Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (206)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

N-am prea avut timp sa mai intru pe forum, ca m-am apucat de invatat, in decembrie trebuie sa dau niste examene si mai am si de pregatit o lucrare, asa ca in putinul timp liber pe care il am trebuie sa invat... dar o sa mai arunc din cand in cand si cate un ochi pe forum...
Multa sanatate boboceilor bolnaviori si mamicilor!
Nikolici multa sanatate Karinutzei... uofff... mititica... poate ar fi mai bine sa o vada un medic. Pentru accese dintr-astea de tuse (si pe mine ma mai apuca noaptea, de trezesc pe toata lumea), eu obisnuiesc sa beau cat mai multe ceaiuri (de tei, sunatoare, etc.) in care pun si sirop din muguri de brad si ma simt mai bine
M-am delectat cu videoclipurile cu Crinuta, Karinutza, cei doi huni, cu pozele cu Anna de Piersicutza, si cele de la petrecerea Andei si a lui Radu... sunt superbe... aveti niste copii extraordinari, frumosi si scumpi


PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:


Care mai doreste care mai pofteste sa completeze in tabelul cu pastilute pentru dinti!

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ale mele zorzonele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Buna diminetile!


Dimitri, onomastica frumoasa!

Fresh, La multi ani cu intarziere. Ce-ti fac baietii? Ne mai citesti? Miss you...

Noi ne luptam nene cu doua masele, aia din stanga cel putin e foarte proeminenta (de fapt aseara parea mai ascutita decat acum, daca se poate vorbi asa). Am adomrit-o cu multa dragoste si rabdare abia la 1 ora veche (noroc cu ora asta noua ca mi-am dat seama ca nu e asa o ora indecenta de culcat copii). Si a dormit pana la 10 ora noua, iar acum doarme iar. Fara nuroden nu stiu cum s fi scos-o la capat, mor de mila ei. Mai aveam putin si plangeam si eu cand vedeam cum o chinuie. Si a inceput dintr-o data s-o doara. Alte accese de durere au mai fost dar slabute, doar s-a zvarcolit si de dimineata a gemut plans in somn. Am insa impresia ca urmeaza clipe mai grele. Ma rog sa ma insel...

Anda s-a plimbat singura prin magazine, am o fitzoasa in devenire, ces titi voi :)) Eu mergeam cu o inghetata in spatele ei. Si ea se ducea, se ducea, nici habar n-avea ca masa noastra ramasese haaaat departe in urma... Face tot felul de ghidusii, uite ca deja am uitat ce dragalsenie imi propusesem sa va povestesc... in sfarsit, cam ca toti la varsta asta. De dimieata eu zicea cucu ea Taaa (bau).

Nikole mai bine nu mai iesi tu nicaieri, magazine mai sunt deschise si cand vine sotul spre casa.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
puiul meu dulce si mic Anda
pozne in asteptarea Andei
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Am venit si noi din parc , am avut un urlator mai ceva ca Tarzan A tipat non stop, nu stiu ce a fost cu el , cred ca ii placea sa se auda , ca nu de durere urla Nu a dormit azi niciun bebe de noi prin zona

Acum l-am culcat, ii fac papica. Nu pare sa il jeneze buza , cel putin nu inca.

Nikolici of mai mami, cata chinuiala Imi pare rau ca sunteti atat de bolnavioare

elly bafta la examen !!! Si te mai asteptam cu vesti despre voi cand mai ai timp

Ramo ce cochetica e Anduta , si fii-mea era si este la fel. O sa vezi tu cand incepe sa iti fure hainele

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Babymom, tzitziri, normal ca nu vreau eu sa am program standard de 8 ore dar atata vreme cat legislatia lasa loc la interpretari in favoareA angajatorului nu prea am ce face.

Am facut scrisoare la ITM ca sa aflu care este pozitia oficiala statului in aceasta privinta, astept acum raspunsul (inca vreo3 sapt) si poate o sa am noroc sa se indrepte lucrurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

babytza multumesc
Avem si noi in sfarsit un nou dintisor, cel cu nr. 5...
Si apropo de dinti, vineri mi-am scos si eu maseaua de minte cea buclucasa... a trebuit sa-mi taie gingia si sa ma coasa la loc... si era o masea asa sanatoasa, la naiba ca una de care aveam nevoie nu era asa... si tot week-endul am avut si falca umflata, nici macar n-am putut sa ies din casa... si acum mai e putin umflata... sper ca maine sa ies si eu...

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Am ramas fara cuvinte la ce mi-a pov o prietena care alapteaza:

"s-a crucit una ca inca mai alaptez la 1.9 [un an si 9 luni]i-am zis ca o sa continui pn nu mai vrea el. Si mi-a povestit de una, divortata, care a alaptat mult si statea despuiata in fata baiatului si a ajuns sa se culce cu el. Cred ca e reactia cea mai tare pe care am starnit-o"

Lume nebuna, am uneori impresia ca trebuia sa ma nasc in alta parte.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
puiul meu dulce si mic Anda
pozne in asteptarea Andei
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Fetelor ce parere aveti despre asta:
http://viatalatara.wordpress.com/2008/11/05/campania-mai-bine-nu-concluzii/


fericita 14+ cu NICOLAS
Mamica fericita de floricica EVA PARASKEVA (22.09.2008)
poze cu printesa mea si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Elly ce frumoasa e Bianca

Nikoliciule va doresc sanatate multa multa...

Ange

Nici noua nu ne trec racelile... Sorina tuseste mai putin dar inca harcaie pe nas, gat si mai nou mi se pare pe piept... sper sa nu fie nimic grav... febra nu are...

toata bobocimea!

Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008) - poze cu palarii si bascute!
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!, pentru Bogdan! si pentru Sebi!!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

La Multi Ani celor cu nume de Dumitru si derivate!

LA MULTI ANI DIMITRI!

babytza imi pare rau pentru buba si noaptea cu treziri sper sa pape bine asatazi

noi cred ca suntem mai bine, noapte trecuta au fost cateva treziri regulamentare de kk, dar a fost scaun ok, am terminat tratamentul si o sa continuam cu regim

anamona mie nu mi se pare ca exista foarte mult loc de interpretat legea, acolo se spune ca beneficiaza de program de 6 ore cine renunta la concediul pentru ingrijirea copilului deci...nu vad cum poate fi interpretat ca doar pana la 1 an
dar faci cum crezi tu, adaptare usoara la noul program

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput