Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andira

Ioanact - si eu eram foarte interesata de proiectul acela, numai ca nu stiu daca a trecut de Camera Deputatilor, cum scrie in articol ca ar fi trebuit sa se intample.
Ceva oficial eu n-am auzit, dar pana nastem noi, cine stie...

Ma duc sa fac fursecuri pentru copii. Am o reteta super simpla si copiilor le plac foarte mult, si cand se fac se umple casa de o aroma foarte imbietoare.

Intru mai incolo.

Scrie si reteta, rogu-te!! As vrea sa-i prepar lui Luca si... mie . anticipat!

Mami de Luca si17+ cu


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Vezi, mai, ANDIRA cum esti? Dai toate detaliile despre fursecurile alea, dar nu zici cu ce sunt si cum.
Bine ca specifici ca-s bune si cu aroma!

Cristina +13 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

- cu mare drag v-o dau. Am vrut sa v-o scriu din prima, dar mi-era sa nu vorbesc singura

Deci: 250 g unt moale + 5 oua (cu totul, nu separate albusurile de galbenusuri) + 250g zahar + 250-300g de faina. Eu mai pun o fiola mica de esenta de vanilie si 2 plicuri zahar vanilat. Se mai pot pune si nuci (bucatele) si / sau stafide.
Se amesteca totul (eu le cam trantesc pe toata odata, mai putin stafidele) si se compozitia e gata in 10 min.

Cand le puneti la cuptor, atentie ca in tava sa lasati loc intre ele, pentru ca se intind.
Sunt foarte bune, eu zic ca o sa va placa.
Am pus deja prima tava, si va mai scriu mai incolo inca o reteta, la fel de buna, cu nuci macinate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Am trimis si eu mail pe contul comun cu adresa de messenger.
Mesajul il gasiti ca spam.


ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 14+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Cristina - pe unde stai?
Zici ca ai loc pentru intalneala? vezi ca la cate suntem, cred ca ne va trebui Piata Victoriei si autorizatie pentru miting

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

A-propos de miting... asta simt eu la mine in burtica! Ce tumbe face mititica!!!
So... bagat la cap reteta si ofticat ca nu-s din Bucuresti sa ma vad cu voi .. dar sa faceti multe poze (si cu adobe photoshop ma bagati printre voi, pe-acolo )!

Mami de Luca si17+ cu



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Buna fetele,

va citesc si eu din umbra dar acum mi-am facut si eu curaj sa va scriu.
Daca se poate sa ma treceti si pe mine pe lista, va rog
DPN: 29.03.2010, UM:22.06.2009.

Ca sa spun asa si eu 2 cuvinte despre mine, din semnatura se vede ca mai am 2 copii, Olivia e cea mai mica are 1 an si 5 luni, acum e in perioada cand cred ca se intarca singura, de cand am ramas insarcinata nu prea i-a mai placut gustul laptelui si nici nu mai aveam asa mult, aveam impresia ca gata nu o sa mai suga, dar acum de cateva zile vad ca iar vrea si nu stiu ce sa fac. Probabil, dupa cum ziceati si voi apare colostrul sau cine stie, ceva sfaturi in privinta asta daca aveti, sunt binevenite.

In rest, eu am trecut de prioada cu greturi, nici nu am avut asa cine stie ce, m-am simtit f bine de la inceput, bebe misca deja il simt f bine, de fapt l-am simtit de foarte devreme, desi pare imposibil, dar cred ca aveam 12 sapt cand l-am simtit prima data.

Aaa, iar sexul noi nu vrem sa-l stim de data asta, vrem sa vedem cum e si surpriza, desi nici nu conteaza, important este sa fie sanatos si atata tot.

Va pup, sarcini usoare in continuare si mai revin eu

Magda, cu Razvan (6 ani) si Olivia (1 an)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

lindal 40 de grade inseamna mai pe spate, banuiesc ca sunt bune scaunele alea directoriale la care se lasa spatarul pe spate.
babyangel inca ma duc la munca. asa cum spuneam am 2 opinii diferite adica 2 ecografi zic ca am col lung respectiv 4,1 iar ginecologul ca e foarte foarte scurt si uterul contractat. acum naiba stie cum e colul meu si nu mai am chef de inca o opinie, incerc sa nu fac foarte mult efort in cazul in care gineco are dreptate dar la munca inca ma duc ca as lua-o razna acasa.
ioanact era doar un proiect care a ramas blocat pe undeva prin vreun sertar inca nu a trecut, si dupa cum arata situatia politica ma indoiesc ca va avea cineva chef de prenatalul nostru...
nu mai stiu cine intreba de IR-uri. acestea in mod normal sunt sugestive de la 20 de saptamani incolo, pana atunci puteti urmari ecografic daca bebe este in parametrii adica nu are retard de crestere.
ate idul meu de mess este tot cel care il am si pe forum. am rugamintea daca se poate sa imi dai si mie pm cu mailul comun si parola. multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Si atentie ca se fac repede (se coloreaza marginile) - era sa ard prima tava scriind reteta aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu conteaza! Ce Piata Victoriei? Intai sa fie spatiu primitor ca restul se rezolva. Eu stau pe la 13 Septembrie/Panduri.

Cristina +13 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput