Puiuti de randunici 2008!! (322)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

...acum ne-am trezit....am culcat-o pe Antonia pe la 6 dupa ce am fost putin afara ca nu ma mai intelegeam cu ea, dupa o jumate de ora s-a treit, am luat-o si m-am asezat langa ea in patul mare si am dormit amandoua pana acum

Valisuper idee,uite ca nu m-am gandit sa ma duc la Bambino....ca si eu cumpar mereu de acolo....

Luny...unde-i Crocodillo asta???...

bey zici ca a trecut tramvaiul pe fata mea asa de adanc am adormit pe o parte
edit:NAty si Antonia mai face asa :cere biscuiti intr-una si ne indopa si pe noi, dar ceva imi spune ca Iulia o depaseste
IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

...a mancat acum Antonia mamaligutza cu aproape o cutie de fagaras de la Lacteea(si noi luam de mult ca la mag de langa noi din asta are si danone la care zic pas)....asta asa ca azi nu prea s-a omorat cu mancarea, mai mult a baut lapte.....

vorbesc singura.....cred ca sunteti la baita

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

bitza e in Unirii la et 3..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

bitza e in Unirii la et 3..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!



sar*na

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Cleme sanatate tatalui!
Remaliss felicitari si bafat pt duminica!
Naty imi pare tare rau pt Tanta!

si eu trec la studiat Bucatarasul ca iar nu mai stiu ce sa mai gatesc..de dulce daca gasesc tot ce imi trebuie vreau cuburile lui Luny, dar daca nu gasesc tre' sa ma reorientez..





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Bitza, cred ca o depaseste...Iulia a mancat in seara asta un castron intreg de mamaliguta cu branza de vaci si juma de iaurt Campina simplu, apoi un iaurt Muller cu capsuni (vi le recomand! sunt f bune si au bucati de fructe, efectiv, nu arome sintetice) si doi biscuiti si tot cerea "bisbi, bisbi" Cu laptele insa e jale la culcare, abia daca mai bea 70 ml si asta numai daca-i dau inainte cu Dentinox, se lupta de zile intregi cu o masea si un canin care sapa, sapa dar inca nu razbesc...
Vali, Tanta a avut o fata care i-a murit de cancer la san la 30 si ceva de ani; de la ea are o nepoata, casatorita si cu sotul nepoatei am vorbit eu si azi si in alte ocazii ca am nr lui de tel. Si omul m-a rugat sa vorbesc eu, inclusiv cu explicatii medicale, ca de la mine va primi cel mai bine. Deocamdata nu i-am zis nimic pt ca trebuie cumva sa ajung sa o vad, a-i da asemenea vesti la telefon cand ea e singura acasa mi se pare de-a dreptul aiurea...
In alta ordine de idei dar in acelasi registru, ma bucur mult, mult ca tati tau a raspuns la radioterapie. S-a convins sa se lase de fumat? Ca eu acum in clipa asta, dupa vestile astea cu Tanta, cand stiu ca si-a facut-o cu mana ei, imi vine sa bat mar toti fumatorii (sa nu o ia nimeni ca ofensa personala, dar UITE!!)

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Of Naty greu cu dintisorii astia
La Diana in mai putin de-o saptamana i-au iesit 3 canini, da al patrulea nu vrea si pace! O chinuie de 2 zile, ceva ingrozitor.
Acuma de cateva zile nu prea mai bea seara lapticul cu cereale, cred c s-a saturat de el, am inceput sa-i dau mancare, dar nici aia seara n-o prea mananca, peste zi e ok, papa, a ajuns la 12 kg, astazi seara i-am fiert crenvusti, preferatii ei pe care-i dau din an in pasti ca stiu ca-s nesanatosi, a bagat o felie jumate de paine cu 2 crenvusti , bineinteles ca laptic doar 100 ml ca nu mai era loc. Dimineata bea cam 250 ml, la putin timp dupa ce papa.
A inceput sa vrea sa stea singura la olita, daca o rog si-o aduce singura, de cateva zile face kk la olita, macar mai economisesc cate un scutec , inca n-o cere, dar sper sa vina si vremea asta.

Naty ma bucur ca tati tau merge sper bine, sa dea DD sa fie bine in continuare

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Oana,vad ca Vlad al tau seamana cu Sam al meu.Asa il loveste si el pe David din joaca(dar cateodata da si din cauza ca nu-i da jucaria cu care se joaca) asta plange de mi se rupe inima.Cu David nu am avut probleme de-astea,sa loveasca copii chiar din joc,era cumintenia intruchipata..in schimb asta mic e tare bataios si nu vrea sa cedeze.David dragutu,il lasa sa faca ce vrea cu el....
Cleme,sa dea DD sa fie bine tata
Naty,bine ca mai scri ca de luni ti-om duce dorul
Vali,eu printez toate retetele care imi fac cu ochiul de pe Bucataras.Si asa nu pierd timp.Spor la treaba
Luny,sa purtati sanatosi hainutele
Bitza,ce cizme de cauciuc??Noi avem imblaniteca ne ingheata piciorusele.Inca nu i-am gasit manusi...
Olga,ca sa iti revina glasciorul
Simo-Mimo,luni o sa am cauciucuri si gata chinul.Oricum,de vreo 2 ore nu a mai nins si zapada de pe strada s-a dus.Am inteles ca e o iarna trecatoare,ca vom avea o toamna frumoasa...eu una nu mai cred dupa cate am vazut
Cuscra,cum mai esti??????????

Noapte buna

Simocu ,mami de DAVIDsi de SAM




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Of, ma ingrozesc atatea vesti rele, de ceva vreme. Naty, si Tanta? Saraca!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

mimo,bubu andru nu mai tuseste,iar mucisorii sunt pe duca..ii mai apare cate un sirulet cateodata cand alearga,se zbanguie...

remaliss felicitari!!!!ma bucur si am stiut din prima ca ai sa treci cu bine si multa bafta in continuare...alaltaieri am facut ,pentru prima oara ,dulceata de gutui si a iesit f buna...

naty imi pare rau pentru tanta..off si iti urez pentru luni o zi linistita si acomodare usoara....si mie imi place iaurtul muller..dar lui andru nu-i plac iaurturile cu fructe...eu ii dau tnuva simplu...

cleme sanatate multa tatalui tau...

luny sa stapanesti sanatoasa achizitiile

vali si eu fac la fel ac simo..le printez sau le bag la favorite...spor la treaba...

azi a venit sor'mea pe acasa,si o sa stea o saptmana ,e cu cumnatelul si cu alex...alex e un dulce ,la inceput i-a fost putintel rusine,nu a vrut sa papaceasca(ciorbitza de curcan si ciulama de ciuperci cu carne de pui)...cand s-a intalnit cu andru ,andru alt rusinos...dar pana la uram s-au imprietenit si s-au jucat f frumos impreuna...acum pe seara m-a luat alex in brate,m-a pupat si mi-a zis ca i-a fost f dor de mine...a papacit ciorbitza ,si a zis ca a fost un fraierici ca nu a papacit si la pranz ca e tare buna..apoi a papacit piureutz cu carnaciori si salata de rosii...s-a mai jucat cu andru si au plecat la mami pe la ora 22.30..andru a adormit pe la ora 23.15 ..duminica sau maine inca nu suntem hotarati o sa mergem pe la tara la bunicii mei,o sa stau pana luni seara sa se mai joace astia mici...

edit: pentru o biata ametita pe nume zozelici



RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput