Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (206)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

alina: nu ne-am distrat cu nasii, am contramandat

Oricum m-a razbunat copilul ieri diminetza: dupa bibele de la ora 7, nu am vrut sa ma trezesc si am inchis ochii, m-am prefacut ca dorm. Vlad m-a examinat vreo cateva secunde, s-a ridicat in fund, cu spatele la mine si aud: Pleeooosc! si apoi Auuuuuuuuu! Ii arsese o palma peste fata, dar cu sete, lu' ta-su

Mai este vreun bobocel ce nu vrea sa mearga in picioare? Pentru ca noi putem, dar nu vrem Nu vrea si pace, se deplaseaza in patru labe, merge in picioare sprijinindu-se unde are el zonele lui de interes si atat Este lenes, nu se complica biped daca poate ajunge urgent in patru labe.Exceptie: afara, in baltoace. Acolo vrea!

Mai avem o maseluta cu hematom, trebuie sa sparga, in stanga si alta in dreapta, iesita un pic noi am mai patit-o si la un dinte de sus si de luna viitoare am primit 10 zile de Ca ( are 6 dinti de la 8 luni si gingiile albe, albe, patru sus si doi jos si ar fi trebuit sa mai fie 2 jos pana la varsta de un an), o luna da una ba. Chiar s-a mirat doctorul cand i-am spus ca nu face mare scandal de la dinti, ca doarme noaptea fara probleme, ca la ce-i in gurita lui, probabil acum vor exploda toti care stau sa iasa de la Ca pe care i-l voi administra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

lala iti multumesc pt sfaturi.Incepem de azi cu astuparea...nu stiu la tevi cum vom face.
Azi mi-am propus sa ies din casa, moarta coapta sa ma duc la shopping pt soricel sau soricei.

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Laura.Sunteti spre bine,da?
La Busteni am avut noroc ca a fost un weekend superb.Toamna e foarte frumoasa in partea aia si am venit oarecum cu bateriile incarcate in Bucuresti.

Eu sunt in ultima saptamana dinainte de intoarcerea la munca..sunt nici in cal nici in caruta.Cu soacra la mine - in plin proces de preluare a stafetei si obisnuire cu situatia.....si cam atat.Ma tin tare

Nikolici-ule,off.....cred ca toti trebuie sa avem cate o saptamana de asta 'neagra' ca sa ne dam seama cat de fericiti eram inainte.
Nu mai fac haz de necaz......promit!




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Vladut! asa face si fii'miu, numa' ca daca doarme cu mine, tot eu sunt victima:)
Nikol va doresc multa sanatate din suflet. pisicutza si mamicutza. Eu as merge la dr doar sa o asculte la plamani, cu antibioticul nu stiu ce sa zic
pe linga tevi astupati cu silicon sanitar, d'ala la tub, de se foloseste cu pistolul ala de metal, nu stiu sa explic:(
Tzitziri, gata concediul? Acomodare rapida si sunt sigura ca o sa fie bine D. Soacra o sa stea non stop la voi?

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Mami de Alexa,nuuuuuuu.Ea sta la jumatate de ora de mers pe jos (si cu mijloacele de transport in comun tot atat cred ca face).
E doar in 'vizita' de vazut cum 'functioneaza' David.O sa stea cu el doar cele 7 ore cu tot cu transport cat o sa stau la serviciu.

Anamona, chiar....tu de ce te intorci asa repede la program de 9 ore?Ca banuiesc ca nu e dorinta ta..




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza mai pe la pranz si de la noi

Dimitri o onomasyica frumoasa

Kllemi eu i-am dat sfecla rosie de pe la 6-7 luni, ii place fff mult

Babytza offf, s ava treaca repede muscatura

Nikolici offff, Crina a facut temperatura 2 nopti la rand iar apoi 2 zile la rand, poate ar fi cazut de antibiotic totusi, multa putere mami, trece si boala asta

Laura multa sanatate sotului. Cum se mai simte Alexia?

Piersicutza ce frumoasa e Anna, m-am topit

CosmyB brrr ce intamplare
Sper sa va simtiti mai bine

Multumim de cafea si pepsi, tare bune

Felicic sper a nu aveti reactii adverse de la vaccin , super tare Vald, asa il mai altoieste Crina pe tacsu (nasol eca prinde si in zonele mai..)

Andreutac tine pumnii sa nu mai fie nimic

Lala77 super tare Anna

Laureta wow mamico, deja se da jos din pat, uff bine ca nu a cazut jos

Oana multumim de capitol nou si mii de . Ma bucur ca ati avut vreme buna. Mai mult ca sigur se va acomoda repede Davis cu soacra.

Nocom multa sanatate din partea noastra, vremea asta…




de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Intrebam de antibiotic pt ca nu stiu clar dc e viral sau bacterian...a ascultat-o la plamani pediatra de pe salvare, mi-a zis ca nu se aude nimic.
Ma rog...

MA ENERVEAZA LA MAXIMUM RECLAMA IMBECILA LA CICOCOLATA AIA!!!!!!!!

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:


LA MULTI ANI Dimitri si toti cei care astazi isi serbeaza onomastica. Sa aveti parte numai de ceea ce este bun in viata!
LA MULTI ANI Freshanana, desi cu intarziere!

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

DIMITRI

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa si mami

pe linga tevi astupati cu silicon sanitar, d'ala la tub, de se foloseste cu pistolul ala de metal, nu stiu sa explic:(



sau spuma de montaj, tot cu pistolul se pune, si se umfla la locul faptei de nu mai trece nici aerul.
siliconul s-ar putea sa curga pana se intareste, daca lucrezi la verticala.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput