BIOGENESIS FERTILITY CENTER (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

pysy - pe tine te-au costat toate analizele atat nu doar cele hormonale.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

pysy - pe tine te-au costat toate analizele atat nu doar cele hormonale.

Catalina

coltul meu de rai


Pai am mentionat ca toate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

pysi - daca dipherelinul este pt inhibare eu am facut inhibarea inainte de CM. Dar nu este obligatoriu. Din cate imi amintesc tu parca iei sau ai luat si AC.

Stiu ca ai mentionat dar aditza s-a referit strict la analizele hormonale, daca o poti ajuta tu, ca ai info cele mai proaspete.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui aditzaC

neatza fetelor
miky007 si eu am patit la fel ca si tine ...acum ma conving mai mult ca doctorii astia sunt f nepasatori . Mda ...se pare ca nu ar tb sa mai ma stresez degeaba ci sa ma duk singurica la o clinica buna si sa imi repet analizele hormonale in ziua 3...deci asta luna viitoare ca eu acum sunt in ziua 5. In plus ar tb sa fac si analizele alea de care ziceai ..sa ne ti la curent unde le faci si cat te costa .

APP analizele hormonale cat va costat?
Multumesc frumos fetelor , sunteti niste dragutze

Scuze eu ti-am dat pretul la toate analizele,ma gandeam ca oricum trebuie sa le faci pe toate.
Acum iti dau pretul doar la cele hormonale-263 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Aditza, mama, te gasesc si pe aici
Vazui dilema ta, dar as avea o intrebare: unde ai facut tu analizele astea?? ca eu asa intervale de referinta nu am mai vazut adica faza ovulatorie timpurie, tarzie, 1, 2, mai pe dreapta, mai pe stanga...
Oricum, tu poti sa le faci si in z14, 15, in ce zi vrea muschiu' tau, dar cata vremenu poti sa imperechezi rezultatul cu perioada (adica trebuie sa stii precis daca in luna in care te-ai testat tu ai ovulat in z10 sau in z20, ca se schimba perioadele si deci si intervalele de referinta).
Cam asta e unul dintre motivele pt care se recomanda hormonalele in z1-3, ca pe alea le stii mai sigur decat ziua in care ovulezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

pysi - daca dipherelinul este pt inhibare eu am facut inhibarea inainte de CM. Dar nu este obligatoriu. Din cate imi amintesc tu parca iei sau ai luat si AC.

Stiu ca ai mentionat dar aditza s-a referit strict la analizele hormonale, daca o poti ajuta tu, ca ai info cele mai proaspete.

Catalina

coltul meu de rai

Da iau si pilule Yasmin,dar hai sa-ti spun ce ma dus in eroare...
Ieri am cumparat dipereline si am citit prospectul,iar acolo scria ca trebuie incepute in a doua zi de menstra.Eu nestiind ca la FIV este cu totul altceva fata de alte medicamente la care tii cont de prospect.Si atunci mi-am pus intrebarea daca nu cumva sa gresit ceva????
Am sunat-o pe doamna dr Lucia pt ca asa mi-a spus ori de cate ori am o nelamurire sa o sun,numai ca nu a raspuns probabil era in consultatie.Si chiar mai inainte am vb si cu dumneaei si mi-a spus ca diphe se face cu o saptamana inaite de c.m.Si tinand cont ca mie ar trebui sa imi vina cam pe 28-29 este exact asa.Deci pana la urma m-am lamurit,multumesc oricum pt raspuns.Dupa diphe ce ar urma???
Pupici si o zi placuta iti doresc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

pysy - dupa dipherelin , urmeaza stimularea. Acum nu stiu ce protocol ai tu. Eu de exemplu fac inhibare, dupa inhibare incep stimularea dar fac si o doza mai mica de inhibare in paralel cu stimularea.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

pysy - dupa dipherelin , urmeaza stimularea. Acum nu stiu ce protocol ai tu. Eu de exemplu fac inhibare, dupa inhibare incep stimularea dar fac si o doza mai mica de inhibare in paralel cu stimularea.

Catalina

coltul meu de rai

Nu stiu pt ca nu mi-au spus....probabil ca urmeaza sa-mi spuna.Acum a ramas sa-i anunt cand imi vine menstra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

miki - pupe mama fata.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

pysy.. diphe se da din ziua 21 a CM-ului in protocolul lung,si continui pana iti vine cm-ul si teoretic in ziua 1 a urmatorului CM continui cu diphe(inhibare) + stimulare ( gonal sau ce ti-o da)

Deci daca iti vine azi CM-ul procedezi asa.. astepti ziau 21, incepi diphe, si faci diphe pana in ziua punctiei, iar din ziua 1 a urmatoruli CM pe langa dihpe se mai adauga si stimularea


cami

salpingectomie partiala+neosalpingostomie 2005
FIV 1 2008( oprita in evolutie)
SEU septembrie 2009: s-au rezecat ambele trompe
FIV 2- daca strang bani in ianuarie 2010

Mergi la inceput