INSEMINARE 48

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

SENSIBILA-multumesc pentru mesajul de incurajare de pe prima pagina
Cred ca prin ianuarie voi face si eu primul IAD si sper sa ai dreptate si sa si reusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Sabine, sarcina usoara si la termen si bebe sanatos . Ce stimulare ai facut pentru aceasta IA?
Peta, iti dau un link despre uleiul de seminte de in : http://www.naturaplant.ro/produse/2921/Ulei_de_Seminte_de_In-_Omega_3-6-9
Indicatii : Efect calmant si antiinflamator in inflamatiile tractului digestiv, in special a celor determinate de constipatie, previne hemoroizii, litiaza biliara, scade colesterolul si trigliceridele, protejeaza inima, controleaza tensiunea arteriala, stimuleaza arderea grasimilor, diminueaza simptomele premenstruale, are efect antioxidant si anticancerigen. Deci e bun pentru multe afectiuni.
Luminita, multumesc de primire. Din cate am citit, intr-adevar aceasta analiza CA125 indica prezenta cancerului ovarian, dar poate indica si o posibila endometrioza, o valoare peste 35 parca indica posibile tesuturi de endometrioza. La ecografie pot fi vazute doar chisturile care ar putea fi de natura endometriozica, insa confirmata nu poate fi decat prin laparoscopie.
Legat de trompele filiforme, eu zic ca pot fi o problema. Cel mai bine tot laparoscopic se verifica. Eu despre HSG am cea mai proasta parere. Am facut o HSG in 2005, in urma careia mi s-a spus ca nu raman insarcinata pentru ca am aderente pe trompe si pe ovare. Iar in 2007 am facut laparoscopie, unde nu mi s-a depistat nici urma de aderente, doar cateva puncte de endometrioza pe fundul de sac Douglas, in spatele uterului, pe care mi le-a cauterizat medicul in timpul operatiei si pentru care am facut si tratament cu diphereline, care mi-a provocat o menopauza de 5 luni. Deci am tratat-o, doar ca partea proasta este ca reapare. Trebuie sa ai mare grija la alimentatie, insa nici asta nu-ti garanteaza ca nu va reaparea mai devreme sau mai tarziu. E poveste lunga cu endometrioza asta, sper sa nu fiti nevoite sa aflati prea multe despre ea.
Araceli, bafta multa maine la eco.



Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Magdita, eu am luat din ziua 3 pana in ziua 7 inclusiv closy, iar in zilele 4, 6, 7, 8 menopur.Exact cu 24 ore inainte trei fiole de pregnyl de 1500. Am avut trei foliculi:2 de 24 si unu de 22 in ziua inseminarii.Inseminarea am facut-o in ziua 12.Foliculii dupa durere care de data asta a fost foarte slaba s-au rupt la cca ore de la inseminare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Foly s-au rupt la cca 9 ore voiam sa spun.Am fost monitorizata din ziua 7 in fiecare zi, in ziua inseminarii si a doua zi.Apoi am pus in fiecare seara 2 ovule de arefam.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Araceli spune:

Sabine, deci nu ai avut nici un simptom de sarcina? Cum a fost cu sanii? A disparut la un moment dat presiunea? Dar au ramas mari, sa inteleg, doar ca nu te-au mai durut?
Eu eram convinsa ca asta este simptom de cm: disparitia tensiunii din sani...
Magdi, mercic pt urari. Am emotii maine la monitorizare, nu stii niciodata cum reactionezi la un tratament nou de stimulare.
Oricum, dupa cum spuneam, ma simt foarte bine, nu am avut nici un fel de reactii adverse de la gonal, asa cum s-a intamplat cu closty...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

sabine draga, nici nu stiu de unde sa incep cu felicitarile...ma bucur enorm pentru tine, am niste emotii...in a cata zi de la IA esti?
sa stii ca parca imi dai si mie un pic curaj, uite tocmai cand te pregateai sa renunti la inseminari...
ce veste buna, stia sensibila de ce schimba capitolul, uite cu ce vesti incepem...
felicitari inca o data, numai bine tie si bebelului si sa nu ne uiti, chiar daca acum o sa te muti la alte capitole...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabine

FETELOR AM DOUA LINIUTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






Dumnezeule mare Sabine!!! Imi tremura picioarele!!!!!!!!!!!!

Doamne, Sabine te iubesc pentru vestea asta!!!!!
Mi-au dat lacrimile!!!!! Doamne ajuta!!!!!!

Ti-am zis eu de scurgerea aia ca-i semn de gravideala!!!!! DAAAAAAA!!!! Na, ca am avut dreptate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Araceli, chiar nici un simptom nu am avut.La o saptamana de la IA m-a durut burta ca pt ciclu.Apoi au inceput sa ma doara sanii.Dupa aceea sanii s-au fasait cam dupa 5 zile de durere.Burta deja nu ma mai durea.Apoi a fost chestia de saptamana trecuta cand am facut parca pi pe mine.Chestia asta s-a mai intamplat ieri dimineata dar numai cateva picaturi.Acum in preajma ciclului am avut cateva intepaturi in burtica.NU ma dor sanii, nu am greturi.Doar imi simt burtica din cand in cand.Nu ma simt altfel deloc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Sabine-poti sa imi spui te rog cu cati ai facut inseminarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Peta sunt ziua 17 de la inseminare.
Luminita multumesc mult.Ai sa reusesti si tu.Ai sa vezi.


Mergi la inceput