Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Cusa, LA MULTI ANI!! Sanatate multa, fericire, realizari, impliniri si o sarcina cat mai usoara si un bebe sanatos!

Andra, daca te simti rau du-te la spital, la urgenta, sa iti faca o eco. E cea mai buna solutie pentru a te linisti.[flo[ Starea sa greata poata sa fi fost de la duphaston, durerile de burta puteau sa apara si de la faptul ca te-ai fortat sa vomiti toata noaptea. Eu Eu la prima sarcina am experimentat dureri groaznice in sapt 5 a, a 6a de sarcina...

bun venit noilor gravidute; sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi

carnetul gravidei, eu l-am avut la prima sarcina de la med de fam, dar dr ginecolog nici nu m-a intrebat de el, iar med de fam nu s-a mai sinchisit dupa ce mi l-a dat sa completeze ceva in el.



Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 10+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.d spune:

Buna ziua fetelor
Ma numesc Andreea, sunt din Timisoara si sunt insarcinata in 5 saptamani si 5 zile.Am pasit si eu timida langa voi in speranta ca pot invata multe.
Momentan, sarcina fiind foarte mica este cu probleme.Miercuri am avut niste scurgeri maronii, am fost la dr si se pare ca sarcina nu era bine prinsa. Mi-a dat tratament si acum astept cu sufletul la gura ziua de luni cand am fost chemata la control

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Cusa, LA MULTI ANI, multa-multa sanatate, fericire si dorinte implinite. Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si mancacios!!!

fetelor, vad ca discutati de rasul in zonele "esentiale" inainte de nastere. eu am nascut prin cezariana. si oricat m-am straduit eu acasa sa ma rad cum trebuia, tot m-au luat la maternitate la "puricat" si m-au mai ras acolo o data, asa cum trebuia. ei stiu cel mai bine cum trebuie efectuata "operatiunea".

vis-a-vis de epilatul cu ceara in timpul sarcinii, am citit ca uneori, din cauza durerii se pot declansa contractii, mai ales in ultimele luni si ca nu ar fi asa indicat. insa, pe de alta parte, am prietene care s-au epilat cu ceara tot timpul sarcinii, peste tot si nu au avut nimic... eu una nu am vrut sa risc, asa ca lama a fost la loc de cinste!



Gabitza
mami de Denis Stefan (07.11.2008) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Buna fetele
Acu ajung si eu sa scriu, sa beau cafeluta lasata dimineata de Alysh
Cusa sa fii sanatoasa si fericita si sa va bucurati de bb!!!
Aniska bine ai venit, sarcina usoara si bb sanatos!
Madamar ba e trista povestea cu maimutele sau sunt eu impresionabila
Despre ras, eu la prima sarcina m-am epilat cu ceara pana in luna a 9-a si la ultimul epilat m-am innecat ca tiganul la mal si m-am temut de contractii - penultima data se miscase si bb f tare si nu s-a linistit decat dupa vreo 1/2 h.
Dar la sarcina asta am promis sa am curaj, si daca se declanseaza nasterea, eu tot ma fac cu ceara.
si pe mine m-au ras in spital, desi facusem si eu treaba acasa...
Imi povestea soramea ca in sala de travaliu era langa ea o mamica neepilata cum nu vazuse ea toata viata ei. Si veneau asistentele, isi faceau drum prin padure pana la pasa, si concludeau: dilatatie 1...2 etc. Mi se pare ingrozitor de rusinos, desi stiu ca e greu sa te razi ca nu mai vezi nimic, totusi... nici asa!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Reallaura, ai dreptate, nici sa nu fi deloc "toaletata" nu e ok.
Macar acolo, cat de cat, cu lama, cat se poate...

Gabitza
mami de Denis Stefan (07.11.2008) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Fetelor sunt gata.Deja sarmalele sunt pe foc.De abea astept.Pt cele care poftesc invitatia e facuta.Masa o aranjez in doua secunde.
Imi astept si sotul sa vina acasa dar inca mai are.Sambata lucreaza pana la 18,00. Asa ca pana atunci cred ca am sa-mi pun o masca pe fata si pt ca veni vorba de epilat asta am sa fac si eu.Sunt scadenta.
Am vazut filmuletele cu bebelul.M-am emotionat ca un copil.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Roxy, ca s-a confirmat ca bebe e ??!!! M-am uitat pe prima pagina..felicitari!!



Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 10+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Sabine, pofta buna...eu nu sunt in stare sa mananc sarmale, cred ca la prima gura as vomita..

Cu epilatul..eu ma fac cu ceara pe picioare, in zona inghinala prefer crema..asa am procedat si sarcina trecuta si nu a fost nicio problema.

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 10+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Salut

Va spun un secret....am o doctoritza foarte buna la echo si mi-a aratat pasa(seamana cu un ghiocel) dar sotul nu stie, nu ii spun inca, ca iar ma cearta ca am facut echo....am si filmuletz.....e super

Acum asteptam sa creasca mai mare, dar eu am incredere in ce a zis si sper ca asa ramane.

Va

Roxy 12+ cu Natalia


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Am modificat lista.....mai sunt burtici care nu ne-au dat datele lor....va rog sa va mai uitati peste lista sa mai completam.

Ioana, tu ai reusit data trecuta sa faci ca ultimele gravidutze sa aibe acelasi font...poate reusesti si de data asta.....

CusaSa fii sanatoasa, iubita alaturi de familie si de BB mic

Roxy 12+ cu Natalia


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput