FIV in Ungaria 71

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Mairis imi pare rau, dar poate nu e totul pierdut.
Samira care era cauza sarcinilor extrauterine? Ca eu cred ca am ratat cand ai scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia1172 spune:

Tveety tu ai mers cu traducator la doamna doctor?
scuze dar ma tot intreb ce s-a putut intampla.poate ti-a zis ca daca iti vine sambata sau duminica sa te duci luni acolo(nu ma bate!!!!)
sau poate stai aproape si te duci repede la clinica .zic si eu.
eu din Bucuresti chiar trebuie sa plec in prima zi ca fac o zi pe drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

alina...pai nici nu am scris...am citit foarte mult in ultimele zile pentru ca madam P. mi-a scris in biletul de externare din spital si mi-a si spus ca din punctul ei de vedere asta este cauza celor 3 SEU pe care le-am avut.
eee....si am tot frunzarit netul si am citit despre aceste aderente pelvine...de unde vin ele...cum actioneaza si cum pot afecta fertilitatea femeii...si punand aceste informatii cap la cap cu parcursul meu medical am realizat ca aceste aderente sunt cauza sarcinilor mele extrauterine.

am citit niste lucruri foarte interesante...si nemernicele astea de aderente pelvine sunt o cauza a asa-zisei infertilitati inexplicabile, de multe ori...cu alte cuvinte cand facem tot felul de analize....si toate ies bune... totusi nu poate spune medicul ce se intampla de nu ramanem gravi,sau facem SEU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

pe site-ul lui Tutunaru am gasit niste explicatii super...si de acolo am tot topait din site in site....si am aflat multe lucruri noi...care chiar se leaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

Samira33,in februarie la laparascopie mi-a iesit sindrom aderential masiv. Mi-a facut o singura incizie la ombilic, pt ca zice medicul, ca n-a putut intra cu laparascopul din cauza aderentelor.Mentionez ca mi-am dezlegat trompele,care acum sunt infundate,asta inseamna ca pot fi o candidata la SEU? Aderentele se fac de obicei dupa interventii chirurgicale abdominale,eu am trei:2 cezariene,una de dezlegare.Tu ai avut operatii abdom.inainte de prima SEU?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Hello!

Tocmai am fost la toaleta si am vazut ceva maroniu pe tamponul zilnic! Imi vine ciclul peste cele 8 ovule zilnice de Utrogestan ????? .....
Nu mai inteleg nimik!

Samira, fetelor, la capitolul cautat la mine au intrat:
- aproape un an de incercare pe cale naturala cu monitorizare ecografica; histereosalpingografie - am trompe super permeabile, frumoase de-a dreptul (asa mi s-a spus!), nu am chisturi, am ovulatie lunara alternativa a ovarelor; analizele indicate de ginecolog (cele generale) perfecte;
Sotul meu: 45 mil cu mobilitate 50% la primele 2 IA in Tm. In august, la a doua IA mi se spunea intr-una ca voi face gemeni, la cati foliculi aveam dupa stimulare ......

La Szeged - Dr. Zadori, la a treia IA (facuta in sept pe ciclu natural, fara stimulare )sotului meu i-a iesit o spermograma proasta: 10 mil cu mobilitate 20%.
La FIV am facut ICSI: 20 milioane cu mobilitate 40%. Dar s-au fecundat bine 3 embrionasi.... deci suntem compatibili.
La FIV, am avut endometru de 12 mm, din ce am inteles eu e bine!

Incotro sa ma indrept? Fac si alte investigatii... Care ar fi?
Luna asta ne vom ocupa si de sot.... O noua spermograma, un control la urolog. Zadori a zis ca se poate sa fie o infectie ceva, ca nu se poate sa se deterioreze asa mult intr-o luna!

Voi ce ma mai sfatuiti sa fac? Doctorii nu mi-au spus decat: rabdare! Si cu asta nu stau bine deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tveety spune:

Citat:
citat din mesajul lui cornelia1172

Tveety tu ai mers cu traducator la doamna doctor?
scuze dar ma tot intreb ce s-a putut intampla.poate ti-a zis ca daca iti vine sambata sau duminica sa te duci luni acolo(nu ma bate!!!!)
sau poate stai aproape si te duci repede la clinica .zic si eu.
eu din Bucuresti chiar trebuie sa plec in prima zi ca fac o zi pe drum.


Fata, m-ai pus pe ganduriDe inteles am inteles ce mi-a spus, vb ungureste, e limba mea materna. Oare a crezut ca sunt unguroiaca a lor???? Dar avea dosarul meu in mana. Defapt m-a intrebat inainte sa-mi ia secretia vaginala daca stiu ca trebuie sa platesc pt ele si daca stiu preturile? La ei la spitale o fi gratis, sau plateste asigurarea? Noi am vb ungureste pe parcursul consultatiei.
Mi-a repetat ca daca imi vine sambata sau duminica sa sun luni. Suntem aproape de Szeged ajung luni dar dupa masa. Crezi ca este ajuns daca imi da reteta luni si incep luni seara stimularea, adica in z2 sau z3. Insa daca-mi vine vineri dupa masa ajung tot luni z4.

Vom vedea cred ca voi stresa eu putin pe asistentele. Sun si intreb de la ele marti, m-am obosit sa ma tot panichez, doar ma stresez.

Am ajuns sa fiu plangacioasa topicului asa ca trec eu la fapte decat sa ma tot plang Meresi pt raspuns

http://lt2f.lilypie.com/jJSZp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

dent

mairis
la capitolul de tombofilie o gasesti me miki pe care o poti ruga sa te ajute cu un tratament naturist care sa imbunatateasca spermograma sotului tau.
Bafata !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Uite ca a venit si randul meu sa ma plang ca nu vine ciclul atunci cand il astepti... E a treia zi de cand nu mai iau AC, maine ar trebui sa incep stimularea... dar cm, ioc! Bineinteles ca maine la prima ora trimit mail dr, daca pana atunci nu vine... off.
mairis, imi pare tare rau pentru nereusita... intre fiv-uri se recomanda o pauza de cel putin 2 cicluri, sa-si revina organismul.
Samira, pacatoase aderentele alea...
Balanta_tm, am vrut sa-ti raspund la subiectul celalalt dar s-a inchis pe neasteptate: cum sa ne suparam ca scrii aici? Mai ales ca nu vii niciodata "cu mana goala"
Goggy, hai cu raportul! Ai facut injectia de inhibare? Au crescut foliculii?
Zapp, n-am retinut exact, zilele astea ai punctia, nu? Bafta muulta!


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

Luck,scuze,nu stiu de ce am retinut ca esti din capitala! Azi toata ziua am citit retro, de la cap 42-48 si s-a facut varza in capul meu.

Mergi la inceput