Rugaciune colectiva pentru a avea copii (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vvvvv spune:

buna dragele mele,
lucrurile s-au precipitat cu o mare repeziciune, si sa stiti ca nu v-am uitat, nici un minut!, am intrat cred ca de 2 ori, unde v-am spus ca sunt alaturi de voi si ma rog cu voi!Va explic imediat cum stau lucrurile! Data de 5 octombrie 2009, mergem la un control de rutina pe care il facem de cativa ani de 2 ori pe an, cu analize complete!
Printe altele eco transvaginal , unde doctora, imi spune, ca am endometru ff mic, 6 mm, in rest bine, cu exceptia la ce am pe partea dreapta, de la investigatia cu paroscopul la vestitul Tutunaru!
Ajungem la manastirea Radu Voda, la moastele Sfantului Nectarie, unde traiesc clipe de mare liniste, si simt vibratii foarte puternice! Urmeaza ziua Sfintei Parascheva, unde in loc sa fie o zi linistita va scriu ca a fost un mare dezastru! Pe data de 16 octombrie sunt de servici , ridic un tort de 16 kg, si ma taie penste mijloc, duminica, unul mai mic, de 12 kg si la fel ma taie peste mijloc. Luni, ceva din interior imi spune sa fac testul de sarcina, apare o a doua liniuta, slabaaaaaaaa, f slaba.Aflam ca sotul are probleme urologice destul de serioase, si plecam la Bucuresti de asta data la spitalul Fundeni, marti seara.Rapunsul de acolo este ff vag, si ne da ca supliment alte in vestigatii(sotului).Inca nu le-a facut, miercuri urmeaza un alt test de sarcina, de data asta se vede destul de bine, vineri se vedea chiar ff bine!
Da , a-ti citit bine, am test pozitiv de sarcina, miercuri plangeam ca doi copii, inca nu stie nimeni, decat noi doi, dar sotul meu m-a lasat sa va spun voua!Bunul Dumnezeu , Maicuta, Sf Paraschema, Nectarie, si toti ceilalti Sfinti la care m-am rugat sa mijloceasca pentru mine pacatoasa, pentru iertarea pacatelor, au facut o mare minune! Ceea ce traiesc eu acum da, ESTE O MINUME A LUI DUMNEZEU! Imi vine sa strig in gura mare, imi vine sa ma postez in fata bisericii si sa spun tuturor care nu crede in minuni, SA CREADA! DOAMNE MARE ESTE PUTEREA TA!
ma doare burta cand si cand, sper sa ma ajute BUNUL DUMNEZEU sa duc sarcina la bun sfarsit si sa nasc prunc sanatos! Va multumesc tuturor care in rugaciunile voastre ne-ati pomenit si pe noi pacatosii, Gheorghe si Victorita, va asigur ca mai mult ca inainte, am sa ma rog, cu mai multa putere, acum in acest pantec, este un samburel, un samburel care de o saptamana mi-a inseninat viata! Problema de sanatate a sotului trebuie tratata, si l-am rugat paralel cu medicii, sa mearga si la masluri!
Dragele mele multuminrea mea catre voi, este ca sa ma rog cu voi, cum astfel v-as putea multumi, daca nu sa ma rog pentru fiecare dintre voi! Monimo !
Pe toate va imbratisez, , din toata inima, si sa va rugati in continuare pentru noi , ca avem nevoie!
DOAMNE AJUTA!
SLAVA BUNULUI DUMNEZEU PENTRU TOATE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Victorita, ma bucur din suflet pentru tine

SLAVA BUNULUI DUMNEZEU PENTRU MINUNEA ACEASTA!

Iti doresc sa ai o sarcina usoara si un bebelas sanatos.

te imbratisez cu mare bucurie

Doamne ajuta,

Mara

Cu Dumnezeu in gand
http://lt1f.lilypie.com/6Xgsp3.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

Draga vvvv ma bucur sa fiu prima care tre felicita din tot sufletul. Poti sa ma crezi ca-ti inteleg disperarea in care ai trait... is doar cu 4 ani mai tanara ca tine. Cu fiecare ciclu care trece peste mine inca un cui strapunge inima mea deja lovita. Is convinsa ca asa ai simtit si tu pana la marea minune.
Domnu' sa te bucure alaturi de familia ta ce va sa creasca in urmatoarele 9 luni!

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

VICTORITA..........SLAVIT SA FIE DOMNUL....MARE MINUNE A FACUT CU TINE, DRAGA MEA.....SLAVA SI MULTUMIRE SI MAICUTEI DOMNULUI SI SF. CUVIOASEI PARASCHEVA, SI SF. NECTARIE SI TUTUROR SFINTILOR....MA BUCUR DIN TOT SUFLETUL PENTRU TINE....BUNUL DUMNEZEU, MACUTA DOMNULUI SI TOTI SFINTII SA VA OCROTEASCA.....SANATATE SI SOTULUI.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Slava Lui Dumnezeu! Victorita felicitari din inima, noua luni minunate sa strangi bebe sanatos in brate
ai grija de tine

fetele dragi

*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank"> NU RAMANETI INDIFERENTE, IMPREUNA PUTEM DARUI VIATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

vvvv pana mi-am scris eu mesaju'... asa ardeleneste, o ajuns al marei inainte. Nu-i nica'... rectific, nu-s eu prima care te-am felicitat.

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Victorita ma bucur tare mult pentru tine.
Sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si la termen, un copil (sau mai multi) sanatos/i si mancacios/i

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Victorita, felicitari, sa-ti ajute Dumnezeu sa fie totul bine pana la final si sa-ti tii bebelusul sanatos in brate .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

vvvvv.Dumnezeu e mare si bun

te-a incercat , ai rezistat si acum ... te-a bucurat atat de frumos

sa fiti sanatosi micuta si sa-ti dea DD o sarcina usoara

ma bucur din suflet pt tine , pt tot zbuciumul pe care l-ai indurat si uite ca a meritat ....

te rog eu ai graja de tine , nu mai ridica , mensajeaza-te


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Multumita lui Dumnezeu si voua Alex traieste www.alexiatoma.ro

Alina e o fata tanara ca si noi .. isi doreste familie si copii ..s-o ajutam sa-si indeplineasca visul

http://alinadonescuumanitar.blogspot.com/2009/10/poveste-de-viata_1788.html#comments

MTHFR C677T genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vvvvv spune:

KARLA, LIVSY, DEEVA73,IOANACT, ANADOMNICA, CACIANTONI, ANITA 75, MVB, GEORGIA_C, ANGEL33,CORA79,HOUSEPOCKET480,MARAANISIA, NOCE, HAPPYMUM,CAMI-ANTONIA,JASMIN30,MADA23, MAGDITA,LILI_G, ANAOMARIA, RODIMONI, SANDAA, HERA25, POGONICI1977, MONIMO, SIMONIA, JUJUCA, SISSICA,THEIUTA,MAGDITA, LUCA2008, MARIJAN90,CRISS_2081, MARIA08, DANUTZA2783,, TRUTZI,, SI DACA AM UITAT PE CINEVA, VA ROG SA MA IERTATI, MA ROG PENTRU FIECARE DINTRE VOI, IAR AJUTORUL, RUGACIUNILE, VORBELE DE BINE,SPRIJINUL MORAL SI SPIRITUAL CARE LE-AM AVUT DE LA TOATE SA VA FIE INTORS INZECIT!

Bunul Dumnezeu, Sfanta Maicuta, ingerii, toti Sfintii s-au indurat de mine pacatoasa, avem de parcurs un drum de 9 luni, si apoi toata viata, sa ne rugam si sa ii cinstim cum se cuvine, ca MARE ESTE PUTEREA LOR!

Trebuie sa mergem la un medic, deocamdata nici nu stiu unde sa ma duc, la Profesor la Giulesti, la Universitar la dr Badea, la Elias este exclus, acolo, am dat de belea si am tras..., chiar nu stiu...

Nici nu stiu ce sa mai spun, bucuria este mare, sotul meu este tare fericit, atat de fericit nu l-am vazut niciodata!
Ma rog pentru el la Bunul Dumnezeu sa ii ierte pacate, si sa rezolvam cat mai curand problema lui de sanatate, astfel sa se poata bucura din tot sufletul!Si el recunoaste ca a deznadajduit si a facut pacate, se caieste, si se roaga pentru iertare! Ieri am fost impreuna din nou la biserica! I-am multumit lui Dumnezeu, si pe ascuns mi-am sters lacrimile, de asta data de fericire!

eu indraznesc sa va mai multumesc inca o data, , si sa va trag pe toate cele care nu aveti copii dupa mine!Am 41 de ani, traiesc cea mare minune!
DOAMNE AJUTA PE TOATA LUMEA, IARTA DOAMNE GRESELILE NOASTRE, TAMADUIESTE SI VINO CU HARUL TAU SI MINTUIESTE POPORUL TAU!
SLAVA BUNULUI DUMNEZEU PENTRU TOATE!

Mergi la inceput