Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (207)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

buna sera...oooffff a dormit puiu acum la 9 deci inseamna ca pe la 3-4 iar fac disco ....doamne ajuta sa nu, ca nu mai pot sunt terminata de somn

LAURA multa sanatate sotului, si incearca sa nu mai gandesti negativ, chiar atragi raul daca gandesti asa, asteapta intai rezultatele......o sa vezi totul o sa fie bine..

Pina acum eram o nationalista convinsa si orice mi-ai fi aratat sau spus de rau nu vedeam nimic, eu tot in tara mea as fi stat, acum parca lucrurile sau cam schimbat, cand vad in ce hal ajungem......as merge oriunde numai aici sa nu mai stau...mai ales cand ma gandesc ca nu am ce sa ii ofer copilului, ma refer la scoala,(nu vb. de cele pe bani multi, ca nu-mi permit)spital sau mai stiu eu ce, mai am nevoie

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

Daria e celebra!!!!!!

Tocmai am vazut-o la stirile de la PROTV intr-un reportaj despre salarii mari da alocatii de crestere a copiilor mici!!! Erau imaginile filmate la concursul bebelusilor care merg de-a busilea, la babyexpo!! ca mama nebuna ce sunt o sa ma uit si la ora 22, poate o mai vad o data (si pe mine, of course.. )


te-ai cautat pe pagina lor cu stiri video? stirileptotv.ro?


Daaaaa!! Multumesc de idee!!! Am si gasit-o!!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

noi n-am mai ajuns la dr, nu aveam programare, ma ia groaza cand vine noaptea, e ata de obosit saracutzul si trebuie sa-l trezesc de cateva ori sa-l duc in baie sa-l spal si apoi adoarme in timp ce-l sterg
nu pot sa asociez scaunele astea decat cu laptele, alta cauza chiar nu vad, dar nu stiu ce sa-i dau in loc de lapte? cum sa-i scot laptele la varsta asta, e posibil oare?

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

La multi ani Erica!

sa fii sanatoasa, iubita si voioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Oana, acum nu mai e vorba de faptul ca Gruia nu e mancacios, ca ma plimb dupa el prin casa cu lingurita, ca are doar putine feluri de mancare pe care le agreeaza si si din acelea mananca putin ... de 2-3 zile e altfel, adica nu mananca mai DELOC, nici macar iaurtul cu cereale la care nu comenta, vorba ta, abia reusesc sa ii dau jumatate de iaurt mic, cu mari pacaleli si insistente!
De placere a mancat ieri jumatate de covrig si atat, azi nimic (doar pufuleti, daca i-as da).
Sunt disperata, am ajuns sa visez la zilele in care manca, totusi, 100gr la o masa.

Imi fac o programare la Culcer saptamana asta, pentru ca toata lumea in jur imi spune ca situatia se datoreaza faptului ca e inca alaptat (nici san nu mananca prea des si oricum nu prea mai am lapte, nu cred ca se aduna 500ml in 24h), sotul are nevoie de o parere avizata ca, in aceste conditii, inca mai e benefic sa il alaptez; dupa care mergem la psiholog, o alta teorie a sotului fiind ca problema e la mine, nu la copil, ca am tot insistat toata viata lui mica sa manance mai mult, altfel decat voia el si acum i s-a luat de tot. Poate ca are dreptate, cel putin intr-o masura ..

Gruia, farama de steluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Nocom, e atat de draguta Daria! am resusit si eu sa o vad: au bagat video mai tarziu, cand ti-am dat ideea aveau doar o poza cu bani acolo :)

Angelynna: nici nu vreau sa ma gandesc ce nasol trebuie sa fie

CD27 sanatate multa lui Robbie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

noi n-am mai ajuns la dr, nu aveam programare, ma ia groaza cand vine noaptea, e ata de obosit saracutzul si trebuie sa-l trezesc de cateva ori sa-l duc in baie sa-l spal si apoi adoarme in timp ce-l sterg
nu pot sa asociez scaunele astea decat cu laptele, alta cauza chiar nu vad, dar nu stiu ce sa-i dau in loc de lapte? cum sa-i scot laptele la varsta asta, e posibil oare?

Mami de Mikul Robert Constantin



poti incerca lapte fara lactoza...noua asa nea zis dr. cand facea numai apa, de ajunsesem la disperare.... sanatate multa puiului

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

kllemi lapte fara lactoza bea de mai bine de o saptamana

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Gata cu copiii, hranit si una bucata sot. Acum stau cu voi
Azi a papat bine piciul la masa de legume sin general toata ziua. Nu stiu daca e dela vitamine, ar fi prea devreme sa isi faca efectul Oricum eu sunt fericita de progrese. Dupa 3 saptamani de refuz total la masa de legume, de 3 zile pot spune ca ajunge si el la 100g. Azi chiar a depasit. Imi era si frica sa respir , sa nu cumva sa se opreasca din mancat

Nocom beeeeeeeeey , pustoaica e vedeta !!!!! Coool !!!!!

Alina probabil ca cere atentie Alexa. Ai incercat sa stai de vorba cu ea ? Sa afli ce o supara ? Poate e ceva la gradi , sau pur si simplu vrea sa fie bagata mai mult in seama de tine. De puiul mic ce zice ? Cum il accepta ?
Si ce anume face ?
Am trecut si eu printr-o perioada asemanatoare cu Tina, doar ca ea era trista si abatuta...Am crezut atunci ca e vorba de bebe care urma sa se nasca, dar de fapt problema era alta... daca vrei si te pot ajuta , mai vorbim pe pm sau pe mess. Adresa mea e aceeasi cu cea de la mail.

Roxi of, prin ce treceti Imi pare nespus de rau pentru micul pui

Angelyna multa sanatate sa isi revina amandoua fetele Si o noapte mai buna

Lumi imi pare rau de burtica voinicilor, bine ca le-a trecut Si cum poti sa crezi ca nu ai nimik de zis ??? Ne povestesti de tine si de voinici Sa nu mai lipsesti de la raport

Karina te gandesti ca e prea devreme de masele ??? Pai noi avem o mamica al carei pui a fost campion la dinti si masele Are deja ....cati mai aveti DYANIRA ???? parca ultima oara ne-ai zis de 8 dinti, 4 masele ? Erau si canini aparuti ca nu mai stiu sigur ?



Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Babytza hahaha ai uitatPai Andrei are 16 bucati dinti inca de la 11 luni jumate adica 8 dinti 4 masele si 4 canini, acu de 2 luni jumate a facut pauza cu dintii dar era si cazul nu???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput