BIOGENESIS FERTILITY CENTER (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Mie nu-mi place Corina Neamtu.
In ultima vreme, de cand lucreaza cu Marinescu la privat, s-a schimbat tare mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

aditza - nu stim noi unde sa mergi dar dupa cum vezi suntem bune la eliminat de pe lista

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky007 spune:

Aditza cu multa placere, daca pot iti dau ibnform din ce stiu si eu din propria experienta. Si eu ca si tine, poate si celelate fete ne confruntam cu niste medici incompetenti, obraznici, lipsiti de profesionalism si bun simt, fie ca mergi la Stat fie la privat. Uite mie mi-a dat dr.Poiana Catalina, faimoasa dr endocrinolog,sa fac hormoni zilele 7,14,21, desi eu ovulez cam in ziua 12,13 !!!???? Citind pe forum, am vazut ca de baza sunt cele din ziua 2-3. Mie de ce nu mi-a zis? mai ales ca am 41 de ani si cred ca ma indrept vertiginos catre FIV. In schimb mi-a zis sa iau anticonceptionale Diane 35 timp de 6 luni.Eu am mers la ea , ca as vrea sa fac un BB macar prin FIV, dar cred ca nu prea a inteles ce vreau (am dat si 150 Ron cosultatia!!!.Asa ca, medicii din Romanica sunt......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky007 spune:

Aditza, am facut singura, fara trimitere hormoni z3 si antimullerieni. Cand am intrebat-o pe doct daca sa fac horm. antimullerieni se uita la mine ... curca-n lemne.Habar n-avea ce-s aia.
Acum tre sa fac HSG si o alta doct mi-a dat sa fac doar o analiza de secretie. Si iar tre sa fac de la mine putere si PAP si culturi col si clamidya, mycoplasma ureaplasma, ca sa fiu sigura ca la HSG nu se imprastie ceva pe acolo si sa dau de belele!
Vorba Catalinei, cred ca si eu sunt certata si suparata pe medicii din Romania!
Hormoni am facut la Centrul Matei Basarab si la Centrul med.V.Babes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky007 spune:

Cata, multam pt parere, cred ca e mai bine , daca tot ma "raschetez" la PAP sa fac si culturi col si myco, ureapl, clamidya, nu de alta dar sa fiu eu linistita , ca in nadejdea doct. trebuie sa ne protejam singure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Cresti mare.....e cel mai bine asa.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

miky007 - Daca tot te racaie fa si un HPV. E scump dar e bine sa-l faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Buna fetelor,am si eu o intrebare,voi cand ati facut dipherelin-ul,inainte de menstra sau dupa?
O zi placuta va doresc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

neatza fetelor
miky007 si eu am patit la fel ca si tine ...acum ma conving mai mult ca doctorii astia sunt f nepasatori . Mda ...se pare ca nu ar tb sa mai ma stresez degeaba ci sa ma duk singurica la o clinica buna si sa imi repet analizele hormonale in ziua 3...deci asta luna viitoare ca eu acum sunt in ziua 5. In plus ar tb sa fac si analizele alea de care ziceai ..sa ne ti la curent unde le faci si cat te costa .

APP analizele hormonale cat va costat?


Multumesc frumos fetelor , sunteti niste dragutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui aditzaC

neatza fetelor
miky007 si eu am patit la fel ca si tine ...acum ma conving mai mult ca doctorii astia sunt f nepasatori . Mda ...se pare ca nu ar tb sa mai ma stresez degeaba ci sa ma duk singurica la o clinica buna si sa imi repet analizele hormonale in ziua 3...deci asta luna viitoare ca eu acum sunt in ziua 5. In plus ar tb sa fac si analizele alea de care ziceai ..sa ne ti la curent unde le faci si cat te costa .

APP analizele hormonale cat va costat?


Multumesc frumos fetelor , sunteti niste dragutze

Toate analizele +ale sotului la Medsana=1880 lei

Mergi la inceput