Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (207)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Laura draga, hai nu fi trista! Or veni ele si zilele bune, ai sa vezi! Daca ai nevoie de un cardiolog bun spune-mi - avem un prieten bun care e cardiolog foarte priceput, desi tanar. Nu de alta dar eu am fost foarte foarte dezamagita de prestatia profesionala a tuturor cardiologilor din Oradea.
Sanatate multa sotului! Fii tare si... optimista!

Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

kllemi lapte fara lactoza bea de mai bine de o saptamana

Mami de Mikul Robert Constantin




scuze, nu am stiut.....si nici cu biotics??....cu nimic nu trece???

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Oana ce pe faza ai fost cu rufele Adei...

Angelyna inca doua zile mai astept sa treaca mamicile in tabel ce vor. Apoi va dau contul meu . Fac o simulare pe site, vad cat e cu tot cu transport si fac socoteala pentru fiecare mamica. Si va anunt exact cat vine. Apoi daca sunteti de acord cu suma , depuneti banutii si eu fac comanda.
Daca se ofera altcineva sa puna contul si sa se ocupe de comanda, nu am nimik impotriva.

Feli parol ca daca ai gura aurita te chem si pe tine in insule Sa stam sa lenevim impreuna la soare

July sper ca deja sunteti mai bine E posibil sa fie de la dintzoci. Oricum, sa va treaca febra, de la orice ar fi ea

Kllemi poate nu se trezeste Somn usor puiului mic Fara treziri de disco

Dya nu mai eram sigura de canini si am zis sa nu fac vreo gafa Acum ca ai zis, parca imi aduc aminte cum eram toate cu ochii de cei 16 dinti ai lui Andrei

Nerantula nu pot sa cred ca poate fi vina ta ca nu mananca Gruia, cu atat mai putin a faptului ca inca mai alaptezi. Sincer mami, nu iti mai face ganduri negre ca ai gresit tu cu ceva. Sunt copii mancaciosi si copii mai mofturosi. Nu stiu de ce iti faci atatea procese de constiinta. Gruia arata foarte bine pentru un copil care nu manaca bine mancare gatita. Deci e clar ca lapticul tau il hraneste foarte bine. Crezi ca daca nu il mai alaptezi, el brusc va face o pasiune pentru ciorba ??? Eu nu cred deloc ca este din cauza alaptatului. Poate gresesc, dar asta e parerea mea Alaptatul cu siguranta ii face bine , nu rau

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Alina, s-ar putea ca Alexa sa-ti "cerseasca" atentia, fie ea si negativa.
Cam anul trecut pe vremea asta, dupa ce s-a nascut Dragos si Victor abia implinise 5 ani, am avut si noi o perioada in care nu ne mai intelegeam deloc; singurul mod de comunicare care functiona era urlatul si amenintarile, facea boroboate peste boroboate si tampenie peste tampenie, pana cand l-am luat la o discutie calma si l-am intrebat ce se intampla. Mi-a raspuns printre lacrimi si suspine: "Mama, nu stiu ce-i cu mine... Eu vreau doar sa te im-pre-sionez." Asa a zis, pe silabe, atent sa nu gresasca cuvantul asta lung Am simtit ca ma topesc.. si de dragul lui, cum a incercat el sa se faca inteles, si de mila, si mi-a fost ciuda pe mine ca n-am fost mai atenta la nevoile lui...

Asa ca, vorba Mirunei dragoste, dragoste, dragoste si muuulta, infintita rabdare.


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Laura, offf ce rau imi pare de tati vostru. Ma rog ca maine sa iasa totul ok la analize. Miruna o sa te abordez maine pe pm ca sa nu deranjam aici. Roxi, Laura nu sunt sigura ca are legatura cu frat'su ca in aparenta se inteleg f bine. Si totusi...e mai mult ca o razbunare...pe noi(eu si sot)

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

kllemi nu trece cu nimic (biotics, antibiotic, debridat, enterol, hydrasec, sab simplex - asta a fost tratamentul 6 zile) am impresia ca trece, face 1,2,3 scaune relativ ok si apoi iarasi moale, cu mucus si miros groaznic si asta se intampla noaptea si in prima parte a zilei, am asociat cu laptele pentru ca bea seara si dimineata
noaptea face cam de 3 ori si are stomacul lipit sa spate, asa ca ii mai dau un biberon mic la un moment dat cand il schimb

a mai patit cineva asa? stiu ca dureaza mai mult pana isi revin la normal dar mie nu mi se pare in regula, e ca si cum ar consuma in continuare ceva care ii face rau si suntem pe regim drastic

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Mai fetelor spuneti-mi si mie cum e treaba cu intarcarea??? ma cam bate un gabd nebun ....babymom ma poti ajuta cu un raspuns?? ....sau oricine poate sa imi dea un raspuns va multumesc...

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Cupii dorm, parca e prea liniste . Biancu face greva foamei la lapte acuma. Cred ca nu mai vrea bibe, cum o vede fuge. Incercam miine cu pai poate asa bea mai mult.

Io nu inteleg la Biancu are uneori un obraz rosu. O fi de la masele?
Miine merem la vaccin. Morcov, morcov, morcov

La multi ani Erica

Andy, of imi pare asa rau ca aveti problemele astea. Tin pumni sa nu fie nimic grav, va pup

Babytza pupam fotbalistul scump

Nerantula superbe poze. Imi plac portretele, acolo se vede privirea lui Gruia care efectiv te topeste. Of papatul asta ne scos perii albe. Eu cand am probleme merg la dr Stanciu, dar nush cat e el pt alaptare.

Baby boy io nush ce sfat sa iti dau sa pape voinicu ca a mea de abia inghite laptele. Dar la noi in familie oricum nu se papa mancaruri gatite seara.


Alina, atentie atentie atentie asta cere pitica. Eu duc lupte grele cu Inisa care a fost ingeras pina am ramas eu insarcinata dupa aia adio liniste. A devenit nazdravana ca un baietel. Si Biancu face tot ce face ea.
Multa rabdare cu ea, nu tipati ca nu rezolvati nimic. Explicat pericolele. Eu am ajuns sa i arat filmuletz cu o fetitza care facuse accindent ca sa nu mai fuga in strada.

tzitziri asa a fost Inisa cu dintzisori, foarte cuminte, nu sa chinuit deloc. In schimb Biancu are arici



SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

babytza bravo pentru progresele soricelului (scuze Nikolici!!! ) la masa!!! Sa dea DD sa fie tot mai mancacios pe zi ce trece!!!!

baby boy maaai, de ce ii zici Laurei multa sanatate pentru Daria si sot, ha???? Ce, mi-au infiat-o?? hai ca te iert!!!

nerantula imi dau seama ca esti subiectiva (nici nu poti fi altfel cand e vorba de copilul tau), dar eu iti zic ca Gruia arata foarte bine, nu este slab deloc, si daca are o perioada in care nu mananca, nu-i deloc asa de grav. Stiu ca este frustrant dar daca mergeti la dr nu cred ca rezolvati ceva.... Poate ar trebui o cura de vitamine si schimbat un pic meniul... Ai incercat sa-i dai din mancarea voastra, asa condimentata cum este? macar sa vezi daca asa ar vrea? sau cascaval, omleta, rosii? Si eu sunt de acord cu ce a zis babytza, nu are legatura cu faptul ca este alaptat, Matei desi a fost alaptat pana la 1 an era un maaare mancacios de ciorbe, bla, bla... pur si simplu asa a fost el... deci nu cred ca are vre-o importanta, iar lapticul tau este ffff bun cat mai mult timp!!! hai capul sus, o sa treaca si perioada asta, desi stiu ca fiecare zi este un cosmar...



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Nerantula, bine faci ca te duci sa va vada dr. Culcer. Nu de alta, dar la cum o cunosc eu pe femeia aia sigur iti va spune sa te linistesti, ca Gruia n-are nicio problema medicala.
Parerea mea e ca arata foarte bine, greutatea e super OK ( auzi, 10 Kg! pfiu! cand o sa aiba atata si al meu? ), iar laptele tau cu siguranta il satura, chiar daca tie ti se pare ca e mai putin. Apropo, stiai ca in al 2-lea an laptele devine mult mai consistent?
Eu l-as lasa in pace cu mancarea de orice fel pt. o vreme. Adica sa nu-i mai dai nimic, nimic. Nu cred ca nu va reactiona la foame.

Abia astept sa vad ce-ti spune si dr.; te rog sa ne spui si noua.


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput