Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Mai, pe mine nu m-au ras cand am nascut..ma epilasem eu cu o zi inainte ( cu crema ) fiindca fusesem la control, asa ca nu a mai fost nevoie .

Laura, felicitari pentru primele miscari simtite ale lui bebe!!


Roxy, e ok!!

Moni, Luca cel cretulin!!! Si eu visam sa aiba Mihaita parul cret, dar asta e,,,

Mira, cu mucegaiul stiu ca poate da probleme respiratorii , dar asupra fatului nu stiu ce efect are.

Andreea.D , bun venit!! Sarcina usoara si bebe sanatos!


Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 11+

Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

multumesc gabriella_t
fetele am facut o gafa ...am vrut sa mai adaug 2 poze la album si din greseala am facut inca unul... cum fac sa il sterg?

asa creste bebicu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

gata fetele m-am descurcat

asa creste bebicu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Fetelor, am adaugat si eu 2 pozici la album, ce aveam si eu pe la birou. Incarcati si voi, caci vreau sa va "cunosc" pe toate.

Mira 10+

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

Buna dimieata ...pe la pranz si de la mine....

Pana acum am citit multele pagini scrise peste week-end; eu nu am mai intrat ca am fost gosodina harnica rau tot week endul..


Fetele, vin si eu cu un raport scurt: am facut o vizita azi dimineata la doctor....si am vazut inimioara batand (tup-tup-tup batea asa repede )

Analizele de sange au iesit super toate; doctora ne-a dat 6 sapt si 3 zile... si sunt tare fericita;


Am vazut ca discutati de epilat; eu chiar ieri m-am epilat, cu ceara de unica folosinta, singura, acasa; m-am gandit ca asa voi face, atat timp cat voi putea, si am sa renunt la cabinet de cosmetica;

Cu greturile, am experimentat si eu primele stari, sambata dimineata; fara voma din fericire; si am scapat repede cu ceva acru; doctora mea a zis ca e posibil sa scap de greturile alea rele, ca trebuia sa inceapa pana acum...

In rest sunt ok din toate punctele de vedere. Este ziua mamei mele azi, este Dumitra, si o sa ii dau vestea, telefonic, ca un mic cadou asa...

Bun venit noilor gravidute! Sarcina usoara si fara greturi!

Va pup si fug la trebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

ck_29 felicitari pt vestile de la eco si un sincer LA MULTI ANI pt mama ta sa fie sanatoasa si sa se bucure de nepotel/nepotica

asa creste bebicu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

ckfelicitari pentru inimioara ma bucur mult ca bb e bine.

Fetelor, m-am uitat peste poze si sunteti toate niste mamici/viitoare mamici tare frumoase. Sa va dea Dumnezeu sanatate multa tuturor. Laura, Monica, ce sa mai spun de puiutii vostri?... m-au dat gata... De fiecare data cand va vad puisorii in poze, si acum ma refer si la celelalte burtici, parca astept din ce in ce mai mult sa-mi intalnesc si eu minunea.

Muuuult mai vorbesc ...

Mira 10+

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:


Of mai fetelor, ca tuta sunt, azi am bagat 2 masini la spalat…
Una era pentru bb, alta insa pentru barbatemiu…niciodata nu verific si eu un calendar ceva, numai tampenii fac.
Am vazut ca s-au pus poze la greu. Am uploadat si eu cateva.
Lauriciu Felicitari pentru miscarile lui bb! Abia astept si eu sa-l simt in fiecare zi. Deocamdata nu pre ail simt, dar nu-mi fac probleme.
discordia Cum sa te epilezi pe burta?? Perisorul ala o sa cada dupa sarcina, nu te mai epila!
mommy si eu vreau sa ajung la laser dupa sarcina si alaptat!! MI-au placut pozele. Sunteti tare frumosi
Alessico eu am facut fac in Bucuresti, dar acum 8 ani Ti-am vazut pozele ai o figura de dansatoare latino…nu degeaba ai facut 9 anid e dansuri.
Mony_or am vazut in sfarsit pozele…pai o sa-I mananc buzitele lui Luca al tau, ca tare mai e scump!

gabriella_t sunteti f frumosi!
Ayla si pe tine te-am vazut si mi-a placut mult de tine..dar ieri m-am lasat complesita de copilasi hii
ck 29 felicitari pentru eco!! Si mamei tale! ce frumos cadou ii faci!


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

fetelor,va rog sa ma ajutati.
am 5 sapt si 5 zile de la UM.am fost azi la eco dar nu s-a vazut nimic nici abdominal,nici intravaginal.la 4 sapt am facut bate-HCG si a iesit ok,48,8.maine tre sa fac altul.
a mai patit cineva sa nu se vada nimic la 5 sapt?


mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans
mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

Multumesc fetelor

Am pus si eu semnatura

6+

Mergi la inceput