Ghiocei-Martie-Aprilie 2009 *(91)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monamour spune:

Simina am mai auzit ca Infacol este bun dar crezi ca este in regula sa i-l dai copilului daca nu ti l-a recomandat doctorul.Incearca cu scutece calde,cu tinut pe burtica ta dar ai grija sa nu se invete in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

alina - in primul rand fugi si cumpara un recipent de urocultura si apoi du mostra la o analiza. vedem ce bazaconie iese acolo si dupa aia vorbim de tratament. daca e ceva la rinichi o sa apara si la urocultura.

georgiana - vezi de ce imi era mie dor de tine?

olga - gizzz...bine ca ati scapat ushorsper sa fie prima si ultima "aventura" de genul asta.

simirie - asta-i buna pe legea mea de unde stii frateee????? te-ai mutat cu simina in casa?

simina - ti-au explicat fetele cu infacolul. eu i-am dat exact inainte de masa pt ca nu manca la program. la noi avea efect vreo 10-15 zile dupa care incepea sa fie apa de ploaie. faceam pauza cateva zile, ii dadeam altceva si dupa aia reluam infacolul. roaga pe cineva sa iti cumpere saculetul ala cu samburi de cirese de la dm. sa scapi de fierul de calcat. feonul l-ai incercat?
noi nu putem decat sa iti garantam ca trece. stiu ca tu simti ca inebunesti dar o sa treaca si o sa fie bine


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

OLI soferita indemanatica. Bine ca ati scapat!

DANNAH superba Mara si superba si mamica!

Am luat azi biscuiti Organix cu aroma de portocale. Buni buni, as papa si eu. Nu prea stiu de ce ii cumpar biscuiti de bb ca se descurca bine si cu aia normali. Ieri i-a dat o tanti la biserica 2 biscuiti, i-a primit el, nu m-a lasat sa-i ating si cand l-am pus in carucior... se bateau turcii la gura lui, ziceai ca n-a mai mancat de 2 saptamani. Si tocmai halise legume, ou, supa... Cred ca tre' sa-i iau un bivol, ca sa aiba si el 2-3 zile de papa...

Stam in picioare si daca il tin bine face si pasi. Dar sa-si ridice singur curuletzul, naaah, prea greu!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

LA MULTI ANI iLINCUTOOOO SI MAGDY pentru ziua de ieri, si ARIS si toti Dumitrii pentru astazi.

Fetele ma doare o masea de mor. Imi vine sa ma tavalesc de durere. Eu imi ingrijesc tare mult dantura dar acu...uite ca sunt stramtorata, de fapt nu de acum ci de anul trecut de cand eram insarcinata. Hai sa va spun de unde mi se trage. Exact cand am aflat anul trecut ca sunt insarcinata mi-a cazut plomba. Stiti ca se spune Am aflat o veste de iti pica plombele. Ei, uite ca mie chiar mi-a picat. Si pentru ca am avut sarcina cum am avut-o nu am putut sa mi-o plombez si uite unde am ajuns. Am fost la dentist si mi-a prezentat solutiile fie o plombam asa dar riscam sa nu fie ff bine curatata, fie, cel mai recomandat, sa omoare nervul si apoi lucreaza pe ea in voie. Numai ca ultima varianta necesita anestezie iar eu nu vreau sa fac cat alaptez. Si uite asa mai bag cate o dusca de palinca la masea (a nu se intelege ca TRAG la masea) ca sa imi amorteasca zona.
Sper sa imi treaca de la sine ca de unde cred ca o sa si beau palinca poate nu mai simt.

Poze Raru
Poze noi

Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Fetelor, intrebare [poate cam devreme..]:

voi v-ati gandit la vreo asigurare de studii pt bebei? Eu da, ca aveam deja pt Vero si Tudor [la Aviva], asa ca am facut si pt bb3 [la ING]. Daca vreti info, va dau nr de tel al celor 2 persoane de contact. Nu stiu insa care din cele 2 alegeri o fi mai ok, pe termen lung, cred ca nimeni nu poate garanta... Eu am ales varianta asta versus depozit bancar, pt ca aici am scadenta obligatorie si asigurare in caz de imposibilitatea mea de munca [de care sper sa nu am vreodata nevoie], la banca as merge cand as "avea bani in plus", si probabil niciodata nu o sa cred ca am...

Hai ca iar v-am dat tema de gandire

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

LA MULTI ANI Aris

LA MULTI ANI si sarbatoritelor de ieri Ilinca si Magdyi



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Floric tare mile mi-e de tine, caci stiu cum este sa te doara o masea, dar zau ca nu m-am putut abtine sa nu rad cu pofta la faza cu "plombele"

Si de unde pana unde ai luat-o tu pe asta ca nu ai voie sa faci anestezie in timp ce alaptezi? Du-te femeie si fa-ti maseaua Eu mi-am pus vreo 3 plombe si mi-am si scos o masea de minte. Am luat si algocalmin fiola cand nu mai puteam de durere. Jumatate, dar tot am luat.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Ayla eu nu am facut nici un test (dublu test, triplu test...) cand am fost insarcinata pt ca am zis ca indiferent ce va fi nu voi renunta la copil si am considerat ca decat sa imi iasa ceva dubios si sa ma stresez toata sarcina mai bine nu fac nici unu, in afara de ecografii. si sa iei decizia care o consideri tu cea mai buna pt tine si bebe.



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui monamour

Simina am mai auzit ca Infacol este bun dar crezi ca este in regula sa i-l dai copilului daca nu ti l-a recomandat doctorul.Incearca cu scutece calde,cu tinut pe burtica ta dar ai grija sa nu se invete in brate.


Scutecele calde o calmeaza putin , da cat sa stau cu fierul de calcat in mana?????Sunt si eu om......Tinuta pe burtica nu sta, noaptea, se foieste atat de mult si se face covrig ca aluneca pana la buric.Ziua dc o pun asa , ai place

fericita Maya Andreea



www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin
Citat:
citat din mesajul lui monamour
Simina am mai auzit ca Infacol este bun dar crezi ca este in regula sa i-l dai copilului daca nu ti l-a recomandat doctorul.Incearca cu scutece calde,cu tinut pe burtica ta dar ai grija sa nu se invete in brate.
Scutecele calde o calmeaza putin , da cat sa stau cu fierul de calcat in mana?????Sunt si eu om......Tinuta pe burtica nu sta, noaptea, se foieste atat de mult si se face covrig ca aluneca pana la buric.Ziua dc o pun asa , ai place fericita Maya Andreeawww.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!
Nu ai microunde? Le poti incalzi acolo.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput