Burtici fericite de septembrie-octombrie (231)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata
Am recuperat azi-noapate tarziu si nu prea-mi amintesc ce aveam de zis

Iulia,Slava Domnului ca e totul ok cu Tudorita. Multa sananate va dorim

Monica,Iulika,ati aratat fff bine la botez (voi oricum sunteti frumoase de felul vostru),am admirat si grasanii.Felicitari inca o data.
Vad ca v-ati facut poze dupa botez cu ei,eu nu am niciunaRazvi a adormit imediat si pana la 7 seara (cand eram gata de plecare de la restaurant) nu s-a trezit

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna mamici si burtici

Felicitari pt. botezuri. Sa va fie bebitii ocrotiti de Doamne Doamne toata viata!

Noi raportam un copil care doarme in sfarsit noaptea - cu pauze de masa doar si o mami (adica eu) care ieri s-a impedicat in casa, si-a rupt degetul mic la picior si acum are laba piciorului in gips si calca tarand dupa ea piciorul cu strijin usor doar pe interior pe calcai....si singura cu copilul de 5 kg toata ziua pana vine sotul de la munca.
Deci avem noi provocari:)

Monica, sa dea Domnul sa fie bine Dragos (eu sunt convinsa ca e bine). Si a mea tot asa se uita (e doar putin mai mica, azi face 6 saptamani).

Eu pe 5 ar trebui sa merg la controlul de sfarsit de lauzie dar nu stiu cu ce ma incalt (evident nu ma pot incalta daca nici nu pot sa calc pe talpa :))), cu cine sa las copilul ca fiind schioapa trebuie sa ma duca sotul..etc.Pt acest control de 6 sapt, fetele care au facut cezariana...mai exact v-a controlat si pe masa...ecografic sau doar a palpat operatia? Si jos la dumneaei ati dat cu lama ceva sa dispara parul sau ati mers asa paroase (mie mi-a crescut bine in 6 sapt plus ca operatia fiind f joasa e inconjurata de par).

Ma scuzati ca intreb din astea dar nu stiu cum sa ma pregatesc pt. control (mi-e teama inca sa intervin in zona operatiei..deh)

Dana cu Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://family.webshots.com/album/571857525bqSALN?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna dimineata si de la mine.

Danuta, mie mi-a facut si eco. Cred ca nomal asa ar trebui sa vada si cicatricea din interior ca aia e mai importanta sa nu aiba aderente, sangerari, ceva.

moni_iulia, ma bucur din suflet ca sunteti bine, te inteleg perfect prin ce ai trecut. Am vrut sa te sun, ii cerusem nr tau katterynei (shame on me n-am reusit ). Cu suflul la inimioara si la al meu li s-a parut, la fel ma linistise si raluca_u pe mine ca multi se nasc asa, ca se adapteaza mami greu la mediul extern, si al ei a avut, ca este nu stiu ce gaurica (virgula) care se inchide mai greu. Iarta-ma te rog ca am fost gasca si nu te-am sunat sa te linistesc.

Zuza al meu a fost ieri toata ziua cuminte dar de la 5 jumate seara pana la 11 jumate nu a dormit, iar de la 10 pana la somn a urlat de nebun. Pana la urma de nervi l-am pus in patut, i-am dat drumul la gaste si nimic. SI ce mi-a troznit mie in cap, sa dau drumul la aspirator. A tacut instantaneu (am aspiratorul langa pat pt batista bebelusului ca e mucios), s-a uitat juma de ora la gaste de cred ca a ametit si a adormit pana la 5 jumate dimineata . Asa ca daca va urla puii sa incercati si faza cu aspiratorul sau ceva electrocasnic cu zgomot. Va rog sa ma credeti ca se invinetise de cat urla si nimic nu il calma. Cred ca era lesinat de somn, dar de oboseala nu putea dormi.




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimimeatza,

sunt treaza de la 6 jumate desi Aidan inca doarme.

Moni_iulia ce bine ca Tudor e bine. Prin ce ai trecut, nici nu vreau sa ma gandesc.


Claudia lumanarile noi le cumparam de aici de la biserica si le vor decora nasii. La preot se da cat vrei. E donatie si nici nu stiu daca dai lor sau la cutie. Din ce am discutat cu amici care si-au botezat aici copii, au dat 20 de lire sau ceva de gen. Pentru botez mi s-a cerut nas ortodox, crisma (bucata aia mare alba de material in care scoti copilul de la baie), prosop si sapun pentru preot. Plus hainutele in care-l schimbi. Astea toate trebuie cumparate de nasi. Voi ca parinti nu trebuie sa faceti nimic. Daca vor nasii/parintii, pot duce si o stical de vin si de ulei la biserica. Probabil vor fi folosite de ei in altar, etc.

Tu sa ai molifta de 40 de zile facuta, daca vrei sa participi. De obicei ti-o pot face pe loc, inainte de botez. eu vreau sa mi-o fac la sfarsitul celor 40 de zile ca sa cumpar si lumanarile de botez atunci. in rest, cam nimic. A doua zi la baie, cred ca stii cum decurg treburile, nu? Daca mai ai nevoie de ceva, let me know. Cel mai important e sa suni sa faci programare si daca aveti nasi catolici, gasiti si unul ortodox ca nu accepta altfel. Cel putin aici in Londra.

Luci buna dimineatza.

Nela lipsesti de la apel?
Danutza cat trebuie sa stai cu piciorul in ghips. ce ghinion. Cred ca te-a durut de numa'.

Raluk exact ce scria in articolele alea despre alaptat ni s-a spus noua la antenatal classes - cu golit sanul, ca laptele pe care-l beau eu si produsele lactate pot sa-i provoace ceva colici daca are intoleranta la lactoza, etc. Eu vad ca Aidan a fost chiar ok ieri. Nu vreau sa-l laud prea tare...dar in afara de cateva scremete la caca si partzuri, nu a fost prea miorlait.

MangaGirl MAMI DE AIDAN GABRIEL, BB SCUMP SI CARLIONTZ - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

monica exact treaba cu aspiratorul am facut-o eu ieri, dar nu ca sa-l adorm, desi asta s-a intamplat. i-am aspirat nasul si dupa aia m-am gandit sa fac si un pik de de curatenie. Si a dormit bustean cu aspiratorul la capul lui. Cand l-am oprti ...s-a trezit in 3 minute.

MangaGirl MAMI DE AIDAN GABRIEL, BB SCUMP SI CARLIONTZ - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

buna dimimeatza,

sunt treaza de la 6 jumate desi Aidan inca doarme.

Moni_iulia ce bine ca Tudor e bine. Prin ce ai trecut, nici nu vreau sa ma gandesc.


Claudia lumanarile noi le cumparam de aici de la biserica si le vor decora nasii. La preot se da cat vrei. E donatie si nici nu stiu daca dai lor sau la cutie. Din ce am discutat cu amici care si-au botezat aici copii, au dat 20 de lire sau ceva de gen. Pentru botez mi s-a cerut nas ortodox, crisma (bucata aia mare alba de material in care scoti copilul de la baie), prosop si sapun pentru preot. Plus hainutele in care-l schimbi. Astea toate trebuie cumparate de nasi. Voi ca parinti nu trebuie sa faceti nimic. Daca vor nasii/parintii, pot duce si o stical de vin si de ulei la biserica. Probabil vor fi folosite de ei in altar, etc.

Tu sa ai molifta de 40 de zile facuta, daca vrei sa participi. De obicei ti-o pot face pe loc, inainte de botez. eu vreau sa mi-o fac la sfarsitul celor 40 de zile ca sa cumpar si lumanarile de botez atunci. in rest, cam nimic. A doua zi la baie, cred ca stii cum decurg treburile, nu? Daca mai ai nevoie de ceva, let me know. Cel mai important e sa suni sa faci programare si daca aveti nasi catolici, gasiti si unul ortodox ca nu accepta altfel. Cel putin aici in Londra.

Luci buna dimineatza.

Nela lipsesti de la apel?
Danutza cat trebuie sa stai cu piciorul in ghips. ce ghinion. Cred ca te-a durut de numa'.

Raluk exact ce scria in articolele alea despre alaptat ni s-a spus noua la antenatal classes - cu golit sanul, ca laptele pe care-l beau eu si produsele lactate pot sa-i provoace ceva colici daca are intoleranta la lactoza, etc. Eu vad ca Aidan a fost chiar ok ieri. Nu vreau sa-l laud prea tare...dar in afara de cateva scremete la caca si partzuri, nu a fost prea miorlait.

MangaGirl MAMI DE AIDAN GABRIEL, BB SCUMP SI CARLIONTZ - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume


In gips il tin 14 zile dupa care contro, si daca e ok gata, daca nu continuam.
Adica pana pe 10-11 noiembrie. Intre timp pe 2 noiembrie fac 30 de ani (tare, nu...cu piciorul in gips), pe 8 noiembrie e ziua sotului - Sf. Mihail, pe 11 e a socrului si pe 14 am botezul (sper macar atunci sa imi intre piciorul in incaltaminte - fie si adidasi:))

Deci super momentul...dar noi sa fim sanatosi si copila sa fie blanda si supravietuim:)

Dana cu Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://family.webshots.com/album/571857525bqSALN?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

danutza imi place ca esti optimista!

gaa, ma duc la flamanzila ca se screme si se casneste. si acu' urla.

MangaGirl MAMI DE AIDAN GABRIEL, BB SCUMP SI CARLIONTZ - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:



Hai Cami!!!!
Sa nasti repejor si sa te refaci si mai repede!
Sa ai un bebita sanatos!




Vazut si noi pozici cu copilasi demential de frumosi. Un Bruce bolfos si numai bun de rontait, o mamica frumoasa foc despre care nu s-ar putea spune ca a nascut de curand, vazut si-un Atomix cumintel foc si expresiv din cale-afara si-o mamica cu niste ochi de vis, un tata emotionat si niste nasi tineri si frumosi, copilasi multi .
Si vazut si fotomodela de Selenica cu ursulica cu tot. Se pare ca noua postura de mamica iti prieste extraordinar de tare!

Noi suntem intr-o perioada de chitzaiala continua...dar macar imi doarme noaptea. Azi dimineata la 8 si ceva nu dadea niciun semn ca ar vrea sa se trezeasca, eu stateam cu sanii bolovaniti si parca mi-era mila sa-l trezesc. In cele din urma l-am toaletat ca asa ii sta bine unui cavaler, sa se spele pe ochi inainte de micul dejun...si apoi mi-a rezolvat doar un san...celalalt abia de-acum...ca tot nanita baga. Oare este firesc?? Sau iar imi pune nervii pe bigudiuri diseara??
Revin...dupa ce-mi rezolva bolovanul din san si daca ma mai lasa

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Moni-iulia esti o mamica curajoasa si ma bucur enorm ca a trecut totul si sunteti acasa sanatosi
Danutza dar ti-ai ales momentul...nu gluma. Important e sa participi la acele multe evenimente ...ce mai conteaza acum cu ce esti incaltata ....
moni tare faza cu aspiratorul

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Mangulico dar vad ca esti in pregatiri mari cu botezul....ia zi toaleta ti-ai cumparat ? sau cand mergi la croitoreasa ?

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput