Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

salutare fetele!!!
De azi dimineata va citesc dar n-am apucat sa scriu nimic!!
Felicitari mamicutelor de baietei...
honeybaby cand am citit de colostru, instictiv mi-a venit sa bag mana in sutien sa vad care-i treaba la mine . Si pe mine ma doare destul de tare pieptul de cateva zile si il simt f greu, exceptand faptul ca oricum am pieptul maaare.Sper sa nu ajung cu ei pana la buric pana nasc
Rebiana mie mi se pare foarte buna ideea ta, asa ca cine vrea trimite pe pm id-ul si il punem in lista de la contul comun.
ella super tari bancurile!!!! Am si eu cateva pe aici o sa le postez cand pot.
oana cam cat a costat patutul pt bebe?? Imi place tare mult modelul, dar eu n-am prea avut inca timp sa umblu prin magazine si vroiam sa-mi fac asa o idee legat de preturi.
Vroiam sa mai raspund cuiva dar nu mai stiu...ma duc sa mai citesc din urma. Greu cu neuronul asta de gravida

asteptam un 20+ Doamne ajuta!

Bebe Mic

Lista burtici si bebici


"Cine nu traieste cum gindeste,ajunge sa gindeasca cum traieste''


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

Daa, mi-am amintit! Ma gandeam sa scriem adresele noastre de messenger fie in tabelul alcatuit de ATE, fie intr-un altul, astfel incat sa nu fie publice. Cand avem nevoie, putem lua legatura mai usor... Nu stau eu prea mult pe messenger dar as prefera sa va gasesc daca am vreo intrebare urgenta sau nevoie de un sfat. Ne va folosi mai ales cand se vor naste strumfii nostri! (Asa am procedat si cu mamicile din generatia lui Luca si e ok).
Sper sa va placa ideea si, daca va place, s-o aplicam!

Mami de Luca si17+ cu


I can't fake with dignity so i'll not try!!


E super ideea..dar cred ca tabelul lui Ate, e public..sa gasim alta solutie..

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 14+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


ate 09 ti-am trimis PM.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 14+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

Daa, mi-am amintit! Ma gandeam sa scriem adresele noastre de messenger fie in tabelul alcatuit de ATE, fie intr-un altul, astfel incat sa nu fie publice. Cand avem nevoie, putem lua legatura mai usor... Nu stau eu prea mult pe messenger dar as prefera sa va gasesc daca am vreo intrebare urgenta sau nevoie de un sfat. Ne va folosi mai ales cand se vor naste strumfii nostri! (Asa am procedat si cu mamicile din generatia lui Luca si e ok).
Sper sa va placa ideea si, daca va place, s-o aplicam!

Mami de Luca si17+ cu


I can't fake with dignity so i'll not try!!


E super ideea..dar cred ca tabelul lui Ate, e public..sa gasim alta solutie..

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 14+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!


Ioana sterg de la semnatura mea tabelul ca sa nu mai fie public si apoi fetele intra pe contul comun de gmail unde vor gasi listuta.

asteptam un 20+ Doamne ajuta!

Bebe Mic

Lista burtici si bebici


"Cine nu traieste cum gindeste,ajunge sa gindeasca cum traieste''


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianka1 spune:

Mie mi se pare super ideea rebianei cu id-ul de mess, mai ales ca eu folosesc mess- ul. Ate ti-am trimis si eu id-ul, si te rog sa imi dai si mie adresa si parola comuna de pe gmail.Multumesc

Bianca 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Ce haioase sunteti cum povestiti partea cu . Cred ca e o perioada si o reactie normala la o gravida, asa ca, ma inscriu cu toate simptomele.
Cand am fost gravida cu Damiana, insa, am fost invers, mai ca-l violam pe sot.
Poate o fi si varsta acum.

Cristina +13 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina

Poate o fi si varsta acum.


Nu mai pomeni, ca iar ma apuca depresia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

IOANA - Stiu si folosesc produsele de la Forever inca de cand s-a nascut Dami si stiusi sprayul ala cu care am incercat s-o scap de sudamina cand era bebe, dar nu mai cred in minuni dupa niste pneumonii interstitiale urate sau crize de astm.

De fapt, mi s-a explicat ca folosind tratamente usoare, faza acuta trecea fara sase vindece si cand se reimbolnavea o facea si mai violent. Deci o chinuiam practic.


Dar pentru un organism sanatos, ca un supliment pentru intarirea organismului, da merg.

Cristina +13 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Ioanact - si eu eram foarte interesata de proiectul acela, numai ca nu stiu daca a trecut de Camera Deputatilor, cum scrie in articol ca ar fi trebuit sa se intample.
Ceva oficial eu n-am auzit, dar pana nastem noi, cine stie...

Ma duc sa fac fursecuri pentru copii. Am o reteta super simpla si copiilor le plac foarte mult, si cand se fac se umple casa de o aroma foarte imbietoare.

Intru mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Si eu sunt de acord cu intalnirile pentru fetele care sunt din Bucuresti. De fapt, pentru toate, daca s-ar putea. Eu ma urnesc mai greu, dar dorinta am. In plus, pun la dispozitie spatiu.



Cristina +13 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput