Burtici fericite de septembrie-octombrie(227)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Multumesc Dana si Lutoniana..sunteti niste dragute...am banuit este ceva cu hyperlink, dar sincer nu l-am folosit cum trebuie ..
Bun , si acu sa incercam, www.jpg" target="_blank">poza

Claudia, mami de Iulia(04.12.2003) si Alexandra Isabella(05.09.2009)
http://s216.photobucket.com/albums/cc315/iulia04122003/fetele%20mele%20iubite/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Alex, ma bucur ca ai mai postat! Te mai asteptam.

Ralucapaun, ce tare a fost sotul tau cand s-a gandit la metode de a o pedepsi asa, retroactiv... stie ea de ce. Distractie la ai tai, sunt sigura ca de abia te asteapta! Mi-i si imaginez pe ai mei cum ar fi.

Vaaai, ce frumoasa e fata ta, Monique. Amandoua, de fapt. Si ce frumos se uita nasul (cred ca e nasul) la fetita, cu cat drag. Mi-a placut si cum se uita a mica la preot, asa, ghidusa... Sa-ti traiasca fetitele, sunt niste scumpici!

Dana, a explicat tare bine Claudia cu pozitionarea Anei la san. Ideea e ca nu ar trebui sa te doara cand alaptezi. Indiferent, la inceput,la sfarsit, la mijlocul alaptarii... Daca te doare inseamna ca ceva nu e in regula: nu e copilul mufat corect sau ai deja rani. Scoate sanul (degetul mic bagat la coltul gurii pana se demufeaza) si ia-o de la capat pana nu mai simti ca te doare. Poate sa fie o senzatie de discomfort, dar in nici un caz durere crunta! Iti tin pumnii sa reusesti.

Nela, mamica Anei (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

bunå dimineata!





Dana bine ai venit acåsucå..de cand am asteptat momentul acesta sa scrii in calitate de MAMÅ..sa simti ceea ce noi simtim de ceva vreme..vå pupåm dulce..

monikus så iti tråiascå bebe Rares Andrei...ce supårici e el cand a iesit de la calduricå din burticå

biaz imi pare rau ca treci prin perioada asta mai grea..eu am avut multe zile de tentativa de a relua lactatia mult spus reluat pt ca nu stiu daca am avut vreodatå lapte mult pt ca daca era venea ea valuri la cat am insistat.chiar am stat zile in care nu imi programam nimik decat mers la toaleta restul facea sotul , mancare si adus la mine,..si ståteam ziua numai cu tzitzile pe afarå si el supårat si eu nimik insistam si iar insistam...nu am reusit si m-am resemnat..nu am reusit sa scot completarea..

Ieri nu am apucat så intru..cum a adormit bondarelul m-am apucat så fac putina curatenie si am facut si papa si apoi relax total cu o baie fierbinte..ieri cica a fost ziua tata-bondar ca am zis ca daca stau prin bucatarie va sta cu el toata ziua si nu va spun ca a dormit de la 12 la 18 cand eu eram gata cu mancarea si proaspåt imbåiatå..Dar a stat cu el pana seara cand mi-a adormit ca eu mai nou m-am apucat så invat pt scoala de soferi ca m-am såturat så am masina in garaj si så nu pot så imi iau copchilu la subrat si så o tai la plimbari mai departe de caså..mereu tb så fie si sotul ca deh cineva tre så si conduca masina

Azi am avut din nou intalnire de grup de data asta la biblioteca din zonå..ne-a aratat rafturile cu toate felurile de carti pt copii de toate varstele cu filme si casete cu povesti nu de alta dar så fiu antrenata så intru in fuga la biblioteca... te duci direct la raftul respectiv nu så stai så cauti vreun bibliotecar så iti dea informatii.Mi s-a pårut foarte interesant..la urmåtoarea intalnire vine si un medic in igiena dentarå..Si ma gandeam ca e foarte interesant mai ales acum pt Bruce..glumesc .. e bine de stiut..

Am copiat din partea cealaltå..scriam de zor acolo

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

mai incerc...uffff...ce doamne am mai gresit acum
merg sa vad pozele lui Monique..

Claudia, mami de Iulia(04.12.2003) si Alexandra Isabella(05.09.2009)
http://s216.photobucket.com/albums/cc315/iulia04122003/fetele%20mele%20iubite/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:

Ma modificat-o pe Anna in Ana Elisa.
Sunt Luto, plecam la cantarire si nu ma mai loghez ca merge infiorator net-ul.
Pupam toata gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Ce scumpa e...sa-ti traisca printesa Monique, a fost superba la botez.

Claudia, mami de Iulia(04.12.2003) si Alexandra Isabella(05.09.2009)
http://s216.photobucket.com/albums/cc315/iulia04122003/fetele%20mele%20iubite/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Hello

Santorini,La Multi Ani (cu intarziere)

Monique,foarte frumoase pozele.Ce fain e prinsa poza cand o scotea pe cea mica din apa

Liliacule,te-ai intors de la plimbare?Cum mai esti?

Dana multumim de capitol...hai,ca mai e putin

Dana,wellcome back MAMI

Fetelor,ii dau eu un sms Ralucai imediat


Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Ioi am vazut si eu poze cu printesa lui Monique..Ce cumintica a stat ea acolo..

Am vazut si poze cu bebe de Adela de la botez..Tare frumos si drågålas si sincer popa ala cred ca era un pic sårit de pe turla biserici..Ce nebun..uff..imi imaginez ca te-ai enervat eu cerd ca faceam spumisoare..

nela mami cum suntem azi??Cred ca bine ca tu si >>Strutza cea frumoaså faceti o echipå extraordinarå

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Liliac se apropie momentul..sper så nu scap printre degete galeria ca azi vine mami si poate ma iau de vb cu ea.. asa ca iti doresc o nastere usoara si så vezi ce usor va fi de ai så intri imediat la povesti cu noi..Eu una te astept så ne spui cum e cu 2 copilasi..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

danangie multumim de capitol....sa nu nasti ca nu mai are cine sa ne faca
Cum te mai simti ? Hai ca nu mai e mult ....cateva zile

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David


Multumesc mult de intrebare. Stiu ca mult nu mai am.....chiar vroiam sa stiu......

CINE A PIERDUT DOPUL......CE CULOARE AVEA??? De obicei stiu ca e galbui spre verde.......sau uneori poti gasi firicele de sange......la mine e spre maro......E NORMAL????

DANA si ALESSIO
Si un alt samburel in burtica

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)


AMR 2 SAPTAMANI!!

Mergi la inceput