Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Woow, Roxy felicitari pentru carucioor! Vreau si eu unul roz! cu coditeee ...
Gabitza asa e. un efort cat de mic, cat sa nu intri in categoria, "ia uite-o frate si pe aia"
Sabine eu ma bag la niste sarmale! nu mai astept pana la Craciun!
Cristina cu crema e naspa ca in 3 zile esti ca dupa lama. sau ma insel eu? oricum, fiecare cum se simte mai bine, ca deh, nici sa facem un stres epilatul cu ceara...


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Apropo de toaleta....eu folosesc epilatorul aproape peste tot....am la el si cap pentru ras cu care nu m-am taiat niciodata pana acum.....nici eu nu m-as duce la spital nearanjata de mine....ce acolo nu folosesc tot lama adusa de noi, ca doar nu au ceva steril???



Roxy 12+ cu Natalia


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

AlinaBu, si eu cred ca ar trebuii sa mergi la medic pana pe 2 noe....daca nu te primeste al tau macar la altul. Ai grija de tine si BB si fii optimista

Laurita si Cristina, multumesc pentru felicitari....in curand aflati si voi ce aveti in burtica

Roxy 12+ cu Natalia


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Roxy, felicitari inca o data!

Laurita, nu e chiar dupa 3 zile..pe mine ma tine o sapt...Eu sunt oarecum " mai norocoasa ". nu sunt paroasa de felu-mi.

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 10+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui rosanne

Laurita si Cristina, multumesc pentru felicitari....in curand aflati si voi ce aveti in burtica



Ieeee! Mai avem putin!!

Cristina asta da noroc pe tine!



Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Seara buna fetelor,

eu acum m-am strans de pe drumuri. Am fost la tara, sotul meu a gradinarit un pic, eu mi-am facut de lucru prin casa si apoi am dat o fuga pana la Sarata Monteoru de am mancat si noi ceva. Pe drum ne-am oprit de ne-am mai cumparat gogosari si rosii, caci nu aveam suficient pentru zacusca. Fata e tot la mama, asa ca voi profita din plin s ama odihnesc, ca sunt cam franta dupa excese.

Si fetelor, de unde ieri eram innebunita ca nu simt bebeii, azi ce credeti, in drum spre Sarata au miscat amandoi, iar unul din ei a dat chiar tare cu piciorusul zic eu. Apoi mai tot drumul pana la Bucuresti s-au zbantuit, i-am simtit bine bine. Cred ca le trebuia o excursie. De acum stiu ce am de facut

Legat de epilat, eu ma rad cu prietena mea lama. La ambele sarcini am patit, sa nu imi mai creasca parul in exces. Inainte de sarcina o foloseam la 2-3 zile, acum la saptamana e suficient. Intr-adevar la spital te mai iau si ei o data, sa fie siguri ca e treaba facuta cum trebuie. Mie asta nu mi se pare atata de rea, precum clisma. La prima sarcina am scapat de ea, sper ca si la a doua. Clisma mi se pare cea mai umilitoare metoda.

Sabina 14+ viitoare mamica de gemeni identici si mamica Alexandrei

http://www.dropshots.com/sabana#albums/poze%20noi%20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

Madamar nu e un doctor la intamplare! Este doctorul care m-a adus pe lume ... Dr Mihailescu directorul policlinici batistei, dar cine stie ... poate nu o fi asa bun pe cat se zice despre el ?!
Cristina s-ar putea sa ai dreptate .. sa ma doare burta ca m-am fortat sa !
Acum ma simt ok ! Nu sangerez cred ca asta conteaza cel mai mult ! Luni o sa imi fac o programare la o eco transvaginala sa vedem daca e ok bebe!
Va pup si multumesc pentru incurajari ! Ne auzim maine sau luni ma duc sa zac in pat

Andra 6+

Bebicul meu mic drag si scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Ioana sa va fie de bine excursia, si tie si gemenilor. Deci anulezi programarea de luni la eco? E adevarat, pilozitata scade in sarcina si in timpul alaptatului, din pricina hormonilor...pacat ca nu ramane asa..
AlinaBu ma bucur ca esti mai bine. Si pe mine m-a durut azi burta ca la CM din cauza ca l-am tinut pe Mircea cam mult in brate. Ar trebui sa fim mai atente cu efortul!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Buna burtici!

Multumesc mult de tot: Gabriella t, Cristina26 , Gabitza, Ale, Rellaura, Rosanne pt urarile vostre.
Eu am pe parinti in vizita la mine si le-am dat vestea cea mare suntem cu totii bucurosi si fericiti si savuram cate o felie de tort!
Va pup pe toate si o seara frumoasa, maine promit ca scriu mai multe!

Cornelia
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Cusa draga, cu intarziere, primeste si de la mine toate urarile de bine si sanatate! La multi ani si o sarcina minunata! Petrecere frumoasa in continuare!
Roxy, am reusit si eu sa modific listuta....tare greu, nu stiu ce s-a intamplat dar m-am cam chinuit. Am trecut-o si pe bistriteanca mea, oanarus, la sarbatorite.

Ioana 10+ si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005)
Pozici: www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1 , www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2 ,www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank"> 3



"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea"



Mergi la inceput