Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

ck acu inteleg de ce sa nu ne faci pofta...[ pofta] pai prea tarziu!
Andradap moama ce frumosi sunteti si tu si ala mic
Ma fetelor sunteti toate frumoase la odiseea asta, sa vedeti ce copii facem
gabriella_t, mommy, allessico merci
mommy la prima sarcina am luat doar 9 kg, la iesirea din spital mai aveam 4 si cu primele raceli ale lui bb, de stres am dat jos cu pana la -6 sub greutatea dinaintea sarcinii... am mai pus 3 intre timp
Sabine nu ai cum sa te duci la un eco? tu stai la VIena si dr ul tau e in Bucuresti??


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella_t spune:

Sabine si eu am avut o sangerare f usoara acum o sapt si ceva...aproape 2..am vb si eu cu dr si a zis sa stau linistita.Asa cum zicea si mommy se poate intampla si sa nu fie probleme.Oricat de nepasatori ar fi eu cred ca ar fi bine sa incerci sa mergi la dr acolo, nu cred ca ar fi capabili in cazuri dn astea sa nu isi dea macar un minim de interes.E alegerea ta, eu as fi mai linistita daca as merge.Oricum cel mai important este sa te odihnesti si sa nu mai plangi, calmeaza-te ...o sa fie bine.
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flubby spune:

buna fetele..am revenit printe voi, am fost intre timp la doctor si toul e ok, eu voi avea mult timp la dispozitie sa stam la taclale asa ca abia astept sa va cunosc mai bine....si tineti-va bine ca incep intrebarile....pooop pe toate
intre timp, va rog mult trimiteti-mi si mie parola de la cont comun si ce mai trebuie pentru postat poze,saru'mana mult si numai bine la toate, cat mai putine greturi si un zambet mare pe fata

flubby 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Salutare,

Intru pe fuga, sa va spun ca am pus si eu 2 poze cu mine si cu "piticul" cel mare. Cel mic era ascuns bine in burtica.

Am vazut si eu toate pozele uploadate. Si am admirat 2 cupluri frumoase: Gabriela_t si mommy_to_be (ciudat, dar dintre toate, pe tine mai mai ca te recunosteam... foarte bine semanai cu "proiectia" mea in ceea ce te privea -mi te-am imaginat foarte bine, dar nu stiu cum am reusit).

Ck_29, mi-a placut prima poza. Arati foarte bine. Dar, recunosc ca m-am topit si dupa restul pozelor, mai ales cele cu placinta si cu cozonaci

Moni_or, tu esti la fel de "calda" in poze, precum iti sunt si mesajele: senine si pline de incurajari. Iar baietelul este frumos foc. Nominalizez pe locul I poza IMG_5975. Sunteti o familie tare reusita, in curand pe deplin intregita.

Reallaura, esti o mamica tare frumusica, cu un baietel superb, care-ti seamana aproape in totalitate (Sa nu uitam de cromozomul Y )

Aleesicoo, fetele chiar au dreptate esti "Latino Woman". Cred ca greu imi va fi sa imi scot din cap aceasta asociere. Ma uit la tine si imi imaginez ce frumos ar fi sa ai un baietel care (ca majoritatea baieteilor) sa semene cu tine... brunet... mmmmmmmmmmmm

Astept sa mai vad si alte poze... Intre timp fug sa-mi iau puiul de la gradi...

Daca zilele astea nu mai intru pe forum, este pt ca am ceva de lucru, ca sa-mi "scot" ziua de miercuri. Vreau sa ma invoiesc, dar fara sa zic ca ma duc la eco (nu stie nimeni de la serviciu ca sunt gravida!)
Dar, poimaine, dupa ce vin de la eco, sigur imi fac timp sa va spun ce mi-a zis, pentru ca STIU ca imi va da vesti bune. Nu se poate altfel!

Va pup si sa aveti zile bune, lipsite de greturi!!!

Mami de ANTONIO (12.05.2007) si 11+ www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/05/11/2010.png" target="_blank">ANDREAS

Dumnezeu a vrut ca el sa existe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Ba da fetelor, am un dr aici dar cand l-am auzit azi la tel spunand sa mergem cand vrem ca daca e sa nu fie oricum nu va fi, ca lucrul asta e normal(adica sangerarea)mi s-a si taiat.Stiu ca as sta mai linistita dar s-a apucat sa spuna ca el oricum la eco nu va vedea decat mucoasa acum dat fiind faptul ca sarcina e mica.Ce sa stiu sa fac fetelor?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Gabriella la tine ce culoare avea sangerarea?Ai simtit ca si cum ar iesi ciclul?Cat te-a tinut?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Sabine incearca sa nu te mai stresezi..o sa fie totul bine..
fetelor spuneti-mi si mie unde vad si eu pozele de care vorbiti, ca eu nu stiu..nu prea am inteles eu care e treaba cu contul comun..poate sa gaseste cineva sa-mi explice si mie cineva, daca nu va suparati..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella_t spune:

La mine sangerarea a inceput maronie si apoi intr-o seara a curs rosu , o pata pe chiloti cat un banut de 5 centi, apoi pe hartie la baie f putin.Nu a mai curs o zi dupa care a inceput din nou tot maroniu.Eu cred ca am avt-o din cauza la eco vaginala ca sunt sensibila.Eu am fost la dr si mi-a dat niste ovule si sangerarea a disparut.Dar dr a zis ca oricum sangerarile sunt normale.Pe mine ma durea usor burta.
Nu stiu daca ti-am fost de ajutor.Si mie mi-a zis dr ceva de genul...daca e sa fie bine ...daca nu il pierzi si faci altul.Si mie imi venea sa il omor.
Pup si linisteste-te.
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

fetelor, v-am urmarit pozele
ce pot spune- niste superbe toate!
Andradap- tu si baietelul aveti niste ochi superbi, aceeasi culoare o are si sotul meu, ce mult mi-as dori ca si copilul meu sa aiba ochii lui taica-sau
cK-29- gospodina grupului, semeni foarte mult cu coafeza mea, aceleasi trasaturi ale fetei
Reallaura- o familie superba, toamna asta am fost si eu la Balcick si tare mult mi-a placut
mommy to be- un cuplu frumos, ca orice cuplu in ziua nuntii
allessico- o adevarata chiqa latina con sangre caliente
gabriella-t- niste frumosi, mi-a placut foarte mult galbenul din tinuta voastra
moni-or- o familie tipic ardeleana, frumosi, uniti si foarte calzi

acum va las ca ma asteapta o sesiune grea de examene in decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viriniana spune:

Uffff!!! Am reusit si eu sa ajung la final odata cu sfarsitul programului

Cine imi trimite si mie PM cu parola pentru albumul foto? Sar'na si

Sabina, nu te mai stresa, mergi la dr. cat de repede poti si vezi ce zice. Am mai auzit si de la alte persoane (eu una nu am experimentat) de ce ai patit tu si nu a fost grav, situatia s-a ameliorat! Curaj!

Despre mine: nu am greturi (si ma bucur pentru asta), in schimb am un sooomn...Astept cu interes dublu testul din data de 09.11. Pana atunci astept

Cred ca am ajuns in saptamana noua

http://lbdf.lilypie.com/DJmqp3.png

Mergi la inceput