Rugaciune colectiva pentru a avea copii (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

VICTORITA felicitarisa duci sarcina cu bine pina la 9 luni
deci fetelor exista MINUNI, sa credem in continuare si mai mult decit pina acum
la toate si sper ca vom avea vesti din astea mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Victorita, Slava Domnului pentru asa veste! Sa fii sanatoasa, sa duci sarcina cu bine la vremea cuvenita nasterii si sa aduci pe lume prunc sanatos si credincios!

Anadomnica, felicitari! Sa-ti traiasca bebelina, sa fie sanatoasa, sa va bucure viata in fiecare zi!

Livsy Sa-ti dea Bunul Dumnezeu familia pe care o astepti atat de mult! Nu stiu care-s canoanele, dar ceva bun este pus deoparte si pentru tine!


toate fetele! Ma cheama Filip...

Mami lui Filip, 1 august 2009

Oamenii se roaga lui Dumnezeu sa-i scape de necazuri, iar Dumnezeu se roaga de oameni sa paraseasca pacatul. Acum care de care sa asculte mai intai? Dumnezeu de oameni sau oamenii de Dumnezeu?
Parintele Arsenie Boca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Victorita, draga mea, curg lacrimile siroaie citind minunea ta, minunea ta care se numeste CREDINTA!!! Mult, mult, mult ma bucur pentru tine, nici nu am cuvinte sa-ti spun. Sa stii ca la aceasta mare minune ai avut TU un mare, mare aport prin credinta si linistea sufletului tau, prin rabdarea si curajul si nedescurajarea de care ai dat dovada. Acum are de ce sa te admire din plin sotul tau, cunostintele tale: nu uita, ca acesti copii veniti tarziu relativ in viata, acesti copii veniti din credinta si asteptati cu rabdare si multa suferinta sunt binecuvantati!! Am sa te pomenesc si eu pacatoasa in rugaciunile mele; sunt sigura ca totul va fi bine, ai incredere in tine, in corpul tau care e creat pt. asta, ai incredere in Domnul si in toti sfintii care te-au ajutat ca nu te vor lasa si vei naste prunc sanatos la termen. Domnul sa te binecuvinteze!

Doamne ajuta!
de Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Fetelor, hai ca s-a spart gheata! Hai ca mai sunt locuri pe lista de gravidute, hai ca am tarait atat picioarele si eu si Anamaria si asteptam sa va inghesuiti sa ne luati locul pe lista de gravidute.
Victorita - inca odata felicitari, felicitari, felicitaaaaaaaaaaaaaari!!!
Hai, veteranele de aici ce faceti?? Hai ca va fac galerie - haideti pe lista de burtici


Doamne ajuta!
de Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Draga Victorita,

Nici nu sti ce bucurie mi-ai vacut cu vestea ta!

Si cand am vazut cum ne-ai multumit la fiecare dintre noi sa sti ca mi-au dat lacrimile. Eu sa sti ca m-am rugat pentru ca sa aveti liniste in familie dar Dumnezeu v-a dat mult mai mult. Si eu cred ca El a vazut inima ta buna, si dorinta ta de a aduce liniste familiei tale si intelegere. Dumnezeu va trimite bebelusul ca sa fie bucuria si armonia familiei voastre si apoi vor veni mai multi copilasi. Sa sti ca eu am inceput sa inteleg cat de grea este menirea sotiei si a mamei – nu e doar poezie ci e adevarat – dar in acelasi timp Dumnezeu ii da mamei si sotiei puterea Lui atunci cand Ii cerem ajutorul.

Roaga-te pentru sotul tau, binecuvinteaza-l si Domnul il va lumina sa va va darui multa bucurie. Tu sa fi tare si puternica, sa te rogi mult si Domnul va va invata sa le faceti pe toate precum v-a si aratat deja.

Domnul sa va ajute si sa va binecuvinteze pe tine , pe sotul tau si pe bebelusul vostru.

Sa ai grija de tine, si sa nu ridici greutati, mai ales in primele luni.

Te imbratisez cu drag
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


vvvvv FELICITARI!
Ma bucur enorm de mult ca te-a ajutat Bunul Dumnezeu si ai ramas , cand am citit mesajul mi s-a facut pielea "ca de gaina".
Sa iti ajute Dumnezeu sa ai o sarcina usoara pana la termen, urmata de o nastere la fel de usoara!

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 15+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

vvvvv, mare bucurie ai adus cu asa veste.
felicitari din inima si sa iti ajute Domnul in fiece clipa sa creasca burtica mare si sanatoasa... Doamne ajuta!

zic si eu asa... o sa fie fetita ...
samburica!


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Victorita...pling de fericire pentru tine...si te imbratisez strins, strins de tot!!! Doamne!!! Mare minune in viata voastra! Victorita scumpa, ai grija de tine, de sot (ce lectie i-a dat Dumnezeu!)si de COMOARA din burtica ta!

Theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

MULTUMIM DOAMNE!

Victorita , ma bucur mult de tot pentru tine .
Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului si toti Sfintii sa te ajute sa ai o sarcina usoara si sa aduci pe lume BB (BB-i) sanatos/i.
Sa ai grija de tine, sa nu mai ridici greutati, sa incerci sa te odihnesti cat mai mult in aceasta perioada.

tuturor si o noapte linistita

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Felicitari Victorita!
Ma bucur din tot sufletul pentru tine si sotul tau!
Doamne ajuta! Sa fie sarcina usoara si sa o duci cu bine!

Mergi la inceput