Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

R. Cata- eu in ca nu am anuntat la serviciu, as vrea dupa 12 saptamani sa anunt, mai exact cand incepem munca in ianuarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Buna dimineata fetelor!
In weekend nu am avut timp sa intru si sa va citesc, dar recuperez.
Cristina- m-am programat la Medlide la o eco de trim I la dr. Steriu. Miercuri cand ma duc voi avea 5 sapt si 4 zile, se va vedea ceva la eco? (dr mea ginecolog spune ca la transvaginala se vede de la 5 saptamani). Tu stiu ca ai fost la ei, cate saptamani aveai?


Nicoleta, in primul rand depinde de cat de mare e sarcina...poate fi mai mica sau mai mare ( in functie de cum ai ovulat )..la 6 sapt ar trebuie sa se vada sacul gestational , posibil si bebe ; nu sunt sigura daca se va vedea activitatea cardiaca. Eu am fost la 6 sapt si o zi si am vazut mogaldeata mica si inimioara

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 11+

Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

merci de raspuns
oricum macar aflu ceva miercuri si daca e mai revin cu una desi e cam piperat pretul pt o eco de trim I

eu nu am nici o greata, doar usoare intepaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Buna dimineata fetele..LA multi ani pentru cele care aveti Dumitru in familie.
aseara m-am trezit pe la 2 transpirata toata,ma luase toate caldurile cu dureri de burta si o greata de nedescris(mancasem ciorba de fasole cu pofta)si ma stricasem la burta..na daca ma plangeam ca eu n-am nimic
Nicoleta si eu tot miercuri merg la eco,pentru prima data, cat si ceo sa se vada nu stiu, sa ne spuna fetele care au mai multa experienta.
Ayla imi pare rau prin ce ai trecut, ti-am vazut pozele si chiar ca esti superba. te admir.
acum ma duc putin la biserica.
o zi frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Mama, cat ati mai scris, eu in week-end nu pot sa va citesc caci nu m-ar lasa copilul, asa ca nici nu incerc.
Legat de metode de epilat, eu folosesc epilatorul peste tot, pana sa vina frigul ma faceam saptamanal, in fiecare duminica, dar acum ma fac la 2 sapt si nu este deloc dureros. La prima sarcina, mi se stricase epilatorul, si aveam programare la cosmetica inainte sa nasc, dar nu am putut ajunge, asa ca luandu-ma prin surpindere nasterea, a trebuit sa apelez la lama. La spital nu m-au mai epilat ele, si pana sa afle ca eu eram cheala, m-au intrebat daca am lama sa ma rada. Deci nu are spitalul instrumente sterile pt epilat. La fel, cand m-au operat de SEU, m-au intrebat daca am lama sa ma rada, dar eu fiind epilata nu m-au mai ras ele.
vad ca voi scrieti ca acum in timpul sarcinii parul nu mai creste la fel de des. La mine este exact invers, dar nu pe maini sau picioare, ci pe burta. Mi-a crescut par pe toata burta, iar acum tb sa o epilez toata.
Poate stie vreuna dintre voi daca ceaiul de armurariu si siropul de muguri de pin sunt contraindicate in sarcina?
Sotul meu bea ceai de armurariu pt ficat si am gustat si eu si mi-a placut la nebunie, este tare racoritor, iar fetitei i-am luat sirop de muguri de pin pt imunitate si la fel l-am gustat si mi-a placut.

mamica de fetita si 10s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna dimineata.

O sa fac si eu albumul privat.....iar tie Alexandra o sa-ti sterg pozele....ca nu sunt intr-un album (sper sa nu te superi...sper sa le mai ai pe undeva pentru a le adauga intr-un album).

Daca sunteti de acord eu propun sa denumim albumele dupa ID de pe DC....suntem foarte multe cu acelasi prenume ( Roxana suntem 3 pana acum)....

Roxy 12+ cu Natalia


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

de acord cu propunerea ta rosanne

tigruta, tu parca esti cu o saptamana de sarcina mai avansata ca mine, deci ai sanse mai mari sa auzi si inimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

rosanne mie mi-ai zis de poze?

asa creste bebicu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauriciu spune:

Vaaai, am scris un mesaj kilometric si l-am pierdut, ce ma enerveaza!

Neata, fete burticoase!
In primul rand, vreau sa va zic ca l-am simtit pe bb miscand aseara pentru prima data. Eram in pat, intinsa si, fiind dupa o zi de stat in picioare si smotruit, aveam niste oarece dureri si imi pipaiam burtica destul de apasat. Si cred ca l-am inghiontit, ca imediat - baldabac - a tras o tumba. L-am simtit foarte clar.
Sunt nespus de fericita. Calculasem ca abia in vreo 2-3 saptamani am sa-l simt (Daca pe Radu l-am simtit in 16 sapt, nu speram acum mai devreme de 14...si cum abia am intrat in 13...), dar uite surpriza.
Dansator il face mami!

Bun venit Sabine (si feicitari pt renuntarea la tigari), Ronas, Aniska si Andreead. Sa aveti sarcini cat se poate de usoare si la termen, cu bebei sanatosi si papaciosi!

Felicitari si Tigrutei pt ca s-a lasat de fumat. E cea mai buna decizie!

Cusa, la multi-multi ani, sa fiti sanatosi si fericiti sa va bucurati de bebe si el de voi!

Laurita, mi-ai facut pofta de jeleuri. Cu sarmalele, nu ma plang, ca am facut si eu weekendul trecut si s-au ras toate. Iar eu le-am digerat fara probleme...

Rosanne, deci fetita ramane. O pupam! Sa fie sanatoasa!

AlinaBu, stai cat mai linistita. Iar ca sa fii impacata, mai bine mergi la dr cu durerile astea, ca poate te linisteste. Eu n-as putea astepta 2 nov ca sa ma conving ca-i totul ok.

Ayla, sanatate celor mici, sa se faca bine, ca sa va puteti bucura de ei si tu sa-ti poti vedea si de sarcina.

Madamar, atat m-a distrat exemplul cu maimutele. Imi amintesc ca a circulat pe net acum cativa ani, numai ca era denumit ceva de genul: "procedurile intr-o multinationala", adica un set de reguli depsre care nimeni nu stie la ce folosesc, nici de unde provin, dar toti le respecta fara sa comenteze, fiindca "it's just the way it is"

Vav de epilat, eu la Radu m-am epilat cu ceara la cosmetica maini, picioare lung, inghinal total, pana la sfarsit. E ok, doar ca eram caraghioasa cu ditai burtoiul si ce pozitii trebuia sa iau sa ajunga saraca fata aia peste tot... ACum ma delectez cu epilatorul, dar sunt putin restanta cu oboseala mea din utlimul timp...nu ajung la mine niciodata.

Mommy, Clara, pe unde umblati?

pupacim fetele,
acu' la munca...






Laura - mami mandra de Raduc frumos si viitoare mami 12+ de...sa fie baietel....sa fie fetita....
bebe 2 la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauriciu spune:

rectificare...13+ saptamani, o sa intru si la semnatura sa actualizez!



Laura - mami mandra de Raduc frumos si viitoare mami 12+ de...sa fie baietel....sa fie fetita....
bebe 2 la purtator

Mergi la inceput