? Si Robert intr-a saptea???

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nina, sanatate mamei tale!!! Daca pot ajuta cu ceva pt Cristinuca...spune-mi!!! Felicitari pt FB!!!

Noi ne-am costumat zilele astea...si am mancat cam prea multe bomboane

Sa va amuz:
http://www.youtube.com/watch?v=QRHNNHkvahw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://community.webshots.com/album/575228671qlXaSs
am pus si ceva poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Nico, multumim de intrebare... a doua e cam la fel, asa mai cu rutina Robert e "numai" a sasea:)
Clasa I am terminat cu brio aproape la toate, mai putin la mate, unde a intrat un "B" in semestrul II. Invatatoarea avea nopti albe din cauza fetei, parca nu-i venea sa-i strice media, ea fiind atat de ambitioasa si harnicutza... dar B-ul acela ne-a dat elan sa mai exxersam un pic si in vacanta.

M-am mai uitat la pozici, vad ca si ceilalti copii au crescut enorm de mult

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput