FIV in Ungaria 71

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tveety spune:

Mairis imi pare rau dar mai ai rabdare au trecut 12 zile de la ET poate inca nu este nimic pierdut doar ainceput mai tarziu sa se dezvolte si sa produca HCG...si da clinica se inchie in 15 decembrie vb cu dr daca te mai baga cum iti vine ciclul.

Samira fata stai cuminitca in pat nu te mai tot fataii, ca vin si-ti dau o mama de bataie. Stai in pat si odihnestete nu pe burta!!!!!! Parca vb cu peretii bine ca sotiorul tau are grija de tine

http://lt2f.lilypie.com/jJSZp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

fetele vorbarete!
Eu n-am mai avut timp sa scriu, dar v-am citit!
Vreau sa urez fetelor in focuri cat mai multe oute de calitate si embionasi lipiciosi!
Mairis, imi pare rau pt rezultat!
Ce investigatii ai facut de zici ca nu ai nicio problema? Eu subscriu la ceea ce a spus Samira: trebuie cautata problema in alta parte/eventual o alta abordare. Sotul are probleme? O laparo ai facut?
Violeta, chiar nu stiu ce sa spun! Mie chiar mi-a raspuns de doua ori la un mail, la al doilea venea cu o completare! Nu trebuie sa te jenezi daca vrei sa ii trimiti mail.
Eu sunt in dubii: ma gandeam sa fac fiv in ianuarie, dar dupa calculele mele, daca iau si AC, CM-ul imi va veni cam pe 3-4 ianuarie si mi se pare cam dificil sa fiu atunci la clinica, plus ca nu stiu daca dr. incepe serviciul imediat dupa sarbatori. Mi-a scris ca ar trebui sa incep AC la a doua menstra, dar normal ca el nu avea de unde sa stie cand imi vine mie. Asa ca o las spre sf lui ianuarie si inceputul lui februarie.
Trebuie sa incep sa imi refac analizele si imi este GROAZA! Eu mereu mi-am facut probleme inainte sa am rezultatele analizelor: daca nu sunt bune..daca am nu stiu ce balaur...etc. dar trebuie sa imi iau inima in dinti.
Catalina, multumim pt capitolul nou! Nu vreau sa te superi, dar te rog sa pui un link cu noul capitol la sf capitolului 70.

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea laturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Samira, caut de 2 ani o cauza a infertilitatii nostre. Crede-ma, nu mai pot!
As intra in hibernare pana la urmatorul FIV, altceva nu ma intereseaza! Stiu care sunt sfaturile, cu linistitu, cu relaxatu, cu optimismul.... si incerc sa le aplic, dar nu pot sa ma las!

Nu am ajuns inca la disperare dar mi-e greu, cum cred ca va e si voua.... caci nu ne aflam pe aici de implinite ce suntem! Stiu ca nu sunt singura.... din pacate! Sunteti atat de multe..... si atat de putine pleaca fericite catre alt forum..... , cel al gravidutelor!

Cred ca mai pot face un FIV anul asta.... Voi vorbi cu doctorul sa vedem.... el hotataste.

Oooofffff, aud la stiri numai de femei ce-si abandoneaza copii, care ii lasa sa moara, care au copii de care nu au grija ..... si cate si mai cate! E atat de nedrept!

Nici nu mai stiu ce sa zic.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Catalina, cat pe ce sa nu te recunosc cu ratusca sub nume!
Iti sta bine asa!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea laturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

Luck,sa nu schimbi tratamentul tau pana nu vorbesti cu endocrinologul tau! TSH-ul de 7,5 mi-a scazut cu tiroxina.Endocrinoloaga mi-a zis sa opresc tratam si sa repet analiza la 6 luni.In acest timp am luat alga bruna (firma Aboca) si Tiroidin (firma Parapharm), cate una pe zi.Am omis sa scriu ieri tiroidinul.Acest tratament mi l-a dat medicul cu acupunctura.De atunci,aproape trei ani, stau cu TSH-ul in limite normale,peste 2...e drept, dar nu la ce valori aveam.Tiroidinul contine L-tirozina,spirulina,vit E,seleniu,iod. In farmacii n-am gasit,doar la plafar.Probabil in Bucuresti se gaseste.

Irinaflorea,vin-o cu o veste buna!

Zapp,sunt cu gandul alaturi de tine!Succes maine si sa te intorci cuacasa!

Goggy,spor la ouat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tveety spune:

tamaryllis draga al meu ciclu va veni in 30-31 decembrie nici eu nu sper ca va fi cineva in perioada aceea la clinica. Daca nu fac in noimebrie trebuie sa astept pana in februarie si iata ca-mi expira si mie hormonalele...si sunt ca tine am emotii inainte de anlize. Eram panicata chiar si inainte de testul HIV, desi nu am avut de-a face cu injectii, transfuzii, spitale, parteneri dubiosi totusi muream de frica

http://lt2f.lilypie.com/jJSZp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Citat:
citat din mesajul lui tveety
Eram panicata chiar si inainte de testul HIV, desi nu am avut de-a face cu injectii, transfuzii, spitale, parteneri dubiosi totusi muream de frica

http://lt2f.lilypie.com/jJSZp3.png


eu am bocit o zi intreaga pt ca nu au vrut cei de la Synevo sa imi trimita analizele (HIV, Hepatita B, C) pe mail, in conditiile in care sotului meu i le trimisesera cu 2 zile inainte (pe mail). Iti dai seama ce am gandit! Eram disperata. I-am sunat pana i-am inebunit pe cei de la Synevo si pana la urma au cedat (nervos) si mi-au trimis rezultatul pe mail.
Sa ma vezi si acum, cu toate ca, vb ta, nu am motive sa ma tem! Dar daca asta-i aluatul...n-am ce sa fac!


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea laturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mairis...doar 2 ani zici???
eu abia acum,dupa 12 ani am reusit sa gasesc cauza celor 3 sarcini extrauterine ale mele...ce zici de asta???
in rest...m-am analizat si pe cant.

gagici...eu as mai avea de facut cariotip si profil de trombofilie...in rest...am bifat cam tot ce se putea...si cred ca pana la urmatorul Fiv am sa le fac si pe astea...pentru linistea mea...desi m-am cam linistit pentru ca am descoperit in sfarsit cauza sarcinilor mele extrauterine multiple...si asta cu ocazia sarcinii nr. 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aaa....v-am zis ca mi-a trimis madam P. trompa cu sarcina de pe ea la analiza anatomo-patologica???
abia astept raspunsul peste vreo 10 zile.

Mergi la inceput