Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Da....doar noi doua aveam poze pe webshots.....am sters tot, asa ca puteti face albume private.....

Eu trebuie sa plec....o zi buna

Roxy 12+ cu Natalia


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Buna dimineata la amiza, burtici fericite!

Ati avut spor weekend-ul asta, nu gluma, mai fetelor! Prin urmare ma simt din nou incapabila sa va nominalez pe fiecare si voi incerca sa "ma bag si eu in seama pe subiect"

CusaLa multi ani!!!!Cu intarziere, din pacate. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate multa, tie si lui bb, fericire, si sa te ajuta sa-ti pui in aplicare toate planurile marere (sau nu) pe care le ai in minte.

Epilatul... Doamne... de-ati sti cate probleme imi fac numai gandindu-ma la cum o sa procedez prin luna a 8-a, a 9-a si cum o sa ajung eu la "folicica" mea... pana prin februarie, cand am inceput sa prestam pentru bb, faceam sedinte de epilare cu laser. Din acela permanent. Intre, trebuia sa folosesc numai lama, deoarece altfel nu avea efct laserul. Dar cum stiam ca nu e bine pt bb, in caz ca raman , am intrerupt sedintelese si am inceput sa bag lama - e adevarat ca parul imi crestea mult mai rar si la intervale mai lungi. Acum insa... e destul de mult. Dupa atat lama mi-e groaza de ceara si ma tot intreb cum o sa fiu in stare sa ma rad prin ultimele luni. Eu flocoasa nu pot sa stau... de nicio culoare. Dar daca sunt printre voi mamici care au reusit, ma gabdesc ca oi reusi si eu cumva.

Bun venit noilor venite, cu intarziere totusi va doresc sarcini cat mai usoare si toate duse la termen

Felicitari celor care s-au lasat de fumat!!!!!! Si eu am facut acelasi lucru cand am vazut cea de-a 2-a liniuta. Eram pe la jumatatea unei tigari pe care am stins-o moment!!! Si pot sa spun ca eram fumatoare inraita.... Totusi, bb e mai important decat orice alta nevoie nesatoasa dobantita prosteste, in timp. S-o tineti tot asa burtici, pt ca e foarete important!!!!

Burtica a inceput sa mi se vada si mie... si sunt la I sarcina. Stiu sigur ca nu e de la balonare, pentru ca si dimineata e maricica, si arata cu totul altfel decat o burtica balonata. Atata ca, asa cum zicea si una din voi, prin haine nu arata ca si cum as fi , ci mai degraba ca si cum as fi avut parte de un ospat copios... Oricum, toate hainele imi sunt din ce in ce mai incomode... tre sa dau o raita prin oras, neaparat.

PIFTIEEEEEEEEE Doamne... unde gasec eu acuma asa ceva? Ca-mi ploua in gura, de facut nu are cine sa-mi faca, eu nu am fcut niciodata, dar daca mai poftesc mult cred ca o sa-mi gasesc de lucru in bucatarie saptamana asta

Eu am anuntat la servici in saptamana a 6-a. Dar sincer, fiind la prima srcina si fiind la inceput, nici nu-mi trecea prin cap ca ar fi indicat sa anunt spre sfarsitul primului trimestru... Eram tare extaziata si am impartasit intai cu cateva colege, apoi sefilor, iar apoi cu restul lumii. Am dus si confirmare oficiala de sracina, am inregistrat-o, iar acum ma simt la "adapost"

Greturile... M-a ferit Dumnezeu de ele. De fapt, pot sa zic ca m-a fericit cu o sarcina usoara, DEOCAMDATA. O singura zi am avut senzatii mai accentuate de greata, insa nu am vomat nici macar o data. La inceput imi faceam griji pentru lipsa acestui simptom, insa mai apoi am inceput sa gandesc pozitiv: merg de 5 ori pe noapte la baia, sanii ma dor de mor, s-au umflat, s-au pigmentat sfarcurile, plang din te miri ce, sunt sensibila la mirosuri... deci alte simptome sunt din plin. Asa ca, fetele care nu aveti greturi, bucurati-va!!! Suntem niste norocoase. Imi pare tare rau pentru cele care sunt chinuite de aceste manifestari fiziologice atat de neplacute. Sper sa treaca cat mai curand!!!!

Ayla Vreau si eu neaparat pm sa-ti vad copilasii, asa ca astept si eu PM. Sa stii ca ti-am citit si eu povestea si am ramas profund impresionata. Doamne... cata putere ai gasit sa treci peste atatea necazuri. Am aprins si eu o lumanare pentru Alma... Dumnezeu s-o odihneasca!

Ale Si eu tot Jurna am terminat, si suntem cam de-o seama. Atata ca eu am facut facultatea la Cluj. Tu? Eu am facut si modul de specializare pe PR si Publicitate. Acum nu lucrez nici pe-un domeniu, nici pe altul, insa dupa ce-mi termin masterul in PR ma voi axa cu siguranta pe asta.

Stiti cumva ce probleme pot aparea in sarcina din cauza mucegaiului? Am probleme cu vecinii de sus, de la care se infiltreaza apa in tavan (au scurgerea la dus defecta, se pare). Avad camera perete in perete cu baia, imi picura si in camera. Patul il am pe acelasi perete, iar weekend-ul asta, cand sa schimb asternutul, am avut "surpriza" sa deschid lada de la pat si sa ma bufneacsa un miros imposibil de mucegai Nu va spun ca toata sambata am spalat asternuturi si paturi, si am si mutat mobile prin casa (ei bine... sotul). V-am innebunit!!!

Va pup pe toate nu va suparati daca am intrecut masura cu atat scris.

Mira 10+

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Am pus poze pe mailul comun sa ne cunoasteti, am incercat sa pun cu toti 3 dar mai ales cu Luca, iubirea mea scumpa

Legat de lama, pe mine la prima nastere m-au ras cu lama lor, nici nu m-au intrebat daca am eu si mi-a fost asa rusine de procedura incat n-am vazut nici daca e sterila/nesterila cum o fi fost, insa de infectat nu m-am infectat dupa.

ROXY, eu nu vad albumul tau... E drept ca nu ma prea descurc cu webshots ca sunt obisnuita cu picasa... Dar am reusit sa pun poze.

LAURA,felicitari pentru bebele miscacios si la cat mai multe senzatii de astea de acum inainte!

MIRA, nu stiu daca are ceva mucegaiul in sarcina, insa aveti grija sa remediati problema pana sa naste bebe ca stiu ca pentru plamanii bebelusilor e f. daunator.

Monica, mami de Luca si 9+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

mommy eu am facut facultatea aici la buc... insa nu m-am inscris la master
fetelor deci pana la urma unde punem poze cu noi?ca rosanne mi-a zis ca mi-a sters pozele insa eu am dat click pe siteul de la semnatura si le-am vazut, ma lamureste si pe mine cineva unde pun poze ce si cum?....multumesc anticipat

asa creste bebicu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

ti-am vazut iubirea!!!sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii
spune-mi si mie pozele in ce categorie le-ai bagat??? family....?



Citat:
citat din mesajul lui moni_or

Am pus poze pe mailul comun sa ne cunoasteti, am incercat sa pun cu toti 3 dar mai ales cu Luca, iubirea mea scumpa

Legat de lama, pe mine la prima nastere m-au ras cu lama lor, nici nu m-au intrebat daca am eu si mi-a fost asa rusine de procedura incat n-am vazut nici daca e sterila/nesterila cum o fi fost, insa de infectat nu m-am infectat dupa.

ROXY, eu nu vad albumul tau... E drept ca nu ma prea descurc cu webshots ca sunt obisnuita cu picasa... Dar am reusit sa pun poze.

LAURA,felicitari pentru bebele miscacios si la cat mai multe senzatii de astea de acum inainte!

MIRA, nu stiu daca are ceva mucegaiul in sarcina, insa aveti grija sa remediati problema pana sa naste bebe ca stiu ca pentru plamanii bebelusilor e f. daunator.

Monica, mami de Luca si 9+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)


asa creste bebicu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Buna fetele !!!

Am reusit sa va citesc si eu..in week nu am putut intra, de obicei nu prea pot sa intru din motive de pisicuta mica, pe nume Eva care a inceput de cateva zile sa mearga si singurica si-i place tareee mult..

Andreea.d am vazut ca esti noua pe forum (1 mesaj) scrie repede 10 mesaje ca sa te putem vedea in timp real :)

Sabine, Andreea.d si eu am avut o secretie maro cand eram insarcinata cu Eva dar doctorul mi-a zis ca atata timp cat nu este rosu aprins si cu dureri mari de burtica sa nu ne facem pb..si asa a si fost..

Sabine ma bucur tare mult ca incerci sa te lasi de fumat..gandeste-te la puiul mult asteptat..sanatatea lui este cea mai importanta..si tigara poate face asa mult rau..Madamar si fetele ti-au raspuns asa bine la intrebare..

Oana wooow la 9-10 saptamani ai simtit samburelul ? mi se pare asa devreme...sau cine stie...pe Eva am simtit-o pe la 17 sapt..iar acum..la 14.. un picut mai devreme la a doua sarcina..

Alinutzaa ma bucur ca ti-a trecut greata cu gutuie !!! la mine functioneaza perfect !!!

Moni_or cati anisori / lunite are puiul tau..citesc ca are 11 kg nu prea pot sa-mi dau bine seama..suntem cam in aceeasi situatie..o sa avem de tras cu doi copilasi mici mici..

Jassy imi pare nespus de rau de ce ti s-a intamplat..te inteleg perfect ! am fost in aceeasi situatie ca si tine..inainte s-o avem pe Eva am pierdut o sarcina la numai 8 sapt :((((
e fff dureros..vestea buna este ca dupa numai 3 luni am ramas iar insarcinata cu Eva !!! o bucurie fantastica !!
ai incredere in Dumnezeu si totul va fi bine..

fericita 14+ cu NICOLAS
Mamica fericita de floricica EVA PARASKEVA (22.09.2008)
poze cu printesa mea si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

fetele am pus si eu poze pe siteul comun...sper sa ma fii descurcat

asa creste bebicu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella_t spune:

M-am conformat....am pus si eu o pozica cu mine si sotul meu ...
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

am vazut gabriela_t
frumosi foc
am pus si eu cu finutul meu

asa creste bebicu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella_t spune:

Multumesc ale....si tu esti f frumoasa...

Mergi la inceput