Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

vazut poze de mommy, frumosi
laura baietelul tau m-a fermecat , ce ochi frumosi areeeee, e superb sa va traiasca

asa creste bebicu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Ale, Laura, multumim...
Ale, si voi sunteti tare frumosi. Iar tu, exact asa cum au spus fetele, o adevarata femeie latina

Laura... ai o silueta de INVIDIAT!!! Cum ai reusit? Cat ai pus pe tine la prima sarcina? Mie mi-e tare frica de cum voi reusi sa-mi revin...

Mira 10+

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella_t spune:

danny1 din pacate am patit si eu tot la fel ca tine , era sarcina extrauterina.Nu vreau sa te sperii , nu asta este intentia mea.Poate este mai bine sa mai faci o eco...poate ai ovulat mai tarziu si de asta nu se vede inca.BHCG trebuie repetat la 48 de ore si ar trebui sa fie dublu, cel putin asa stiu eu.Sper din tot sufletul sa nu fie extra si bebe tau sa fie la locul lui.Incearca sa stai linistita si sa astepti rezultatele la analiza si sa discuti cu dr tau si sa vedeti atunci care este situatia.
Iti doresc mult noroc, sanatate tie si lui bebe...astept vesti bune.
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

hai ca am incropit si eu un album mic...am reinstalat de curand calculatorul si alte poze nu am aici, ci acasa, asa ca o sa mai pun si altele...

sper ca nu v-am facut pofta

ma duc sa ma uit la albumele puse deja

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

multumesc gabriela.ma gandeam sa mai caut un eco,poate 2d


mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans
mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella_t spune:

reallaura ai un baietel absolut minunat ...si are niste ochi superbi
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Fetelor azi sunt disperata din nou.Cand am fost la baie azi dimineata mi-a ramas pe hartie putin rosu.F putin.Acum ma duc la baie des sa controlez.Nu mai am rosu dar apas hartia igienica cam o jumate de cm inauntru si ramane ceva maro inchis pe ea.Nu ma doare burta, nu simt nimic altceva dar tremur la propriu.Mi-e frica sa nu se intample ceva.Acum stau si ma gandesc inclusiv ca toate testele de sarcina care le-am facut au fost eronate.Se poate asa ceva?Am vb cu dr meu din Romania.Mi-a spus ca sunt frecvente aceste scurgeri la anumite femei, ca el nu poate sa zica ce este, ca imi tine pumnii si ca vrea sa ne vada luni.Mi-e atat de frica.Am plans cu sughituri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Sabine... te rog nu te stresa ca mai mult rau iti faci. Incearca sa te linistesti sa stai cuminte. E adevarat ca unele viitoare mamici au scurgeri de genul acesta in primul trimestru. Uite... Roxanica noastra, saraca, a avut chiar sangerari destul de abundente, si s-a dovedit a fi un hematom care s-a eliminat. Important e sa te vada un doctor la eco. Nu poti sa-ti faci programare la doctorul tau de acolo? Te rog incearca sa te linistesti pentru ca stresul nu poate decat sa agraveze situatia.

Mira 10+

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienutza spune:

Sabinesi eu am avut o usoara scurgere maronie prin sapt 7 si am mers la doctor. Mi-a facut un control + o ecografie si nu mi-a dat un diagnostic anume. La ecografie totul s-a vazut OK si mi-a dat tratament pt 10 zile: 3 utrogestan 100mg / zi (dimineata, pranz, seara) si 3 no-spa / zi.
Eu zic sa mergi la doctor ca sa te vada si sa-ti dea un diagnostic exact. Cred ca pot fi diferite cauze de la persoana la persoana (spre exemplu o prietena a avut sangerari similare, insa pentru ea diagnosticul a fost o rana pe col care s-a agravat din pricina vascularizarii crescute din timpul sarcinii).
Te pup si numai bine pentru tine si bebelus!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Mommy multumesc mult.Sotul meu a vb cu dr de aici care a zis ca e normal si pur si simplu ne-a intrebat pe noi cam cand am vrea sa mergem.Nu am deloc incredere in ei.Sunt altfel, lor li se cam rupe.





Mergi la inceput