Puiuti de randunici 2008!! (322)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

cleme, ...va fi bine taticul tau, o sa vezi! uite, mama, a fost cam la fel ca el, tot cu glicemie 400, dar dusa pe picioare !habar n-avea de ea...doar slabea vazand cu ochii si bea tone de apa. face de 1 an jumate insulina, de 3 ori pe zi, dr o lauda la fiecare vizita, ca e super super bine. ea s-a obisnuit cu ideea, s-a invatat cu boala si parsivenia ei, cu crizele de hipoglicemie, stie acum sa le contraatace. e greu la inceput, dar va merge inainte

naty, va fi bine si la tine la job...gandeste-te ca iti place si adori ce faci. mai greu ar fi la mine, care nici nu puteam suferi ce faceam. dar eu sper sa nu fie cazul sa ma intorc
cat despre tantza... Doamne ajuta sa ii fie usor!

pe teo il sacaie maseaua aia...sparge incet si balesteeeeeeeee si logic, au aparut mucii si tuse...tuse latrata, urata, seaca. voce ragusita, asa ca suntem cu ochii pe laringita lui si facem ce trebuie. fir-ar sa fie! ii dau si septilin si oscillo, sper sa-l ajute rapid, caci la el se aplica formula dinte = viroza .
bey, stiu ca pana la 7 ani se tot formeaza sistemul asta imunitar, dar totusi, nu se poate mai repede??? cum ii da un dinte si stranuta unul langa el si culege virusul?
bine macar ca nu mai are dureri, ca nu mai plange si de durere, macar homeopatele alea de dintisori isi fac efectul. stela, la voi functioneaza, ca la noi sunt super!

am facut rost de aviz!!!! m-a "costat" o semnatura ca aman vaccinul...si, sunt happy ca am gasit o dr buna, e cam departe, pe la ASE, insa e pe "gustul" meu...asa ca le retrag dosarele copiilor si le mut la ea si cu Dumnezeu inainte! sa avem nevoie de ea cat mai rar!

acum fug, ca am mai adus niste hainute si cadouri de botez si ma ocup sa le pregatesc sa le pun pe site. pt cine e interesat, cred ca luni vor fi postate toate...eu incep de maine, dar sunt deja persoane care le "pandesc" sa apara



mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

tonic un si pentru tine si spune repede de ce nu ai mai dat nici un semn,ce face oaca?trebuie sa fie un motiv serios ca altfel nu putem motiva suta de absente

apropo criss ce mai face andreiutza? si mai da si tu un semn...

acu' va pupacesc si va doresc o noapte linistita...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Noi am iesit sa cumparam husa aia de carucior, am luat una, dar nu sunt asa multumita... ca nu e chiar ce imi doream, dar ce imi doream sareade suta! Combinezon nu am gasit, ghete de iarna nu am gasit... Nici nu am avut timp mult, deci am fost in magazine putine... Dar asta e, data viitoare!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Simo....pai mie nu mi se pare ca-i frig afara incat sa-i dau cizme imblanite.....cel putin azi, ca ieri nu am iesit.....cizme de cauciuc si cu ciorapei grosi sunt suficiente oe vremea asta....la tine cred ca-i mai frig ..barrrrrrrrr

pe Antonia am spalat-o si acum isi bea laptele.....ma duc langa ea, dupa ce adoarme sa-i tai unghiile....numai asa reusesc.....si cateodata nici asa ca se trezeste.....

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ma duc si eu la dus si apoi nani... Maine sa vedem ce-om face, are-nu are Stefan religie, mergem sau nu la cumparaturi (cele pe care nu am reusit sa le facem azi), dar e un friiiiig! In casa e cald, dar afara... brrrr...


Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Ieri am reimprospatat garderoba fetii, cu blugi, bluzite, sosete, adidasi ca uite vine si la noi toamna si chiar nu ii mai veneau decat o pereche de blugi si 2-3 bluzite.
Azi sau maine mai tragem o tura de shopping si pt noi cred .. abia astept si asta..





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Da, si mie imi place la cumparaturi, sa vedem insa!

Slaba miscarea! Treziiiireeeeeaaaa!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

neatza!
ce fac fetili?
beau o cafea si plec la cosmetica...bleah, ce vreme!! si maine la fel o fi?...ca eu mi-s friguroasa, nu stiu cum sa ma imbrac la botez..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Da, si mie imi place la cumparaturi, sa vedem insa!

Slaba miscarea! Treziiiireeeeeaaaa!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Pai pt asta nu stii ce trebuie??

Doar ai acolo Julius Meinl, minune de cafea!
Fii-mea isi luase bocanul de Almette si o lingurita si incepuse sa-l pape ca pe dulceata; acum a trecut, bineinteles, la "bisbi". O imbrac si o duc nitel la ai mei ca n-au vazut-o demult si cine stie cand mai apuc, ca n-o sa mai am timp de nimic. Si, inainte, sa arunc un ochi pe Bucataras ca trebuie sa gatesc dupa-masa si n-am absolut nicio idee...
V-am pupat!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

neatza!
ce fac fetili?
beau o cafea si plec la cosmetica...bleah, ce vreme!! si maine la fel o fi?...ca eu mi-s friguroasa, nu stiu cum sa ma imbrac la botez..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Cu fusta scurta si cizme

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput