Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (207)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Alina o sa treaca perioada asta pentru Alexa
la noi chiar nu mai stiu care e problema, dr zice ca e ok ca a vazut un pampers si i s-a parut ca arata ok ca incepe sa fie spre bine si intr-adevar sunt unele scaune chiar ok dar apoi iar se strica treaba si numai noaptea spre dimineata si in prima parte a zilei adica dupa ce bea lapte fara lactoza

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Babytza felicitari pt progresele cu masa de pranz.Andrei e tot in greva de felu 2 ar manca doar supa de pui si iar supa de pui la felu 2 zice pas demult cam 1 luna jumate.In schimb azi a mancat in loc de felu 2 250g fructe cu biscuiti deci foame ii era
Si am si eu o intrebare pt Babymom cata apa e normal sa bea un copil la 1 an si ceva si care are in jur de 12kg?(paranoia mea cu dulcele nu imi da pace)

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

CD multa sanatate Mikului.Si eu stiu ca ei isi revin mai greu cu stomacelul si fara lapte deloc nici eu nu stiu cum ai putea face.Sper ca maine sa vii cu vesti fff bune ca Mikul e ok.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona
la caracteristici eu m-as uita la 2 lucruri principale: sa aiba stabilizator de imagine (as tine foarte mult la asta) si zoomul optic cat mai mare.


Olympusul la care m-am uitat avea zoom optic 4x, e OK? Iar ca Mpixeli, conteaza? Asta la care m-am uitat avea 8.


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Babymom imi permit sa imi dau si eu putin cu parerea cu privire la aparate foto.Eu as alege un Canon cu un zoom optic minim 5x dar sa nu fie nici zoomul digital prea mic adica un 3x cel putin e ok sa nu fie diferenta mare intre zoomul optic si cel digital sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.8 megapixeli e ok.Poti lua si un Olympus daca tie iti face cu ochiul marca dar la aparate foto Canon sunt peste, parerea mea.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Moaaama, ce limbarnitza atzi avut!

Babymom, mie 4x mi se pare putin. Cu megapixelii e alta poveste, depinde ce vrei sa faci cu pozele. Daca le vrei pt uz personal, 8 e ok. Daca vrei sa profiti de ce mai ofera nou tehnologia, baga-te cel putin la un 10.

Noi sarbatorim azi 2 ani de la casatorie, asa ca a venit soacra sa stea cu Cipi si noi am fost si-am mincat Chinese, apoi ne-am dus la Mall, la film. N-am prea avut din ce alege, dar am intrat in cele din urma la Surrogates. Am adormit in primele 10 minute si m-am trezit spre sfirsit ca sa constat, cu mare bucurie, ca Bruce Willis a salvat lumea. Asta e tot ce conteaza, nu?

Noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

lauracome on girl!!!De ce nu ai scrie ce te doare???Scriu eu de soareci si tu nu scrii despre pb tale care sunt mult mai nasoale.Come on inca o data...noi iti suntem alaturi si la bine si la rau.
Multa sanatate sotului.

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

cd miku mik

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Moaaama, ce limbarnitza atzi avut!

Noi sarbatorim azi 2 ani de la casatorie, asa ca a venit soacra sa stea cu Cipi si noi am fost si-am mincat Chinese, apoi ne-am dus la Mall, la film.



La multi ani fericiti !!!!!!!!!!


Citat:
citat din mesajul lui Nausica

.... dar am intrat in cele din urma la Surrogates. Am adormit in primele 10 minute si m-am trezit spre sfirsit ca sa constat, cu mare bucurie, ca Bruce Willis a salvat lumea. Asta e tot ce conteaza, nu?



Stii ca era si un banc cu Bruce : ceva de genul de ce nu a jucat el in Titanic ? ..... Rasp : ar fi salvat pe toata lumea
Sa iti fie de bine somnicul Acum treci si spala, nu mai sta pe forum

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Dya, iti spun sincer ca nu-mi mai amintesc exact; parca 90-100ml/kcorp/zi, da' nu stiu daca imi amintesc bine si n-am la indemana nicio carte de pediatrie sa verific ( toate cartile sunt inca in cutii de carton ). Singura carte in care m-am putut uita e The Baby Book si dr. Sears zice ca un toddler are nevoie de aprox. 1 - 1 si 1/2 ounces/pound/zi. Habar n-am cat e asta in unitatile noastre de masura . Poate stii tu sa faci transfosrmarea.
Oricum, ideea e ca e bine ca un copil sa bea cat mai mult apa.


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput